Általános ​közigazgatási jog 3 csillagozás

Patyi András – Varga Zs. András: Általános közigazgatási jog

A közigazgatás – még ha változik is – egységes egész. Általános tanai, amint a testnek a csontok, stabilitást biztosítanak és megismerhetővé teszik. Belső állandósága ellenére máshogy látja a jegyző, az ombudsman munkatársa, az ügyész, a bíró, az alkotmánybírósági tanácsos, és a kutató. Mindegyikük tapasztalata értékes, mert valóságos. Ez a kötet annyiban nyújt sajátos leírást, hogy mindezeket a szempontokat megjeleníti. A szerzők – néha találkozó, néha elváló – életútja folytán megközelítéseik másfél évtizedes gyakorlaton és még hosszabb érdeklődésen nyugszanak. A kötet mégsem megközelítések gyűjteménye, hanem következetes munka. A szintézist az oktató kötelezettsége biztosítja, hogy világos és érthető leírást adjon. A leírást két egyetem oktatóinak, és hallgatóinak tíz szemeszteren át érkező visszajelzései hangolták finomra. Ezért bízunk abban, hogy a kötetet tan- és szakkönyvként is eredménnyel forgatja az érdeklődő és értő Olvasó.

A következő kiadói sorozatban jelent meg: Institutiones Juris Dialóg Campus

Dialóg Campus, Budapest-Pécs, 2012
342 oldal · puhatáblás

bmgrapes I>!
Patyi András – Varga Zs. András: Általános közigazgatási jog

Tartozom egy vallomással: érdekből olvastam el ezt a könyvet, egy kedves ismerősömnek ugyanis ebből kell egyetemen tanulnia. Ez ugyanis egy tankönyv, legalábbis a könyv ezt állítja magáról.
Lehet, hogy az, de szerintem a tanárnak is nagy felelőssége van, mert nem szabad olyan hallgató kezébe adni, aki épp csak elkezdte az egyetemet, és egyáltalán nem tanult jogi alaptant, így az alapvető szavakkal, fogalmakkal nincs tisztában.
Ráadásul iszonyú nehéz nyelvezete van, ami már-már megközelíti Pokol Béla műveinek szintjét, így az olvasó könnyedén Pokológiában érezheti magát, ami azonban nem egy kellemes hely vagy állapot.
Szal szerintem tudományos írásnak készült, csak valahogy – talán hiánypótlásként-, tankönyv lett belőle.

Amargant>!
Patyi András – Varga Zs. András: Általános közigazgatási jog

Hát nem tartozott a legjobb egyetemi tankönyvek közé, inkább tudományos munkának készülhetett, és szükségből lett belőle tankönyv. Másfél éve,államvizsga idején volt utoljára a kezemben, azóta próbálom feldolgozni az aktustan okozta sokkot :D
Érdekes amúgy a stílus,mert Patyi András gördülékenyebben ad elő oktatóként mint ebben a könyvben, és Varga Zs. (aki kvázi a "felettesem") is érthetőbben fogalmaz tudományos munkáiban, nem is tudom, hogy születhetett meg épp az ő tollukból egy ennyire nehezen emészthető írás. Azt elismerem viszont, hogy a témáról nehéz olvasmányosan írni, szerintem az egész alkalmazott jogtudomány legelvontabb része a közigazgatási jog általános része.

bmgrapes I>!

… a közjogi jogi személy „abszolút szerkezetű normatív pozíció. Érvényességének alapja így egyedül a törvényesség”.