A ​Birodalom királynője (Jedi herceg 5.) 15 csillagozás

Paul Davids – Hollace Davids: A Birodalom királynője

Han Solo és Leia össze akarnak házasodni, ám Zorba, a hutt elraboltatja a menyasszonyt…De mit szól ehhez Trioculus, a hercegnő régi imádója, aki lehet, hogy mégis életben maradt? A Felkelők Szövetsége még soha sem hagyta cserben tagjait, s most a csali-terv segítségével egészen különös dologra készülnek.

Eredeti mű: Paul Davids – Hollace Davids: Queen of the Empire

Eredeti megjelenés éve: 1993

King, 1994
174 oldal · ISBN: 9638084049 · Fordította: Trethon Judit · Illusztrálta: June Brigman, Karl Kesel

Csekkukac · Hozommár 101 · Zorba a hutt

pwz ISP
Paul Davids – Hollace Davids: A Birodalom királynője

*fejvakarás, fejcsóválás, egyéb látszattevékenységek – csak ne kellene írni erről valamit*

A dolog ott kezdődött, hogy átmentem kutasz-droidba, vagyis úgy beleszondáztam az SW Univerzumba, hogy az csak na! És én részegedtem bele – pedig szondázástól általában nem lesznek részegek az emberek. Az előbb van…
Crispin jó volt, Zahn is, ezt már tapasztaltam, na de mit tud a Davids házaspár együtt? A problémák ott kezdődtek, hogy az a hatrészes sorozat, amibe belenyúltam különböző neveken szerepel – magyarul legalábbis. Van ahol ez a Jedi herceg, máshol – a gyűjteményes, kemény borítós magyar verzióban, 1-6 rész együtt – a Star Wars Junior sorozat címet kapta. Na, akkor mint kiderült a Star Wars Junior angolul egészen mást takar. Angolul az SW I, míg magyarul az SW VI. utánra lehet tenni a történeteket!

Mindenféle egyéb szószaporítás helyett íme két vélemény, amiben van valami:
1. gyakorikerdesek.hu – Melyik a legjobb Star Wars könyv?
Sachia válasza:
Timothy Zahn könyvei nagyon jók. Kevin J. Andersonnal az a gond, hogy az Ifjú jedilovagokat nagyon elcseszte.
Amiket ne olvass el:
Star Wars Junior sorozat
Erőpróba
Ezeket kész kínszenvedés elolvasni.
2. szellemlovas.hu – értékelések és vélemények a magyar nyelvű Star Wars Junior sorozathoz
Nem véletlenül Junior!! Ez egy gyerekeknek szóló mesekönyv, ami az SW univerzumában játszódik. Ha nem így tekintek rá, akkor az új szereplők jellegtelenek, unalmasak, a történet bugyuta, nem is hiszem, hogy 10 év fölött bárki élvezné. A képregényes stílusú hangképző szavak miatt 10 évet öregedtem. (Boooomoooo/ WHAAAHHHAAAWWWAA) A helyesírási hibáktól meg szintén 10-et. (oldalonként legalább kettő) Összegezve ez a könyv felejthető… csak gyerekeknek ajánlott… 3/10
Kapocsi Dániel

Mindennel nem azonosulok a fent leírtakat illetően, de a javával (nem Java :D) igen. Valóban, nagyon képregény „szaga” van a dolognak, annál is inkább mert tele van képekkel, azonos a felépítés, oldalszám, mintha egy film szkriptet „betűsítettek” volna meg! Könnyed kis olvasmányok, a szerzőpáros igyekszik az SW Univerzumban használatos sablonokat használni.
DE – és itt jön a lényeg!!!!! – ha meg akarod ismerni a JJ Abrams által majd legyártott hivatalos folytatások (7-8-9. részek) előtt a Jedi visszatér utáni történeteket (ami így átkerül a nem hivatalos folytatások – és így a különlegességek közé), akkor nincs mese: ezt is el KELL olvasnod! :D

Jelige: Sokat tűrt Odüsszeusz :D :D :D

A hatkötetes sorozatból ez az ötödik rész. Ennyi elég is róla, a többit a fülszövegben megtaláljátok…

Hippoforaccus
Paul Davids – Hollace Davids: A Birodalom királynője

Hát… az előző négy rész után nem igazán számítottam semmi jóra, és az utolsó pár sorban kellemesen csalódtam. Fordulat van a végén, ráadásul olyan amire nem számítottam. Lehet, hogy csak a szinapszisaim pusztultak ki, de akkor is… Ugyanakkor a könyv többi része továbbra sem mondható remekműnek. Na de a befejező rész biztosan sokkal jobb lesz.

Paul Davids – Hollace Davids: A Birodalom királynője

Hogy lehet ilyen könyvet konstruálni egyáltalán?
A szereplők olyan dolgokat tesznek és mondanak, ami nem is illik hozzájuk. Szerencsére már csak egy kötet van és vége lesz ennek…végre…

Trillian26
Paul Davids – Hollace Davids: A Birodalom királynője

Egyre jobban tettszenek ezek a könyvek, mivel már megfelelő szinten sikerült elvonatkoztatnom a szereplőktől és az egész Star Wars világtól. A történet most sem túl bonyolult, de a csúcspontja a vége volt számomra spoiler. Az pedig tetszett,spoiler.Kíváncsian várom hogy fejeződik be a sorozat.

PAVideoStudio
Paul Davids – Hollace Davids: A Birodalom királynője

(A fél csillag csak azért van, hogy lehúzza, ráadásul mínuszt nem lehet adni, pedig megérdemelné.)
Hozza az előzőek színvonalát, sőt…
Véleményem és bemutató az alábbi videóban: http://youtu.be/KuZTWx971Ew

Véleményem további Star Wars könyvekről: http://goo.gl/XBEwd

Hippoforaccus

Ezek viharfelhő hercegnő (…) Itt állandóak a viharok. És ezért csak magukat hibáztathatják.
– Hogyhogy?
– A tecskék miatt van. Annyi büdös, de jól tejelő állat van ezen a bolygón, hogy miattuk teljesen ellenőrizhetetlen a helyzet. (…) Lehet, hogy a bolygónak üzleti szempontból előnyös, manapság ők a galaxis tejcsarnoka, de azt nem veszik figyelembe, hogy a tecskék hatalmas mennyiségű metángázt lélegeznek ki, s ez cseppet sem tesz jót a felső légkörnek.

Nightmare I

-Ez felháborító! -dühöngött Zorba és jobb öklével a bal tenyerébe csapott.

Kapcsolódó szócikkek: Zorba a hutt

A kérdésre válaszolva -mondta Csekkukac- kérem, forduljon Hozommár 101-hez,