Tűzerő (Tengeralattjáró 7.) 9 csillagozás

Patrick Robinson: Tűzerő

Miután ​előadást tart a geofizikai katasztrófákról, rejtélyes körülmények között eltűnik a világ legismertebb vulkánkutatója. Ezután hirtelen és megmagyarázhatatlan módon kitör Washington államban a St. Helens tűzhányó, halált és pusztítást hagyva maga után.
A Fehér Ház új vezetése kezdetben nem törődik ezekkel az egybeesésekkel, de a már nyugdíjba vonult Morgan admirálist, aki korábban az elnök nemzetbiztonsági tanácsadója volt, és Jimmy Ramshawe hadnagyot cselekvésre késztetik az események. Ők tudják, csak egy atom-tengeralattjáróról kilőtt rakétának lehetett annyi ereje, hogy felrobbantsa a vulkánt. Lehet, hogy a Hamasz hírhedt terroristája, Ray Kerman őrmester lépett újra akcióba?
Gyanújukat hamar megerősíti a Hamasz ultimátuma: a Közel-Kelet teljes katonai evakuációját akarják kikényszeríteni egy mega-cunami szörnyű fenyegetésével, amely a világtörténelem elmúlt 4000 évének legnagyobb árhulláma lenne. Mindkét férfi azonnal tudja, miről van szó: a Cumbre Vieja… (tovább)

Eredeti cím: Scimitar SL-2

Eredeti megjelenés éve: 2004

Alexandra, Pécs, 2005
560 oldal · ISBN: 9633695309 · Fordította: Lancz Edina, Kopp Lukács

Szencsike P>!
Patrick Robinson: Tűzerő

Izgalmas sztori, nagyon érdekes elképzeléssel, külön tetszett az, ahogy bemutatta a válságkezelést. Remélem nem adott ezzel senkinek se ötletet :) Nagyon megtetszett a szerző, jöhet a többi könyve is, egy bajom volt vele, hogy bizonyos dolgokat sokszor megismételt, persze a történetvezetés miatt kellettek, de rövidebben is mehetett volna.

nemszerda>!
Patrick Robinson: Tűzerő

Nagyon jó könyv, végig izgalmas volt, engem odaszögezett a fotelhez. Volt olyan pillanat, amikor azon kaptam magam, hogy visszatartom a lélegzetemet. Keresni fogom az író többi könyvét is.

Bentaro>!
Patrick Robinson: Tűzerő

Jó könyv, de ha kb 100 oldalnyi túlságosan részletezett dolgot kihagyott volna az író akkor nagyon jó lenne.

Tengeralattjáró sorozat · Összehasonlítás