A ​böjt csodája 8 csillagozás

Patricia Bragg – Paul C. Bragg: A böjt csodája

Paul ​Bragg a leghíresebb amerikai életmeghosszabbítási szakértő, míg leánya, Patricia a táplálkozástudomány jeles képviselője. Bragg saját példáján keresztül bizonyítja, hogy szuperegészség érhető el a heti egyszeri táplálékmegvonással. Az igazi diéta ugyanis nem a gyümölcsnap beiktatása vagy az ivólevek napja, hanem a böjt – desztillált víz vagy meghatározott gyógyteák mellett. Éves szinten, bizonyos ritmus szerint több napos böjt is indokolt. Bragg képet ad arról is, hogy az olvasó miként követheti a böjt során saját szervezetében a méregtelenítés oly fontos folyamatát. Mint mondja: A TERMÉSZET AZ EMBERT SZÁZ ÉVNÉL IS HOSSZABB ÉLETRE TEREMTETTE, DE CSAK MI TUDUNK GONDOSKODNI ARRÓL, HOGY SZERVEZETÜNK – A TERMÉSZETNEK EZ A CSODÁLATOS ALKOTÁSA – JÓL MŰKÖDJÖN. Mindennapi táplálékaink a bomlási folyamat során egy sor mérget visznek be a szervezetbe, amely tisztulni kíván; ehhez a küzdelemhez kell a segítség. S a legjobb segítség a böjt; amelynek révén a múlté lesz a fáradtság, és a… (tovább)

240 oldal · ISBN: 9637815732 · Fordította: Halász Éva, Sabjányi László
240 oldal · puhatáblás · ISBN: 9637609245 · Fordította: Halász Éva, Sabjányi László
westinvest, Santa Barbara,California, USA, 1992
238 oldal · puhatáblás · ISBN: 9637609113 · Fordította: Halász Éva, Sabjányi László · Illusztrálta: Gergely István

Lunemorte P>!
Patricia Bragg – Paul C. Bragg: A böjt csodája

Bár én nem desztillált vizet iszok és nem bio zöldség – gyümölcsöket eszem, azért még egész sok értelmes dolog elrejtőzött a könyvben. Azért azt mégsem fogom elhinni, hogy 900 évig élek majd a böjttől… :DD Na mindegy, végül is egynek elment ez is.

estherlamm P>!
Patricia Bragg – Paul C. Bragg: A böjt csodája

Tinédzser éveim legmeghatározóbb könyve, amely egész életemen keresztül el fog kísérni. Immáron 15 éve, hogy olvastam, és azóta is időről-időre böjtölök.
Ha a módszereim már talán mások is, akkor is ez a könyv indított errefelé és minden böjtöm során elolvasom.
Örök hála a szerzőknek!

Paránytrilla>!
Patricia Bragg – Paul C. Bragg: A böjt csodája

Az eddigi egyik legjobb böjtről szóló könyv, amit olvastam. Nagyon lelkesítő! És annak ellenére, hogy elég régi könyv, rendkívül felvilágosult gondolatok vannak benne.
Ha valaki szeretne erőt meríteni a böjthöz, információkhoz jutni és megismerni az előnyeit, ez egy jó könyv az elinduláshoz.