Hallgasd ​meg! 5 csillagozás

Öt egyszerű eszköz a gyereknevelés mindennapos kihívásaihoz
Patty Wipfler – Tosha Schore: Hallgasd meg!

„A ​legtöbben olyan nagy, tiszta eszmékkel vágunk bele a gyereknevelésbe, mint a feltétel nélküli szeretet, az elfogadás, a tisztelet és a kölcsönös bizalom. Aztán amikor a másfél éves totyogónk üvöltve leveti magát a földre, mert nem eheti meg a kutyakaját, vagy a gyerekeink az asztalnál ölre mennek az utolsó szelet tortáért, akkor csak vakarjuk a fejünket, hogy hogyan is néz ki ilyenkor a feltétel nélküli szeretet meg a tisztelet és az elfogadás a gyakorlatban…”

Ez a könyv ezekre a kérdésekre ad bevált, működő válaszokat empatikus és gyakorlatias tanácsok és rengeteg valódi történet segítségével. Nélkülözhetetlen útmutató szülőknek és szakembereknek arról, miként építhetnek és ápolhatnak mély kapcsolatokat a gyerekekkel, és miként tudják a konfliktusokat szeretetteljesen feloldani.

A kapcsolódó nevelés módszere, amely minden életkorban alkalmazható, a meleg, szeretetteli, bizalmas, örömöt adó és tiszteletteljes… (tovább)

HVG Könyvek, Budapest, 2021
HVG Könyvek, Budapest, 2021

rita_kalydine P>!
Patty Wipfler – Tosha Schore: Hallgasd meg!

Patty Wipfler – Tosha Schore: Hallgasd meg! Öt egyszerű eszköz a gyereknevelés mindennapos kihívásaihoz

Szenzációs könyv! Minden szülőnek kötelező irodalommá tenném. ♥ Nálunk a családban a humor kiemelt helyen áll, és most már neve is van ennek a módszernek: a nevetés meghallgatása. A legtöbb feszültség humorral/nevetéssel oldható. Ehhez is remek tanácsokat ad a könyv. Engem pedig megerősített abban, hogy jó úton járunk, bár nem kételkedtem ebbe, pozitív visszajelzést kapunk a nagy gyermekeinktől ♥
A könyv többi része is igen hasznos, olvasmányos, és könnyen elsajátítható, praktikus tippeket, tanácsokat ad.
Megtudjuk, hogy mi az a gyerekidő. „A gyerekidőben egyetlenegy gyerekre figyelünk…. a telefonunkat kikapcsoljuk. A gyerekidő során, a hétköznapi rutintól eltérően, a gyerek a főnök. A kereteket mi szabjuk meg, például hogy a gyerekidő negyedórán keresztül tart, vagy hogy kint is, bent is lehetünk… Minden mást a gyerekek mondanak meg – és igen kreatívak tudnak lenni.. A gyerekidőnek mindig van eleje és vége is.”
A sírás és a hiszti meghallgatása megint egy érdekes látásmódot mutat meg. Nem kell megoldani a problémát, abbahagyatni a sírást, hisztit, „csak” meg kell hallgatni.
A szeretetteli határszabás jó tanácsokat ad. Rugalmasságra bíztat, és szavak helyett cselekvésre. És megint a humor az egyik stratégia, az „eltúlzott büntetés” bevált tipp.
A páros meghallgatás fejezet a szülőknek ad segítséget. Egyszerű: kölcsönösen meghallgatjuk egymást egy általunk kiválasztott szülőtársunkkal. Sírunk, mesélünk, meghallgatunk. Senki nem ad tanácsot senkinek. Megszabadulunk a feszültségektől, és máris más szemmel látjuk a dolgokat.
És ha mindezek nem bizonyulnak elégnek, akkor jön az „érzelmi projekt”.
Az együttműködés kialakítása gyakorlati tanácsokat ad, a reggeli készülődésre, öltözködésre, osztozkodásra, leckeírásra, házimunkára, kütyüzésre…
A Könnyebb elválás nemcsak bölcsis, ovis időszakra ad tanácsokat.
A félelem feloldása rész nagyon praktikus megoldással szolgál. Kisebb és nagyobb problémákra is ad tanácsot. Ezekben az esetekben is legtöbbször a meghallgatás eszköze nyújt segítséget. És az eddig tanult eszközöket alkalmazhatjuk. Majd a leggyakoribb félelmekre próbál gyakorlati tanácsot adni.
Az agresszió kezelésére más utat is ajánl a megszokottakon túl, szintén gyakorlati tanácsokkal.
A legutolsó fejezet, már kifejezetten rólunk, szülőkről szól. Mit tegyünk, ha végleg elfogy a türelmünk? Hogyan építsük ki saját támogató közegünket?
A végén találhatóak ajánlott olvasmányok, hasznos információk, linkek. Természetesen magyar oldalakkal, linkekkel.
Nagyon ajánlom tényleg ezt a könyvet, és egyáltalán nem csak kezdő szülőknek. Több tanácsot, tippet ki fogok próbálni. Nagyon inspiráló az a rengeteg példa, amit a könyv felsorol.
Olvasmányos, érhető az írás, nem zavaró, hogy külföldi szerzők írták.
Szóval 5 csillag és legalább ennyi ♥

Ocukáné_Kaszahara_Mei>!
Patty Wipfler – Tosha Schore: Hallgasd meg!

Csak szuperlatívuszokban tudok beszélni erről a könyvről és a Kapcsolódó nevelés eszközeiről is. Évek óta gyakorlom az összes eszközt, tudatosan igyekszem hozzájuk nyúlni a hétköznapokban. Teljesen átalakították a gyereknevelést és a szülőséget számomra.

imma P>!

Már nem azt mondtam, hogy „Ideje elkezdened a mai gyakorlást”, hanem hogy „Szeretném hallgatni egy kicsit, ahogy zongorázol. Lehet róla szó?”

imma P>!

Láttam gyerekeket, akik a rendszeres nevetésmeghallgatásnak és a szükség szerinti sírásmeghallgatásnak köszönhetően léptek túl az idegenektől való félelmükön, a körömrágáson, a dadogáson vagy az ágybavizelésen.

Kapcsolódó szócikkek: ágybavizelés · dadogás
imma P>!

Akinek gyereke van, az az érzések Beethovenjével, a szenvedélyes önkifejezés született zsenijével lakik egy fedél alatt.

lauranne>!

Jó anya voltam – kivéve, amikor nem.