Kígyók ​öltönyben 19 csillagozás

Amikor a pszichopaták dolgoznak
Paul Babiak – Robert D. Hare: Kígyók öltönyben

A Kígyók öltönyben egy mindvégig lebilincselő, olvasmányos és tudományosan tökéletesen megalapozott kötet, mely feltárja, hogyan dolgoznak a pszichopaták a vállalati környezetben: milyen cégek vonzzák őket, miként csúsznak át a felvételi eljárás rostáin, és hogyan viselkednek a mindennapos munka során. Megtudhatjuk, hogyan alkalmazzák ösztönös manipulációs technikáikat arra, hogy a cégek alkalmazzák, majd előléptessék őket, és végül magukhoz ragadhassák az irányítást. Kötelező olvasmány mindenkinek – különösen az üzleti világban forgolódóknak –, mert bárhol legyünk is épp a vállalati hierarchiában, fontos, hogy észrevegyük a pszichopátiás viselkedés legapróbb figyelmeztető jeleit, hogy még időben megvédhessük magunkat és a céget a pszichopaták mesterkedéseitől.

Eredeti megjelenés éve: 2006

Scolar, Budapest, 2013
368 oldal · puhatáblás · ISBN: 9789632444604 · Fordította: Nyuli Kinga, Nagy Márta

KBCsilla P>!

Paul Babiak – Robert D. Hare: Kígyók öltönyben Amikor a pszichopaták dolgoznak

Eredetileg a Kímélet nélkül-t kerestem, sajnos nem találtam. Ezért adta kölcsön kedves kórházi szobatársam ezt a könyvet, bánatomat látván.
Gondoltam, sebaj, így sem rossz.
De nem ám!
Rögtön az első oldalon olvasottak alapján találtam egy ismerős pszichopatát!
Nem volt egy könnyű olvasmány, bevallom, jó sokat jegyzeteltem olvasás közben. Úgy éreztem, az alap-, egyben döntő ismérveket jegyzem fel és meg. Miközben igyekeztem sokat gondolkodni, mérlegelni az olvasottakat.
Természetesen a közvetlenül és a távolabbról velem élőket is folyamatosan tájékoztattam a részletekről, az újabb és újabb ismereteimről.
Majd, mielőtt még engem is besoroltak volna az általam „megfigyeltek” kategóriájába, kénytelen voltam feladni előadásaim vélt sikerességét.
Így aztán egyedül, gondolataimba merülten kényszerültem megállapítani a nagy-nagy igazságot, mely szerint: AtyaÚristen, mennyi pszichopata van az ismerőseim között!
Meneküljön ki merre lát a hozzájuk hasonlótól.
Persze azt is megállapítottam, hogy ha az általam „diagnosztiált” két pszichopata közül bármelyiknek is adnám a kezébe a könyvet, hogy nézd, milyen érdekeset találtam, mindkettő simán elküldene melegebb éghajlatra azzal, hogy ez mekkora marhaság.
Nekem pedig ez elég is lenne bizonyítéknak.

lilla_csanyi>!

Paul Babiak – Robert D. Hare: Kígyók öltönyben Amikor a pszichopaták dolgoznak

A Kímélet nélkül után rákattantam a témára, de számomra ez a könyv nem volt annyira ütős…Az eleje nagyon jó volt, aztán az utolsó 100-150 oldal unalomba fulladt, és elkezdte ismételni önmagát.
Lehet, hogy jobban értékelném, ha dolgoztam volna már multinál. Mindenesetre érdemes elolvasnia mindenkinek, aki a versenyszférában dolgozik, mert hasznos, és segít felkészülni a legrosszabbra.

Zúzmara>!

Paul Babiak – Robert D. Hare: Kígyók öltönyben Amikor a pszichopaták dolgoznak

Nagyon tetszett, frappáns, gyakorlatias, nem fölöslegesen tudományoskodó, mégis stabil és megalapozott tudásanyag áll a hátterében. Tele van esettanulmányokkal, érdekességekkel, elgondolkodtató jelenségekkel.

Melinda_Széll>!

Paul Babiak – Robert D. Hare: Kígyók öltönyben Amikor a pszichopaták dolgoznak

Zseniális könyv. Segít felismerni, kiismerni, és túlélni egy pszichopata embert a munkahelyen.

Retla>!

Paul Babiak – Robert D. Hare: Kígyók öltönyben Amikor a pszichopaták dolgoznak

Tetszett, hasznos útmutató, és sok igazság van benne. A vége felé kicsit szájbarágós volt helyenként, és néha úgy érztem önmagát ismétli, de mindenképpen érdemes volt elolvasni. :D Ezért a négy csillag.

lilla_csanyi>!

Az ebben a könyvben szereplő személyeket a rendőrség (az Egyesült Államokban) gyakran egyszerűen csak „idióták”-nak nevezi. Ugyanezt az elnevezést használja Gloria Elliott is, aki szervezetfejlesztési tanácsadóként „idióta-tréningek”-et tart. Becslései szerint a munkahelyeken a személyzet körülbelül 10 százaléka teljesen idióta.

Paul Babiak – Robert D. Hare: Kígyók öltönyben Amikor a pszichopaták dolgoznak

Ezt a könyvet itt említik