Fegyencedzés 98 csillagozás

Paul „Coach” Wade: Fegyencedzés

Hogyan ​kell edzeni akkor, ha valóban az életed múlik az igazi erődön és keménységeden? A legtöbb testedzéssel foglalkozó rendszer a háziasított embertípusnak szól, azaz olyanoknak, akik viszonylagos biztonságban élik az életüket, erejüket büszkeségből ápolják, teljesítményt látnak benne, és nem a túlélés feltétlen szüksége hajtja őket. A profi sportoló azért edzi a testét, hogy jól teljesítsen egy sporteseményen, nem pedig azért, hogy biztonságosan kerüljön ki egy élet-halál küzdelemből. Még a katonák és a rendőrök is inkább a fegyvereik nyújtotta biztonságra támaszkodnak a győzelem eléréséhez, nem pedig saját nyers erejükre. Egyetlen olyan hely van a világon, ahol a nagyobb erő az élet és halál közti különbséget jelentheti: ez pedig a jól őrzött börtön. Ebben a környezetben ahol a megfélemlítés napi gyakorlat – a ragadozó egy pillanat alatt végezhet a gyengébbel. A börtönök kegyetlen világában az ember vagy hivatásos áldozat lesz, vagy megszerzi a túléléshez szükséges félelmetes… (tovább)

Jaffa, Budapest, 2011
336 oldal · ISBN: 9789634755951 · Fordította: Végh Gabriella
Jaffa, Budapest, 2011
336 oldal · puhatáblás · ISBN: 9789639971509 · Fordította: Végh Gabriella · Illusztrálta: Derek Brigham

Ibanez P>!
Paul „Coach” Wade: Fegyencedzés

Paul „Coach” Wade: Fegyencedzés Hogyan törj ki a gyengeségből – Használd a túléléshez szükséges félelmetes erő elveszett titkait

Jó kis könyv, nem találtam unalmasnak, már nem is tudom, miért vettem meg anno, vagy hol (biztos valami akcióban), de érdekelt, hogy tényleg mit takar ez az egész és mennyire lehet jó. Persze mikor belenéztem először, akkor gyorsan azt mondtam, okéééés, egyes gyakorlatoknál örülök, ha a hármasig eljutok :-D Talán a különböző izmok leírása nem érdekelt, ha elolvasom, utána úgyis elfelejtem, de a mozdulatok előtti ajánlások, hogy mit, hogyan érdemes csinálni igen. Egyszer el is kezdtem a kötet olvasása után az edzést, de aztán elmaradt (mostanában akarom újrakezdeni). Azt kell mondjam, megdöbbentő, hogy mennyire olyan szinten kezdi a könyv, hogy azt gondoljuk, ah, ez smafu, simán a 2-3as szintről indulok. És leírja, hogy ez mennyire téves elképzelés, mert mennyire hozzá kell szoktatni (még ha sportolunk is) az izmokat arra, amit majd később meg akarunk csinálni és mennyien elrontották azzal, hogy elsiették és végül nem bírtak továbbfejlődni. Az edzés „otthoniassága” egyébként nem annyira könnyű, ha megfigyeljük a könyvben, van pár olyan gyakorlat, ami azért nem biztos, hogy otthon megtalálható (x magasságú asztal, amire támaszkodni lehet), nekem például az egyik feladathoz a lépcsőház fordulójában a korlát felel meg a célra :-D Viszont a háromszoros körrel (minden gyakorlatból háromszor az előírt) bár nem lett izomlázam másnapra, a gyakorlatok alatt simán megizzadtam és szaporábban vettem a levegőt, szóval tényleg megmozgat, szerintem érdemes kipróbálni, mert tényleg nem kerül semmibe, nem kell semmilyen dvd-t néznünk vagy hozzávalókat vásárolnunk.

korkata>!
Paul „Coach” Wade: Fegyencedzés

Még évekkel ezelőtt hirtelen felindulásból vettem meg ezt a könyvet. Aztán pakoltam jobbra-balra, csak az olvasásának nem kezdtem neki.
A könyv nagy részét az elmúlt két napban olvastam el.
A stílusa néhol idegesítő. Leginkább az, hogy szerinte csak az ő módszere a jó.
Évek óta otthon mozgok. Úgy gondolom, hogy ezek a gyakorlatok otthoni edzésre jók lehetnek.
Fokozatosan mutatja be a szinteket. A könyvet olvasva úgy érzem jó ha a negyedik szintig el tudok jutni. Azért megpróbálkozom vele. Veszíteni nem tudok vele, hiszen mozgok amit ha jól csinálunk csak hasznos lehet.

Robberator>!
Paul „Coach” Wade: Fegyencedzés

Baromi jól összerakott könyv! Az elején persze letámad ajánlasokkal, a módszer történetével, magyarázatával, eredményeivel, csak hogy kipipálhasd magadban az egész hitelességét. Nekem nagyon is sikerült! (Plusz érdekes, olvastatja magát.)
Aztan jönnek a gyakorlatok, amik részletesen, de röviden le vannak írva, képekkel illusztrálva, illetve segítséggel a haladáshoz, vagy ha gondod akadna. Balladai homályról tehát nem beszélhetünk, ami szuper, mert az átláthatóság fontos a könyv felhasználásában.
A haladó lépésekről, változatokról nem tudok nyilatkozni, de gyanítom ez (is) teszi olyan érdekessé sportembereknek, edzőknek a könyvet.
Az utolsó fejezetek segítenek az indulásban, edzésed megtervezésében. Mindenképp olvasd VÉGIG a könyvet, mielőtt valamibe belefogsz!
Röviden nagyon bejött! Belelkesített és egy jó mankót adott a munkához. Esetleg kommentben jelzem az eredményeket, ha kitartok :)

MisssBee P>!

Háromfél, nagy jóindulattal.

Mert hiába hasznosak az edzésmódszerek, ha a könyv dögunalom. Az utolsó harminc oldalt leszámítva én ronggyá untam magam. Folyamatosan ismételte önmagát (és nem csak arra gondolok, hogy egy edzéssorozat nyolcadik lépésénél nyolcadszor írja le azt, hogy hogyan lélegezzek, milyen messze álljak a faltól, stb.), nem egyszer olyan szájbarágós volt, hogy komolyan azt éreztem, hogy öt évesekhez beszél (értem én, hogy a tanítványai elítéltek voltak, ráadásul amerikaiak, na de akkor is), a nagyképűségről már nem is beszélve ("ugye milyen jófej vagyok?").

Az a baj, hogy egyszerűen azt éreztem, amíg olvastam, hogy ez semmi másról nem szól, csak hogy minél jobban lehúzzák az embert. Mert ezt háromszáz oldal helyett ki lehetett volna adni nagyjából százban – de maximum százötvenben –, de jajj, akkor nem lehetne érte elkérni négyezer forintot.

Na mindegy. All in all, az edzésmódszer három csillag az ötből, mert tényleg hasznos és működik, és fél csillag az utolsó pár oldalért, mert az tényleg hasznos tanácsokat és tippeket adott. Ennyi.

Ui: azon gondolkoztam, hogy a feladatokból mennyinek megtudtuk csinálni legalább a hatodik lépését kisiskolásként – és meg se kottyant… :)

Niki_>!
Paul „Coach” Wade: Fegyencedzés

Most biztos vannak akik látva ezt a könyvet felhúzzák érdeklődve a szemöldöküket, hogy a fenébe is akadt a kezeim közé, amikor többnyire romantikus, NA, YA és hasonló kaliberű könyveket szoktam olvasni és hát mindenről szól a Fegyencedzés, csak épp a romantikáról nem.
Nos először is: azért került a kezeim közé, mert érdekelt a könyv.
Másodszor: tavasszal mindig rám jön a pánik, hogy fogyni kellene, mert lassan jön a bikini szezon.
Harmadjára: ötleteket szerettem volna meríteni otthoni edzésekhez.
Őszinte leszek: nem olvastam végig a könyvet csak az elejét, a gyakorlatoknál már csak lapozgattam, elmélázgattam a képeket nézegetve majd elrettentem, hogy b.sszus, én ezeket nem tudom megcsinálni, mert tök egyszerűen gyenge vagyok hozzájuk.
A Fegyencedzés nem a fogyásról szól. Nem arról, hogy hogyan legyen szép vékony derekad, feszes feneked és vékonyabb combod, hanem arról, hogyan erősödj meg a saját testsúlyodat használva. Az ERŐ-ről szól.
Hogyan erősödj meg.
Hogyan legyél nagy erő birtokában.
Hogyan legyenek szép izmaid.
Az erőről, az izomépítésről, a test formálásáról szól. A Fegyencedzés szerint a testünk olyan, mint az agyag, amit kényünk-kedvünk szerint tudunk formálni az izomzatunk segítségével, csak kitartásra van szükségünk.
Jó volt a könyv, érdekes, remekül van illusztrálva, annak akit érdekel, hogyan tud szép izomzatra szert tenni, szerintem tökéletes beruházás, csak ajánlani tudom a figyelmükbe.

Krisztian>!
Paul „Coach” Wade: Fegyencedzés

Átfogó, jól felépített edzésterv, rengeteg új gondolat az állóképesség és az erő fejlesztésről. Olyan módszert mutat be az író ami nem igényel drága kiegészítőket, vagy kondibérletet, csak saját testünk és pár négyzetméter szükségeltetik a gyakorlatok elvégzéséhez.
A könyv sokat ígér, és talán a börtön hangulat kissé erőltetett, s majd csak jó pár hónap kemény edzés után tudom igazán mérleg tenni az olvasottakat, mégis bizakodó vagyok …

mongúz P>!
Paul „Coach” Wade: Fegyencedzés

A sittes körítés teljesen felesleges, de egyébként nekem nagyon bevált/válik ez a módszer. Folyamatos fejlődést biztosít, ami lelkesítően tud hatni, mikor már rohadtul unod az egészet. Mert azért tegyük hozzá, a gimnasztika nem túl izgalmas elfoglaltság.

Judy22>!
Paul „Coach” Wade: Fegyencedzés

Tetszik, ahogy bevezeti és kampányol ezért az edzésformáért.
Viszont túl sok az ismétlés, egyfajta szájbarágós , katonás rendben. Egyszer is elég lett volna leírni ugyan azokat, megértjük.
Tetszik, hogy nincs benne túl sok és túl bonyolult mozdulat.
Remek, ahogy lebontja szintekre és teljesen kezdők, túlsúlyos emberek vagy akár valami miatt sérült, de edzeni és erősödni, fogyni vágyók is tudják használni. Nem mellesleg, mi nők is. És egy erősebb, fitt férfi is tudja használni, a technikáját csiszolni.
Tetszik, hogy nem ígér csodát pár nap alatt, hanem felépíti az ember izmait napról napra, így elkerülve a sérüléseket. Nem erőltetve a szervezetet esztelenül.
Nagyon feldobják a képek az egészet, így jobban érthető egy-egy mozdulat.
Nagy hangsúlyt fektet az anatómiai részekre is, ami néha felesleges. Egy laikust nem biztos, hogy érdekelni fognak ezek a részek. Érdemesebb lett volna a legvégére tenni ezeket a fejezeteket.

blianhun>!
Paul „Coach” Wade: Fegyencedzés

Jócskán le akartam vonni, mert sok minden hiányzik. Aztán megláttam, hogy kb. ezek vannak a második részben. :)
Persze mindenki külön egyéniség, bátran lehet egy kicsit módosítani, finomítani, de a két kötet együtt már teljesen OK.

Góth_Gergő>!
Paul „Coach” Wade: Fegyencedzés

Azért nem határoztam meg konkrét tól-ig részt mert ezt nem elég egyszer elolvasni. Inkább úgy tekintek rá mint egy tankkönyvre amit menet közben folyamatosan elő-elő kell venni és vissza kell nézni a következő gyakorlatot. A leírtak hitelesnek tűnnek de erre csak az idő adhatja meg a választ.

psn >!

Mit számít, hogy állításod szerint mekkora súlyt tudsz felemelni egy edzőteremben vagy speciális gépen? Hogyan lehet valakit „erősnek” tekinteni, ha még a saját testét sem képes természetes módon mozgatni?

Vizsla>!

A kockahasról alkotott modern elképzelés a következőképpen fest: pihés kis hasizmok és vékonyka derék – lehetőleg szőrtelen és lebarnult. Tudod, hogyan hangzik ez nekem? Mint egy kiskorú brazil prostituált fiú teste. Ha neked bejön az ilyen, rendben van. Nekem nem.

2.8. A lábemelés

psn >!

Az egyik régi mondás, amit bölcs súlyemelőedzők nyomtak le a mohó fiatal tanitványok torkán, így hangzott: a nehéz súlyok nem mennek sehová, megvárnak.

A test bölcsessége

Vizsla>!

Olyanok is vannak, akik örömüket lelik az edzésnapló írásában: leírnak mindent, a technikákra vonatkozó gondolataiktól az új ötleteken át az intenzitásszintekig, pszichológiai visszajelzést és információkat a diétájuk hatásairól. El kell ismernem, néha az én bejegyzéseim is jobban hasonlítottak a Gyűrűk ura egy fejezetére, mint valami tömör zen versszakra.

3. 11. A test bölcsessége

Gyuris>!

A mítosz szerint Sziszüphoszt az istenek arra ítélték, hogy az örökkévalóságig egy hatalmas sziklát görgessen fel a hegyre minden nap, és végignézze, ahogy alkonyatkor visszagurul. Szerencsétlen. Viszont fogadni mernék, hogy remek combjai voltak.

psn >!

lgazság szerint a gerinc körüli izmok a legfontosabb, akaratlagosan mozgatható izmok az egész testben – ez alól nincs kivétel.

Sansa I>!

A test és az agy hónapok alatt hozzászokik a fájdalomhoz, és a gyakorlat sokkal elviselhetőbb lesz. A fenébe, még az is lehet, hogy megtanulod szeretni! (Talán.)

psn >!

A könyv, amit most a kezedben tartasz – a titkos „edzői kézikönyvem”, amit még odabent írtam –, annak a számtalan, végigtanított órának a gyümölcseit tartalmazza. Ez az én gyermekem. És működik. A rendszeremnek egyszerűen muszáj volt működnie! Ha az edzések során valakiből nem a maximális keménységet hoztam volna ki, a következménye nem egy elrontott emelés, vagy egy testépitő versenyen elért második helyezés lett volna. A börtön durva hely. Az erő és a csúcsforma a túlélést jelenti. Ha gyenge vagy, vagy gyengének látnak, az szó szerint a halált jelentheti. De az összes tanítványom él és virul, köszönik szépen.

selfmadehell>!

minden ember válla fölött csendesen ott lebeg egy sereg láthatatlan démon, akik csak arra várnak, hogy egyszer megbotolj, és akkor megfognak, és egyenesen a pokolba visznek.

selfmadehell>!

Ha ki kellene választanom a világ legfontosabb erősítő gyakorlatát, az a híd lenne. Nincsen olyan gyakorlat, ami akár csak megközelítené.