A ​világosság csillaga 1 csillagozás

Patricia St. John: A világosság csillaga

Kérlek, keressétek ki az atlaszból Észak-Afrika térképét, és nézzétek meg spanyol Marokkó észak-nyugati kis csúcsát. Ott keveredik össze a két tenger vize: a Földközi-tengeré és az Atlanti-óceáné. Az óceán partvidékén dörögnek, tajtékoznak a hullámok a széles, véget nem érő homokpartok felé. Itt-ott gátat emeltek, ennek a védelmében kicsi városka húzódik meg. Különben egyhangú a partvidék, homokbuckákban, feljebb hegyekben folytatódik.
Ezek a hegyek hatalmas hegyvonulatként egészen a Földközi-tenger partjáig húzódnak, és büszkén tekintenek alá a csendes, kék vízre. Némely hegycsúcs nagyon magas, a hegyek oldalait boróka, vagy más satnya bozót nőtte be, de az ormokat egészen a nyár kezdetéig hó takarja. Másfelé hegyi legelő, vagy kopár szikla villan ki, tövén gyümölcsösök és ültetvények virulnak. Az ültetvények között kis falucskák kuporognak, középen kúttal, körülötte szalmatetős agyagkunyhók, egymástól zöld kaktuszsövénnyel elválasztva.

Primo, Budapest, 1992
122 oldal · ISBN: 9637838155 · Illusztrálta: Jo Anne Brubaker, Robert G. Doares, Trudel Gomer