Vigyázat! Cselekményleírást tartalmaz.
Válasz és Kérdés (Chaos Walking 2.) 181 csillagozás
Todd, a kegyetlen hadsereg elől menekülve, a végzetes sebesülést szerzett Violával egyenesen a legfőbb ellenség, a Mesterpolgár karjai közé fut. Violát elszakítják tőle, őt börtönbe zárják, és meg kell tanulnia a Mesterpolgár új rendje szerint létezni.
Milyen titkok rejtőznek a városon kívül? Viola életben maradt? Hol van?
Mi az a titokzatos Válasz?
Majd újabb és újabb bombák robbannak…
A KÉS A ZAJBAN folytatása, a Chaos Walking trilógia második kötete izgalmas, megrendítő, mélyen megindító regény a helytállásról, a legszélsőségesebb körülmények között is.
„Lendületes, akció-dús cselekmény, amely az állhatatosság, a manipuláció, az erkölcsi többértelműség, és az erőszak kérdéseit tárja föl, miközben a hőseink a megváltást és a szerelmet is keresik.” (Daily Mail)
Eredeti megjelenés éve: 2009
Tagok ajánlása: 14 éves kortól
Kapcsolódó zóna
Enciklopédia 10
Szereplők népszerűség szerint
Todd Hewitt · Viola Eade · Davy Prentiss · Corinne · Iván Farlow · Lee · Nicola Coyle nővér · Prentiss Mesterpolgár
Kedvencelte 46
Most olvassa 14
Várólistára tette 103
Kívánságlistára tette 116
Kölcsönkérné 3

Kiemelt értékelések


Ez egy szenzációs könyv és sorozat! Végig az utolsó betűig csodálatos. A történet eredeti, a szereplők egyéniek, elevenek, a történet pörgős, és érdekes, van itt minden ami kell. Mindez egy csodálatos írói stíluson át, az egyediség mintaképe számomra ez a regény. MINDENKINEK bátran ajánlom, aki ebben a műfajban keresgél… de még annak is, aki nem.


A disztópiás Y/A irodalomba tartozó könyvek nagy része ugyanarról a témáról szól: hogyan lehet minden nehézséget legyőzve felnőtté válni egy rideg, ellenséges környezetben, ami minden erővel az életünkre tör (…és mindeközben összejönni életünk párjával). Patrick Ness könyve szintén erről a küzdelemről szól, a mondanivaló maga tehát nem valami világmegváltó újdonság, ám a megvalósítás, az ötletparádé és a körítés olyan szinten magával ragadja az olvasót, amire csak nagyon kevés mű képes. Az első résszel összevetve szembetűnő a meglepő váltás: az eddig főleg a kalandregények stílusjegyeit magán viselő könyv szép lassan igazi háborús sci-fivé változott. A vándorlás helyét az akciórészek veszik át, ám a karakterfejlődéses részek – amire eddig is nagy hangsúlyt fektetett Ness – továbbra is töretlenül megmaradtak, sőt, talán még nagyobb teret kaptak. A két nézőpontkarakter útja elválik, de egymás körül forgó gondolataik – szinte megszállott moralizálásuk, állandó lelkizésük – nemcsak saját magukra van hatással, hanem sokszor mások életére is sorsfordítóan hatnak.
Nekik köszönhetően a mellékszereplők is folyamatosan fejlődnek, ami az egyik oka annak, hogy a regény cselekménye megjósolhatatlanul fordulatos, így megunhatatlan. Még közülük is kiemelkedik a fő gonosz, a Mesterpolgár, akiről egy idő után már egyszerűen lehetetlen eldönteni, hogy valóban gonosz-e, és hogy egyáltalán miért is teszi azt, amit éppen tesz. Ő a tökéletes cselszövő, akinek az utolsó oldalakig képtelenség belelátni a lapjaiba. Sajnos ugyanez – hogy a folyton változó főszereplők ekkora figyelmet kaptak, motivációik ilyen pontos megvilágításba kerültek – az oka annak is, hogy a könyv néhol kicsit túlírt. Az eseményeknek gyakran vagyunk kétszer, két szempontból is a szemtanúi, ami a sokadik alkalommal talán már kicsit felpaprikázhat néhány türelmetlen olvasót, de a regény többi erényét figyelembe véve nem hiszem, hogy emiatt bárki is komolyan morgolódna majd.
Bővebben a blogon:
http://profunduslibrum.blogspot.hu/2015/01/patrick-ness…


A Kés a zajban a távozás könyve volt, a Válasz és Kérdés a visszatérésé – a remény városa az ismerős szörnyek városává alakul. Mert nem lehet elmenekülni úgy, hogy a válaszokhoz nincsenek meg a kérdések. A Chaos Walking sorozatcím a tinédzserek lelkében való utazást jelzi. A főszereplők az önmagukhoz való visszatalálás útját járják. A válaszok és kérdések fókuszában az Apa áll.
Patrick Ness csendre érzékenyít a Zajban.


Számomra a Válasz és Kérdés a trilógia fénypontja: bár második rész -és a középsők, mind tudjuk, gyakran el szoktak bukni-, én mégis ezt olvastam el legtöbbször. Magával ragadó stílusa már az első résznél is arra készteti az embert, hogy folytassa a sorozatot, viszont ebben a regényben már nem csak Todd van a világ ellen: sokszereplős történet, tökéletes ízelítő- egyszersmind felkészítő a befejező kötethez, mindezt úgy, hogy közben nem változik egyszerű kiegészítő könyvé.
Jelentős karakter fejlődésen megyünk keresztül, ellenségekből barátok lesznek, spoiler, a látszólag békés városból pedig egy harcmező: minden alkalommal nagyon izgalmas olvasni a főszereplő(k) sodródását két külön oldal közvetlen irányítása alatt (inkább az ördög, tudod ), miközben egyre több bomba robban, és egyre több polgár változik egyszerű spoiler. A nők és a férfiak egymás ellen fordulnak, és egy idő után nagyon tetszett, mire utal ezzel Patrick. Vannak karakterek, akiket egy idő után legszívesebben eltörölne az ember, és igen, több van az egyik fél oldalán- de még így is nehéz dönteni arról, hogy a Válasz vagy a Kérdés mellett állnék-e ki… (csak azt nem értem, miért két ördög között lehet csak választani).
Ez a kötet nagyon eseménydús, sosincs pihenés a sok történés között -ebben fontos szerepet játszott a váltott szemszög is-, repülnek az oldalak, aminek nem mindig örülök, különösen egy ilyen szuper regénynél. Az év második könyvének tökéletes volt… hmm igazából bármikor tökéletes nekem.


Amennyire szerettem az első részt annyira csalódtam a másodikban. Nagyon akartam szeretni a könyvet, mégsem ment maradéktalanul. Egyáltalán nem rossz, de csalódás. Nem jött be az egy helyszín, hogy szinte teljesen elütött az első könyv hangulatától, értem, hogy az volt a cél, csak valami másra számítottam. Minden fordulatot előre tudtam, semmi újat nem hozott, sokkal kiszámíthatóbb volt és maga a „zaj” is egy háttér zönge lett. Ennek ellenére kíváncsi vagyok hova fut ki a történet, és mi lesz a karakterekkel, de nem érzem azt a késztetést, mint az előző kötet végén. Látom itt a kisebbségbe szorultam kedvelés ügyileg, de mondjuk mindig is volt egy olyan „betegségem”, hogy a sorozatok első része tud megfogni igazán. Ennek ellenére harcra fel, nézzük hova fut ez ki.


Istenem. Ez nagyon jó volt. Egyszerűen…húú nem tudok semmit mondani. Nem számítottam, hogy ez a rész is olyan nagy siker ér el nálam mint az első. Csak olvastam, kapkodtam a fejem, ügyeltem arra hogy le ne essen az állam, hagytam hagy folyjon le néhány könyvem. A vége teljesen függő és én nem olvashatom. Hogy fogom kibírni?!
Népszerű idézetek




Aki szörnyetegekkel harcol, ügyeljen,
nehogy közben szörnyeteggé váljék.
És ha sokáig pillantasz a mélységbe,
a mélység is beléd pillant.
5. oldal
→ |
---|




– Ezt én soha nem fogom megérteni! – mondom, miközben egy kedves idős beteg, Fox néni vérnyomását újra és újra képtelen vagyok megmérni.
– Én is így voltam vele – biztat Corinne, az órára felnézve.
– Türelem, kislány – súgja Fox néni, arca mosolyogva ráncolódik. – Ha meg kell tanulni valamit, azt csak jól érdemes.
-Igaza van, Fox néni – mondja Corinne, és hátrapillant rám. – Próbáld újra!
Felpumpálom a vérnyomásmérő karszorítóját, hogy megduzzadjon, aztán várom a megfelelő huss-huss hangot Fox néni vérköreiben a sztetoszkópon át, amit aztán a kis számtárcsához illesztek.
– Hatvan per húsz? – tippelem.
– Lássuk csak! – szólal meg Corinne. – Mondja, Fox néni, ma reggel meghalt?
– Ó, drágám, dehogy!
– Akkor vélhetően nem hatvan per húsz.
107-108. oldal




Inkább az ördög, tudod.
Csak azt nem értem, miért két ördög között lehet csak választani.




Jéghideg a bensőm-
Mélyen belül-
(hol vagy, hogy megments?)
Nem érzek semmit.
(…)
(te tetted ezt?)
(ahelyett, hogy megkerestél volna?)
Belül mélyen, egyszer csak meghalok.
300. oldal
A sorozat következő kötete
![]() | Chaos Walking sorozat · Összehasonlítás |
Említett könyvek
Hasonló könyvek címkék alapján
- J. K. Rowling: Harry Potter és az azkabani fogoly 96% ·
Összehasonlítás - Alexandra Bracken: Sötét örökség 86% ·
Összehasonlítás - Jennifer A. Nielsen: The False Prince – A hamis herceg 94% ·
Összehasonlítás - Rick Riordan: A villámtolvaj 93% ·
Összehasonlítás - Raymond E. Feist: Ezüsttövis 86% ·
Összehasonlítás - Philip Pullman: A borostyán látcső 86% ·
Összehasonlítás - Martin Kay: Eastern 87% ·
Összehasonlítás - Suzanne Collins: Az éhezők viadala 92% ·
Összehasonlítás - Sara Raasch: Hó mint hamu 83% ·
Összehasonlítás - Stephanie Garber: Finale 91% ·
Összehasonlítás