Az ​egészséges bőr titka 4 csillagozás

Étrend alapú megoldások zavaró bőrhibákra, krónikus bőrbetegségekre
Patrick Holford – Natalie Savona: Az egészséges bőr titka

Bőrünk ​állapota mindannyiunk számára fontos, hiszen testünknek ez az a része, amelyet mindenki lát. Éppen ezért időt és pénzt nem kímélve igyekszünk fiatalos külsejét megőrizni. A hatékony bőrápolás azonban nem korlátozódhat a drága kezelésekre és a krémek használatára. Bőrünk nem csak afféle csomagolóanyag, amely testünket beburkolja. Roppant bonyolult szerv, és pontosan tükrözi általános egészségi állapotunkat. Ha valóban szép és problémamentes bőrt szeretnénk, elsősorban az elfogyasztott táplálékra kell odafigyelnünk, hiszen az jelentős mértékben befolyásolja bőrünk állapotát. Az egészséges bőr titka az alábbi kérdésekben nyújt hathatós segítséget: a bőr méregtelenítése; az akné, az ajakherpesz és a kiütések megszüntetése; a bőrrák megelőzése; az olyan betegségek leküzdése, mint a pikkelysömör, az ekcéma vagy a dermatitisz; a cellulitisz száműzése; a bőr megfiatalítása. Patrick Holford úttörőnek számít a táplálkozás területének újszerű megközelítésében, a témában több mint 30… (tovább)

A következő kiadói sorozatban jelent meg: Egészségünkre! Partvonal

Partvonal, Budapest, 2011
212 oldal · ISBN: 9789639910805 · Fordította: Vörös Beáta

kormix P>!
Patrick Holford – Natalie Savona: Az egészséges bőr titka

Patrick Holford – Natalie Savona: Az egészséges bőr titka Étrend alapú megoldások zavaró bőrhibákra, krónikus bőrbetegségekre

Szeretem naprakészen tartani a tudásomat a témában, így került a kezembe ez a könyv, amelynek abszolút nem árul zsákbamacskát a fülszövege, pontosan azt taglalja a szerző, hogyan működik a bőr, milyen problémák, betegségek érintik és hogyan lehet tenni azért, hogy egészségesebb legyen, vagy legalábbis az adott betegségek tüneteit hogyan lehet enyhíteni.
Ugyan nagy mélységekig nem megy el, egy átfogó képet azonban mégis ad, rávilágít a nagyobb összefüggésekre az életvitel és a bőr állapota között. Minden panasz esetén megvizsgálja, milyen életvitelbeli vagy étkezéssel összefüggő ok állhat a háttérben, majd ad jó néhány tanácsot arra vonatkozóan, hogy mit érdemes kerülni vagy éppenséggel pluszban bevinni a szervezetbe, legyen szó akár ételcsoportokról, akár vitaminokról, nyomelemekről. Tetszett, hogy a lelki okokat is számba vette, nem tisztán fiziológiai szempontból közelítette meg a témát.
Amivel kevésbé vagyok elégedett, az a magyar fordítás, illetve maga a kiadás. A szöveg elég sok helyen tartalmaz elírásokat, félregépeléseket, ami a kisebb gond. A nagyobb az olyan mondatokban rejlett, mint az „igyunk meg naponta két liter desztillált vizet”, illetve a 'selenium' szó magyar megfelelője sem szelénium, hanem csak szelén. Több ilyen apróság is volt, ami zavart és kicsit hiteltelenné tette a könyvet, de a rengeteg hivatkozás és szakirodalom azért azt mutatja, hogy megállja a helyét a kötet és bárkinek, akinek akut vagy régóta elhúzódó bőrproblémája van, valószínűleg segíthet.

Patrick Holford – Natalie Savona: Az egészséges bőr titka

Összességében nagyon jónak találtam ezt a könyvet. Több bőrproblémát is felhoz, és bemutatja annak belsőleg, illetve külsőleg történő lehetséges megoldásait. A lényeg végül is mindenhol ugyanaz: megfelelő mennyiségű víz, sok nyers zöldség és gyümölcs, na és a mozgás, a feldolgozott élelmiszereket pedig mellőzzük. Viszont adhat plusz információt az olvasónak, sőt, ad is. Ekcéma, akné, bármivel is küzdünk az többnyire belülről fakad, szóval egyszer mindenképp érdemes elolvasni ennek a könyvnek a tanácsait, mert egy remek kezdősegítség lehet számunkra (mit ajánlatos elhagyni, stb.). A végén pedig találunk benne egy egynapos példaétrendet is, hogy könnyebben belelássunk, mit is ehetünk, hogy állítsuk össze az étrendünket. Szóval mindenképpen ajánlom, mert ugye a külső a belsőt tükrözi, vagyis, ha változtatunk az étrendünkön (na meg a gondolatainkon), akkor javíthatunk bőrünk állapotán. Nem feltétlen a kozmetikumokat kell előtérbe helyezni, hiszen az csak felületes megoldás, ássunk a dolgok mélyére, és táplálkozzunk helyesen. :))

Ninácska P>!

Igyunk meg naponta hat-nyolc pohár ásványvizet vagy szűrt csapvizet.

Kapcsolódó szócikkek: ásványvíz
anikof>!

Az érme egyik oldala az egészséges táplálkozás, a másik pedig a méregtelenítés.

Ninácska P>!

A másik legfontosabb fehérje, amely a bőr felépítésében részt vesz az elasztin.

anikof>!

A kollagént és az elasztint folyadék veszi körül, amely különféle anyagokból -jelentős mértékben vízből- épül fel. Ezért olyan fontos a megfelelő folyadékbevitel ahhoz, hogy bőrünk egészségét és rugalmasságát megőrizzük.

Ninácska P>!

Talán meglepően hangzik, hogy a zsírnak jótékony hatása is van.

Ninácska P>!

Alkoholt csak mértékkel és nagyon ritkán fogyasszunk.

Kapcsolódó szócikkek: alkohol
Ninácska P>!

Minden növényi és állati élet alapja az oxigén.

Kapcsolódó szócikkek: oxigén
Ninácska P>!

A méregtelenítő folyamatok párhuzamosan működnek, de kapcsolódnak is egymáshoz.

Ninácska P>!

Bármilyen szert alkalmazunk is, egyet sose feledjünk: hidratálásra minden bőrtípusnak szüksége van.

Ninácska P>!

A nedves bőr nem egyenlő a zsíros bőrrel, használjunk tehát bátran hidratáló krémet.

Kapcsolódó szócikkek: bőr · hidratáló krém