Kreatív ​élettervezés 7 csillagozás

Hozzuk ki magunkból a maximumot!
Paul Ch. Donders: Kreatív élettervezés Paul Ch. Donders: Kreatív élettervezés

Mi az, amit eddig elértem? Milyen adottságaim vannak? Merre tart az életem? Mit tehetek azért, hogy a céljaimat elérjem, és az álmaim valóra váljanak? Kitől kaphatok támogatás és segítséget terveim megvalósításához? – teszi fel a kérdést a szerző egy többlépcsős folyamat egy-egy állomásaként. A Kreatív élettervezés című könyv interaktív módon kalauzolja végig az olvasót a benne rejlő művész megismerésének útján. Az egyes fejezetek műhelygyakorlatok és érdekes feladatok révén ösztönöznek bennünket életszemléletünk és jövőképünk átgondolására.

Harmat, Budapest, 2021
156 oldal · puhatáblás · ISBN: 9789632886602 · Fordította: Hamerli Nikolett
Harmat, Budapest, 2015
158 oldal · puhatáblás · ISBN: 9789632882659 · Fordította: Gulyás Melinda

csucsorka IP>!

„A kikötőben biztonságban van ugyan a hajó, de nem tölti be a rendeltetését.” (Grace Hopper, Oppfinner)

Katan>!

Tanulni csak abból lehet, amit felismertünk és meghatároztunk.

Katan>!

Azért kaptunk Istentől lelkiismeretet, hogy figyelmeztessen bennünket azokra a dolgokra, amelyek árthatnak nekünk vagy másoknak. Minél jobban működik a lelkiismeretünk, annál szabadabban élhetünk. Minél gyengébb a lelkiismeret, annál több törvényre van szükség önmagunk és mások biztonsága érdekében.

Katan>!

Tekintsünk hát vissza, és térképezzük fel mi minden gyakorolt ránk hatást életünk során, hogy segítséget kapjunk elhívásunk felismeréséhez.

csucsorka IP>!

Szabad álmodni! Isten sokkal hatalmasabb dolgokról álmodik, mint mi. Használjuk hát mi is. A kreativitásunkat ezen a területen!

Katan>!

A csodák felismeréséhez hálás szívre van szükség.

csucsorka IP>!

Hogy mit nevezünk jövőképnek? A jövőkép vagy látás tulajdonképpen válasz arra a kérdésre, hogy kiért, mit, hol és mikor kell megtennünk, ha be akarjuk tölteni az elhívásunkat.
Szorosan ide kapcsolódó kulcsfogalom az „elhívás” is, a látást tudniillik „feladatnak” vagy „megbízatásnak” is nevezhetjük, amelye „elhívattunk”.

107. oldal, 4. fejezet - Merre tart az életem?