Halálos ​hajsza 9 csillagozás

Patrick Quentin: Halálos hajsza

„Bennem ​rekedt a szó, mert mögülünk, az őserdőből velőtrázó női sikoly harsant. Megdermedtem. Az igazgató megpördült; a cenotéhoz vezető ösvényre meredt. A sikoly visszhangja mintha vándorútra indult volna az őserdőben. Ereimben megfagyott a vér. És ekkor – és ez még rémesebb volt, hiszen mintha az agyamba kergetőző gonosz mayák képe idézte volna fel – még egy hang hallatszott: hosszú, szisszenő csobbanás. Vaktában nekirohantam az ösvénynek. Hátrakiáltottam: -Miss Brand ott maradt! Egyedül… Az igazgató futva követett. Bekanyarodtam az ösvényen, és futottam, ahogy csak a lábam bírta…Megláttam a tisztást. -Deborah! -kiáltottam újra Az igazgató megmarkolta a karomat. Úgy szorította, hogy az ujjai szinte a csontomig hatoltak. Lefelé mutatott. Szükségtelenül. Mert megláttam magam is. Vagy harmincméternyire alattunk, villózva, a víz alatt, mint valami iszonytató vízinövény, ott úszott Deborah ezüstszőke haja.” Deborah Brand régész apja nemzetközi jelentőségű bányakincsekre bukkant.… (tovább)

A következő kiadói sorozatban jelent meg: Albatrosz könyvek Magvető

Magvető, Budapest, 1989
264 oldal · puhatáblás · ISBN: 9631413977 · Fordította: Borbás Mária

KBCsilla P>!
Patrick Quentin: Halálos hajsza

Olyan olvasmány volt, amely lekötötte a figyelmemet, még izgultam is, hogy kivel mi lesz.
Olyan érzésem volt, mintha már találkoztam volna a könyvvel, pedig szerintem nem olvastam.
Egzotikus környezet, romok, bozótok, ha éjszaka olvastam volna, akár félelmetes is lehetett volna.
Különben feledhető, de azért kellemes időtöltés volt.

Katherine_Grey>!
Patrick Quentin: Halálos hajsza

Kevéssé felkavaró, helyenként kalandos-egzotikus-titokzatos-titokfejtős krimi. Quentin tud jobbat is.