Nyomtalanul ​eltűnt 9 csillagozás

Patricia Lewin: Nyomtalanul eltűnt

Alec Donovan, az FBI különleges ügynöke gyermekrablási ügyben nyomoz, de szinte teljes sötétségben tapogatózik. Amikor egy kislány eltűnésének helyszínén Erin Bakerbe ütközik, a nő zavaros gyermekkori emlékképei jelentik számára az egyedüli nyomot, amin elindulhat. A fiatal nő a CIA ügynöke, akinek múltjában sötét tragédia rejlik, amely visszavonhatatlanul megváltoztatta az életét.

Eredeti cím: Out of Reach

Eredeti megjelenés éve: 2003

A következő kiadói sorozatban jelent meg: Világsikerek General Press

General Press, Budapest, 2007
292 oldal · keménytáblás · ISBN: 9789639648487 · Fordította: Szieberth Ádám

Chivas>!
Patricia Lewin: Nyomtalanul eltűnt

Korrekt, jól megírt könyv volt, nem volt hosszú, csak a lényeg, de az is izgalmas és feszes volt. Egy percig sem unatkoztam olvasás közben, részemről jár érte a maximális pontszám. Nem voltak hatalmas fordulatok, de egyszer-kétszer sikerült meglepődnöm. :) Ami érdekes volt számomra egy apró részlet, ami megdöbbentett mert máshol még nem olvastam és hallottam erről, de nagyon életszerű: a megrendelő a gyereket az internetről választotta ki fénykép alapján, tehát nem olyan elképzelés szerint hogy fekete hajú, fehér bőrű és kék szemű legyen, hanem névre pontosan megmondta a gyerekrablónak hogy neki XY kell!

mokus33>!
Patricia Lewin: Nyomtalanul eltűnt

Kriminek indult, aztán néha meseszerű lett a történet, ennek ellenére izgalmas volt. Néha azért kicsit megbicsaklott az egész, túl hamar és szinte adatok nélkül rájöttek nyomozóink az összefüggésekre, de ezt annak a számlájára írom, hogy nem volt nagy terjedelmű a könyv. Összességében kellemesen szórakoztam, nem mondom, hogy a körmöm lerágtam izgalmamban, de azért jó volt :)

Hadley>!
Patricia Lewin: Nyomtalanul eltűnt

A Világsikerek könyvsorozat köteteiben -miután a tartalom elolvasása után érdekesnek találom- még nem csalódtam. Izgalmas volt, viszonylag rövid, nem egész 300 oldal, mégsem éreztem összecsapottnak, valamint nem volt túlbonyolítva sem.
Aki izgalmas, fordulatos krimire vágyik nem fog csalódni.

Patricia Lewin: Nyomtalanul eltűnt

Már nem az első könyv, amit olvastam a világsikerek sorozatból. Ez is remek volt. Pörgős, egy percre sem unatkoztam. Volt benne minden, rendőrség, FBI, CIA, emberkereskedők. Jól szórakoztam:)

Szédültnapraforgó>!

Az eltűnt gyerekek családtagjai kifogyhatatlanok a „mi lett volna, ha” és a „bárcsak” kezdetű mondatokból. Ezek a mondatok nem vezetnek sehova, nem változtatnak semmin, a jelek szerint mégis kielégítik azt a mélyen gyökerező lelki igényt, hogy valamit vagy valakit hibáztathassanak a történekért az ismeretlen idegenen kívül. Csak az a porbléma ezzel, hogy házasságok, sőt egész családok mehetnek tönkre. Az pedig, aki magára veszi a bűnbak szerepét, mindig sérül.

Szédültnapraforgó>!

A délután folyamán Erin egyre fokozódó tisztelettel gondolt a tanítókra, táborvezetőkre és mindenki másra, aki napi rendszerességgel foglalkozik hétévesekkel. Mennyi energia van bennük, és milyen miniatűr „kiszerelésben”! Ha palackozni lehetne, az országnak soha többé nem kellene kőolajat importálnia…

Szédültnapraforgó>!

– A lényeg az, hogy a méret baromira nem számít – mondta Sheila. – Aki nagyobb darab, az nagyobb zajt csap, ha földhöz vágják. A kicsik pedig… – Megint a mögötte álló fiúra pillantott. – A kicsik nyüszítenek.

13. oldal (General Press kiadó 2004.)

Szédültnapraforgó>!

A tábornok felhorkant, és a fejét rázta. – Tudja, maguknak amerikaiaknak azaz egyik legkellemetlenebb szokásuk, hogy túliskolázzák a nőket.
Erin keresztbe fonta a karját. – Ez probléma lenne?
– Szerintem más kultúrák jobban kézben tartják ezt a dolgot. Az asszonynak otthon a helye a gyerekekkel.
[…]
– Jobban örülne, ha lefátyolozva járnánk, és hagynánk, hogy rendszeresen verjenek minket?

Szédültnapraforgó>!

De amikor becsukódott mögötte az ajtó, újra sötétség borult a helyiségre, és Ryanbe visszaszivárgott a félelem. Meg a düh. Jobb volt neki Felda és Herrick látogatása előtt. Hiszen reményt csöpögtettek belé, és a reménykedés sokkal nehezebb, mint a csöndes önfeladás.

Szédültnapraforgó>!

Tőle jobbra ismét megzörrent a bokor. Villámgyorsan arra fordult, és kis híján elsütötte a fegyverét. Pánik. Muszáj leküzdenie. Ez még gyorsabban öl, mint az idegessség.