Gondolkodj ​fordítva! 17 csillagozás

Paul Arden: Gondolkodj fordítva!

GONDOLKODJ FORDÍTVA! – merész támadás konvencionális szemléletünk ellen. amelyen keresztül magunkat és a világot látjuk. Paul Ardentől ne várjunk unalmas tanácsokat, szellemes csipkelodésekkel, aforízmákkal és paradoxonokkal késztet arra, hogy nap mint nap felülbíráljuk józan eszünket. Akár eladunk, veszünk vagy ügyintézünk, ő eredeti gondolataival, elmés anekdotákkal, meghökkentő fotókkal, tudósok, bölcsek, művészek és nagy emberek mondásaival ösztönöz bennünket. A GONDOLKODJ FORDÍTVA gyökeresen megváltoztatja eddig megszokott begyepesedett gondolkodásunkat. Arra bátorít. hogy legyen bátorságunk nagyobb kockázatot vállalni – így jobban élvezzük munkánk gyümölcsét, mint hittük volna.

Eredeti megjelenés éve: 2006

Partvonal, Budapest, 2007
144 oldal · ISBN: 9789639644533 · Fordította: Dezséry Dorottya

gab001 P>!
Paul Arden: Gondolkodj fordítva!

A szerző egy olyan világba nyújt betekintést, ahol csak kevesen élnek, bár olykor, rövid időre lejuthat bárki. A könyv nagyon inspiráló. A segítségével kicsit kizökkenhetünk a megszokott gondolatvilágunkból. Képek, történetek, idézetek, tények összessége, ami így együtt valami újat nyújt. Gyorsan olvasható, de nehezen felejthető. Nem az első olvasásom, de nem is az utolsó.

Partvonal, Budapest, 2007
144 oldal · ISBN: 9789639644533 · Fordította: Dezséry Dorottya
Paul Arden: Gondolkodj fordítva!

Talán túl röviden, viszont lényegretörően mondja el az író, hogy inkább vágjunk bele és szerezzük meg ami kell, minthogy addig toporogjunk, hogy biztosra mehessünk, amíg a lehetőség már elszáll. Sőt, a hatalmas hibák nagyobb távlatból már egyáltalán nem biztos, hogy hibák. Ami emlékezetessé tesz minket, az könnyen megalapozhatja ismertségünket is, ami utat nyit a célunkhoz. Éppen ezért sokkal több lehetőség áll előttünk, ha kockáztatunk, még akkor is, ha párszor kudarcot vallunk.
Bár rövid olvasmány, a szemléletmódváltás bizony követel közben némi agymunkát. Nagyon találó, akár durva példákkal megrakott könyv.

csabosz>!
Paul Arden: Gondolkodj fordítva!

Nem egy módszertani könyv ez, hanem a megszokott, és sokszor megunt utak helyett új irányba segítő gondolatok, rövid történetek gyűjteménye. Ezek a tanácsok – ha megfogadjuk – segítenek abban, hogy életünk végén ne kelljen siránkoznunk, hogy mennyi mindent kihagytunk belőle. A sok illusztráció és és a szellős tipográfia miatt hamar (egy óra alatt) kiolvasható.

Dün P>!

Falj filmeket, zenét, könyveket, festményeket, verseket, fotókat, beszélgetéseket, utcatáblákat, felhőket, fényeket és árnyékokat.

szera>!

A világ az, amit te gondolsz róla.
Ezért gondolj rá másképpen, és az életed is más irányt fog venni.

Godzsi>!

– Apa, bajban vagyok.
– Meg akarnak ölni?
– Hogy? Ja… neeem.
– Fiam, akkor te nem is vagy bajban.

Godzsi>!

Az ésszerű döntésekkel csak egy nagy baj van, mégpedig az, hogy mindenki azokra törekszik.

Dün P>!

Emlékezz, mit mondott Jean-Luc Godard: „Nem az a lényeg, hogy honnan hozod a dolgokat – hanem az, ami felé viszed őket.”

Kapcsolódó szócikkek: Jean-Luc Godard
Dün P>!

Mikor megkérdezték a siker titkáról, Woody Allen azt mondta: „Bukkanj fel!”

Kapcsolódó szócikkek: Woody Allen

KÉPZELD EL.

Mindenki izgalmas életet akar élni, de szembenézni a nehézségekkel szinte senki nem mer.
Így választjuk a könnyebbik utat az izgalmasabb élet kárára.
Másokon keresztül éljük meg lelkesedésünket.
Híresebb lázadók mellé állva azért ragad ránk valami csillogás. Elképzelhetjük, hogy mi vagyunk John Lennon, Ernest Hemingway, George Best, Liam Gallagher, Lenny Bruce, Janis Joplin, Damien Hirst vagy Andy Warhol.
A különbség annyi, hogy ők felvállalták a különcködő döntést beláthatatlan következményeivel együtt, tudva, hogy ehhez képest a biztonságos döntésen még nagyobb veszély ül.

Kapcsolódó szócikkek: Andy Warhol · Ernest Hemingway · Janis Joplin · John Lennon
Hannelorka P>!

Kezdj el rossz döntéseket hozni, mert olyan helyekre visznek majd téged, amelyekről mások még csak álmodni sem mernek.

Hannelorka P>!

Túl sok ember tölt el túl sok időt azzal, hogy valami olyasmit tökéletesít, amit még meg sem csinált.
Ahelyett, hogy a tökéletességet várnánk, azzal foglalkozzunk, amink van, és menet közben javítsunk rajta.

Denevra>!

A legtöbb ember ésszerűen gondolkozik, ezért is teljesít mindössze ésszerű mértékben.