Kell ​egy csapat 6 csillagozás

A sikeres együttműködés 5 akadálya
Patrick Lencioni: Kell egy csapat

Nem a pénz, nem a stratégia, nem a technológia, hanem a csapatmunka a versenyképesség legmeghatározóbb tényezője. Ha mindenkit rá tudunk venni, hogy egy irányba evezzen, vezető pozíciót szerezhetünk bármely iparágban, bármelyik piacon, bármely versenytárssal szemben. Az igazi csapatmunka kulcsa, hogy képesek vagyunk-e legyőzni azokat a tulajdonságainkat, amelyek gátolják a másokkal való együttműködést, rombolják a közösséget és széthúzást szülnek.

A csapatépítés egyszerűnek tűnik, mégis rendkívül nehéz vezetni az építkezést.

A szerző izgalmas történeten keresztül mutatja be, miért veszített sokat egy informatikai cég jó hírnevéből röpke két év alatt, és végül milyen napi küzdelmek árán sikerült egy kívülről érkező vezérigazgatónak olyan ütőképes csapatot létrehozni, amely újra sikerre vitte a vállalatot.

A magával ragadó tanmese nyomán lépésről lépésre átélhetjük a csapatok tipikus működési zavarait, és megismerhetjük a csapatépítés öt pontból álló vezetési modelljét.

HVG Könyvek, Budapest, 2009
264 oldal · ISBN: 9789639686908 · Fordította: Kácsor Lóránt · Illusztrálta: Gyimesi Judit

konyvolvaso P

Patrick Lencioni: Kell egy csapat A sikeres együttműködés 5 akadálya

Érdekesen foglalta össze az író mi a feltétele, hogy egy közösség csapatot alkosson.
Kellenek közös programok, közös célok.

JUEX

Patrick Lencioni: Kell egy csapat A sikeres együttműködés 5 akadálya

200 oldalon keresztül egy céges sztoriba ágyazva mutatja meg, hogy mit csinálhat rosszul egy csapat és hogyan javíthatja ki azt. A könyv utolsó 50 oldalán tömören és lényegretörően összefoglalja azt az öt egymásra építkező elemet, amivel egy csapat kiemelkedő teljesítmények és célok elérésére lesz képest és nem utolsó sorban a csapatagok is élvezik, hogy tagok benne. Bár szerintem vannak még szempontok, amiket nem tárgyal és fontosak, azok csak az itt leírtak megvalósulása után jöhetnek. A könyvvégi összefoglaló fejezet gyakran visszaolvasott kézikönyvként is használható. Nagyon hasznos mű a témában.

pertita

Patrick Lencioni: Kell egy csapat A sikeres együttműködés 5 akadálya

Ebben a témában az egyik legjobb! Érdekes, érthető, hasznosítható. Csak ajánlani tudom.

konyvolvaso

Félelem a konfliktusoktól – Mesterséges összhang
Bizalom hiánya – Sebezhetetlenség

196. oldal, 4. bekezdés

konyvolvaso

A csapatépítés szemszögéből nézve a bizalom az a meggyőződés a csapat tagjaiban, hogy társaik jószándékúak, hogy a csapaton belül nincs ok a védekezésre vagy az elővigyázatosságra.

219. oldal, 3. bekezdés

JUEX

– Az első működési rendellenesség, amivel kezdeni szeretném: a bizalom hiánya