A ​vonatok 7 csillagozás

Patricia Mennen: A vonatok Patricia Mennen: A vonatok

A gyerekeknek ezernyi kérdésük van:
Ki irányítja a forgalmat?
Mi az a konténer-pályaudvar?
Autóval is lehet vonaton utazni?

A már hazánkban is közkedvelt Ravensburger-játékok közé tartozó képes szakkönyvsorozat kedves illusztrációkkal, a gyerekek életkorának megfelelő információkkal ad választ a rengeteg kérdésre. Minden egyes oldal új témakört jár körül, melyek részletgazdagságában a felnőttek segíthetnek eligazodni, akár egy-egy óvodai vagy kisiskolás foglalkozás keretében. A sorozat nyomdai kivitelezése egyedülállóan magas színvonalú. Fő különlegessége, hogy minden könyv közel 50 titkos ablakot rejt, melyek fedelét felnyitva a gyerekek kielégíthetik kíváncsiságukat.

Tagok ajánlása: 5 éves kortól

A következő kiadói sorozatban jelent meg: Mit? Miért? Hogyan? Scolar

Scolar, Budapest, 2015
16 oldal · keménytáblás · ISBN: 9789632445809 · Fordította: Gulyás Lelle, Tihor Szilvia · Illusztrálta: Wolfgang Metzger
Scolar, Budapest, 2009
16 oldal · ISBN: 9789632440743 · Fordította: Gulyás Lelle · Illusztrálta: Wolfgang Metzger

Chivas>!
Patricia Mennen: A vonatok

Néha annyira jó belemerülni a gyerekek világába! Ebben a könyvben mindenki mosolyog, a takarítónő, a mozdonyvezető, sőt, még az is, aki a wc-t szippantja. :D

btunde>!
Patricia Mennen: A vonatok

Még én is jócskán találtam benne érdekes információkat. A rajzok hihetetlenül pontosak, és néhol igazán ötletesek a kinyitható fülecskék. Napok óta minden este, reggel, néha napközben is végiglapozzuk. Lehet most először meghosszabbítok egy könyvtári könyvet.

hablaty P>!
Patricia Mennen: A vonatok

Mi sem alkalmasabb arra, hogy egy izgő mozgó kisfiú érdeklődését felkeltse a betű iránt, mint egy ilyen könyv. Közel fél éven át minden áldott nap kézben volt, forgattuk, olvastuk. Többnyire az esti „mese” is ez volt. Szuper!!