A ​balek 15 csillagozás

Patricia Highsmith: A balek

A balek – Walter Stackhouse – nem követett el semmit, csak éppen kiszimatolta, hogy miképpen követhettek el egy másik bűnügyet. Nem is bűnöző típus: gazdag, jó modorú, sikeres ügyvéd, talán a házassága az egyetlen pont, ahol nem volt sikeres a választása. És most, Stackhouse-né váratlan halála után, Corby hadnagy mégis összehúzza a hurkot a nyaka körül. Pedig az asszony öngyilkos lett, nem ő ölte meg, nem, nem és nem! Walter Stackhouse kétségbeesetten harcol előbb a neve tisztaságáért, aztán a szerelméért és barátaiért, aztán a puszta életéért. Úgy látszik, hogy hiába: a nevét az újságok meghurcolják, szerelme és barátai elfordulnak tőle, egyedül marad, tehetetlenül és kiszolgáltatva. Vagy mégis van kiút?

Eredeti cím: The Blunderer

Eredeti megjelenés éve: 1954

A következő kiadói sorozatban jelent meg: Fekete Könyvek Európa

Európa, Budapest, 1971
314 oldal · puhatáblás · Fordította: Mihályi Gábor

Gyula_Böszörményi IP>!
Patricia Highsmith: A balek

Megint egy könyv, amiért a kétharmadáig lelkesedtem. Izgalmas, pörgő, különös, sokszor hajmeresztő [hogy lehet valaki tényleg annyira balek, mint a főhös]… Aztán jött a vége, és a lelkesedésem, mint a füst, szerteszállt. Ennyire gyönge, elnagyolt és logikátlan befejezést már rég olvastam – nagyon sajnálom. A négy csillag tehát a könyv kétharmadáig érvényes.

Sine_nomine>!
Patricia Highsmith: A balek

Amikor kezdték az események Waltert magukkal ragadni, beindult a könyv baljóslatú hangulata. Nagyon tetszett a nyomasztó légkör…

Tipikus Highsmith: thriller a köbön egy tripla adag dupla whiskeyvel megküldve.

selejtezek>!
Patricia Highsmith: A balek

Szerintem izgalmas könyv volt. Méltatlanul húzta le valaki, hogy logikátlan a befejezés.
Elgondolkodtató a befejezés, az is lehet, hogy nyomasztó. Mindenesetre nem véletlenül filmesítették meg kétszer is a megjelenése óta.

ChEebor >!
Patricia Highsmith: A balek

Érdekes történet, amely egy igen érdekes szituációt ír le: a főhős felesége gyanús körülmények közt meghal, ő pedig kissé furán viselkedik, de ártatlan… Mégis mindenki őt gyanúsítja. Ráadásul Walter körül nemcsak a hurok szorul, de ő maga is roppant ügyetlenül kezeli a helyzetet. A Highsmith-féle stílus továbbra is üt, és nagyon várjuk, mi fog történni a végén.

Marcsi_Bp_Békásmegyer P>!
Patricia Highsmith: A balek

Tényleg balek! Nekem már-már idegesítően… Hogy lehet egy pasi ennyire elvont? A könyv jó volt, a főszereplő viselkedése volt számomra érthetetlen.

Lea_Simon>!

[…] a legtöbb embernek legalább egy olyan barátja van, aki kevesebbet ér nála, de éppen alsóbbrendűsége miatt alkalmas arra, hogy az ember bizonyos fogyatékosságait, hibáit eltüntesse vagy visszatükrözze.