Titkok ​terhe (Lottie Parker 5.) 172 csillagozás

Patricia Gibney: Titkok terhe

A ​város, amely tele van titokkal… és most egy újabb gyilkos közeleg.

Egy fülledt nyári estén a tizenegy éves Mikey Discroll elindul hazafelé a barátjától. Összezúzott testét két nappal később találják meg helyi kamaszok egy virágágyásban.
Az ügyet Lottie Parker nyomozó kapja meg, amely ezúttal személyes: fiának, Seannak egy kedves barátjáról van szó. Mikey a lepusztult Munbally lakótelepen élt a város másik végén, és Sean szerint a fiú viselkedésében nem volt semmi szokatlan. Lottie nem tudja leküzdeni gyanakvását, hogy fia talán rejteget valamit előle…
Néhány nappal később a közeli tó vadvirágos partján újabb halott fiút találnak.
Bomlott elméjű elkövető után indul meg a hajsza, ám ahhoz, hogy a tettest elkaphassa, Lottie-nak rejtélyek szövevényes hálóját kell kibogoznia, amelyet Mikey barátai olyan elszántan titkolnak. Mindenki titkolózik, de vajon kit akarnak megóvni ezzel? Vajon Lottie, aki fia életét féltve küzd, idejében megtalálja a… (tovább)

A következő kiadói sorozatban jelent meg: Libri Insomnia Libri

Libri, Budapest, 2023
496 oldal · puhatáblás · ISBN: 9789636043834 · Fordította: Bikics Milán
Libri, Budapest, 2022
496 oldal · puhatáblás · ISBN: 9789636040413 · Fordította: Bikics Milán
Libri, Budapest, 2020
492 oldal · puhatáblás · ISBN: 9789634335757 · Fordította: Tóbiás Csenge

Lottie Parker · Mark Boyd · Chloe Parker · David McMahon · Gilly O'Donoghue · Joe atya · Katie Parker · Rose Fitzpatrick · Sean Parker

mate55>!
Patricia Gibney: Titkok terhe

Nem mondhatnám, hogy kezdő módjára gyanútlan voltam, amikor belepörgettem Gibney: Lottie Parker ötödik történetébe, ám, mivel meglehetősen szűkre zárt keretek között leledzik a krimik-thrillerek mozgástere (mert ezt ugye rajongóként is el kell ismernem), hát úgy gondoltam, talán kapok egy közepes vagy netalántán egy jó történetet. Tévedtem. Egy kiváló krimit kaptam. Élveztem minden percét, főleg amikor a „talált süllyedt” érzést élhettem meg. Az igazi hangulat és az igazi feszültség az emberi fantázia játék-képpen keletkezik, és ennek megfelelően az igazán jó írók tudják, hol kell megpiszkálni az ember képzeletvilágát ahhoz, hogy az adott könyv végéig forogjon bennünk a kíváncsiság. És Gibney jól tudja ezt, éppen ezért könyvében nincs egy percnyi üresjárat sem (én legalábbis nem vettem észre), mivel végig feszülten vártam a fejleményeket és, hogy az – igen okosan – adagolt információ foszlányokból a végére összetudjam rakni a „nem látható eseményeket”.

Patricia Gibney: Titkok terhe

Az írónő az élet kegyetlen oldalával szembesít minket a cselekményszálak láncolatában. Megmutatja azt, hogy mennyire vagyunk naivak, és miért kellene odafigyelnünk a környezetünkre, a minket körülvevő ismert vagy ismeretlen arcokra. Görbe tükör elé állít bennünket – olvasókat –, s próbálja felhívni a figyelmünket arra, hogy talán ha pár perccel többet törődnénk másokkal, akkor rengeteg konfliktustól, végzetes lépéstől megmenthetnénk azokat.

A Titkok terhe című műben a már előzőleg megismert történetszál kerül tovább szövésre, melyben nyomozónknak egy újabb komoly és bonyolult ügyet kell megoldania. Az íronő ezt a thrillert is a lehető legsajátosabb stílusában, olvasmányosan írta meg.

Patricia Gibney ismét felborzolja a kedélyeket, izgalomtól túlfűtött állapotba hoz minket az oldalak elolvasásával. Régóta nem találkoztam hasonló lendületű és kaliberű történettel. Az írónő minden alkalommal meglep, sosem fogy ki a mutatós elemekből. Tökéletesen időzíti a fordulatokat, s mindig ott csavar a történeten, ahol szükséges.

Ajánlom neked, ha:
– szereted a krimi és thriller egyvelegét
– szívesen olvasol nyomozásról
– nem zavar, ha egy történetszál több részen keresztül tovább szövődik
– szereted az izgalmas, akcióval teletűzdelt történeteket
– nem riadsz vissza a világ kegyetlen részének megismerésétől

Teljes értékelés: https://bookishmomentsblog.blogspot.com/2020/11/patrici…

KöfférTzitzah P>!
Patricia Gibney: Titkok terhe

Lottie Parker ebben a kötetben megint odateszi magát, így bátran ki merem jelenteni, hogy a tökéletlen nyomozónő eseteiről olvasni egyre nagyobb élvezeti forrás. Ragmullinben ismét egy szörnyeteg szedi áldozatait, sorra rabolja el és gyilkolja meg a fiatal fiúkat, akik fehér focimezben, virágokkal meghintett glóriával a fejük körül kerülnek elő. Ezzel egy időben egy lány bukkan fel Lottie előtt a rendőrségen, talpig véresen, s azt állítja, megölt valakit, majd megszökve a kórházból nyomtalanul eltűnik. Lottie fia egy barátjával együtt halott csecsemőt talál horgászás közben a nádasban, így megint a nyomozónőre hárul a feladat, hogy összekösse az eseményeket, és kiderítse, ki vagy kik állnak a borzasztó tettek mögött. Ha azt hiszed, te előbb rájössz, mint ő, nagyot tévedsz.

Lottie Parker hol hihetetlenül irritál, hogy mélységesen lenyűgöz, és szerencsére most az utóbbiról beszélhetünk. Ebben a kötetben kevesebb esélye van az alkohol és a gyógyszerek iránti szenvedélyének hódolni, hiszen alig pár nap alatt feje tetejére áll az élete. Furcsa módon hiányoltam is a nyugtatókat a képből, valahogy szokatlannak tűnt, hogy nem rohangál folyton a barátnőjéhez utántöltésért. Gibney most éppen eltalálta azt a mennyiséget, amitől Lottie kicsit egyenesbe jön, de közben mégis megmarad annak, aki.

Mivel ez a sorozat ötödik kötete, újat nagyon nem tudok mondani, a korábbi értékeléseimben olvashatjátok, milyen volt a viszonyom a főszereplő nyomozónővel. Azt viszont leszögezném, hogy Gibney úgy szövi a szálakat, úgy hozza össze az eseményeket, hogy lehetetlen rájönni, mi történt, mindenki gyanús, és közben senki sem az. Az olvasó egy lépéssel lemaradva lohol mögötte, rágja a körmét, gyártja az elméleteit, magában heherészik, hogy ő tudja ám mi van, és aztán a következő napvilágra kerülő részlet miatt kénytelen újratervezni.

A korábbi könyvekhez hasonlóan az írónő újfent az emberi lélek sötétségét tárja fel előttünk, nem engedve, hogy elmenjünk a világban történő szörnyűségek mellett, bár néhány esetben kíméletesen elfordítja a fejünket, mert tudja, hogy már eleget láttunk. A thrillerek rajongóinak ajánlom az egész sorozatot, és persze az előző kötetek olvasóinak is, ez a rész biztosan nem fog számukra sem csalódást okozni.

link

dagikám >!
Patricia Gibney: Titkok terhe

Ismét hozta az írónő azt a színvonalat,amit az előző részekben már megszokhattunk. Adott egy sorozatgyilkos,aki most 11-12 éves kisfiúkat szemel ki áldozatául.
Lottie Parker a már megszokott csapatával ered a gyilkos nyomába.
Nagyon eseménydús és pörgős cselekményű történet,ami teljesen magába szippantott, és mindig új és új fejezetet kellett olvasnom. Megint mindenkit gyanúsítottam, de persze nem találtam el.

LittleStar P>!
Patricia Gibney: Titkok terhe

Nagyon szeretem a Lottie Parker-sztorikat. Pörög, igazi nyomozós, néha már-már túl sok a kegyetlenség, de egy pszichothrillernél nem lepődik meg nagyon az ember.
Szeretem, hogy a főszál a nyomozás, de mellette látjuk a szereplők családi életét, főleg Lottie-ét, hogyan alakul, mi történik.
A szereplők igaziak, valódiak, persze lehet mondani, hogy ennyi ügy egyetlen kisvárosban sincsen. És ha mégis? :) Sosem tudni. Amíg szórakoztat, elgondolkodtat, addig én biztosan nem bánom.
Fogom folytatni a sorozatot, viszont az tény, hogy egymás után 2-3-4 rész tömény lehet és hát valljuk be, esetleg unalmas is, hiszen a nyomozás vonal minden könyvben ott volt eddig is. Ámbár így időnként, egy-egy részt olvasva, nekem nagyon tetszik.
Gyengébb idegezetűeknek semmiképpen sem ajánlom. off

pribrgre P>!
Patricia Gibney: Titkok terhe

Lottie Parker ismét nyomoz… és milyen jól teszi. :)
Nagyon találó a cím, Ragmullin lakói szinte versenyezhetnének, kinek van több titkolnivalója. :)
Habár ez a rész most kicsit gyengébb lett, mint az előzőek, a nyomozás ismét érdekes, Lottie és Boyd párbeszédei pedig szórakoztatóak, mint mindig.

Niki_Salamon>!
Patricia Gibney: Titkok terhe

Lottie Parker most sem okozott csalódást. Fordulatokban gazdag könyv volt, nem lankadt a figyelmem egy percre sem. Detektívfelügyelőnk soha nem unatkozik ha elő kerül egy holttest, és a bonyodalom bonyodalom hátán érkezik hozzá első osztályon, mind a magánéletében,mind a munkahelyén. Elég jól ugráltunk a cselekményekben, de követhető volt, sőt csak fokozta az izgalmakat. Boyddal való kibontakozó kapcsolatának meg továbbra is nagy szurkolója vagyok – bár kedves írónő, ne húzza már tovább ha lehet :D
A vége ismét idegtépő,akárcsak az előző résznél, így már nagyon várom a szeptembert.

Iustitia>!
Patricia Gibney: Titkok terhe

Avagy ilyen az, mikor néhány egyenként is defektes ember összekeveredik és olyan hatást gyakorol egymásra, amitől ezek az „üzemzavarok”, tévképzetek felerősödnek, és ezáltal az őket körülvevő környezet szenvedi meg leginkább a károkat. A saját bűnéért mindenki nehezen vállalja a felelősséget, ujjal mutogatni a másikra mindig könnyebb. Ha A nem csinálta volna azt, amit, akkor nem készteti B-t bizonyos dolgok megtevésére, ami nem váltja ki C viselkedését… És így kerülünk bele egy végeláthatatlan, igencsak veszélyes és terhelő körforgásba. De szerencsére itt van nekünk Lottie Parker, akinek a magánélete sosem fordul már jóra talán, viszont határozottan és önfejűen halad előre a nyomozással, hogy Ragmullin lakói ismét néhány hónapig biztonságban élhessenek. Szokásos izgalmak, mindig új köntösben – ezért éri meg nekem ezt a sorozatot olvasni.

csengeri_zsofia>!
Patricia Gibney: Titkok terhe

Patricia Gibney igazán ért a gyomorforgató, feszültséggel teli thrillerek írásához. A történet beteg, a karakterek még betegebbek, és még a jófiúk sem olyan tipikusan jók.
Izgalmas, fordulatos nyomozásnak lehettünk itt is a tanúi, és egy dolog biztos… nem szívesen költöznék Ragmullin városába, bármennyire idilli kisvárosról van is szó.
A könyv egyébként hozta mindazt, amit az előző kötetek, és itt is folyamatosan fenn tudta tartani a szerző a feszültséget, amit egy thriller olvasása közben elvár az ember.

Borcsy P>!
Patricia Gibney: Titkok terhe

Ez volt az első könyvem az írónőtől, és mivel a sorozat előző részeit nem olvastam sokszor kicsit össze voltam zavarodva. A nyomozók magánéleti szálát nem tudtam néha értelmezni, hiányoztak az előző részek történetei. Mindenképpen sorban érdemes haladni a könyvekkel.
A téma megrendítő volt, amihez egy nyomasztó, szegényes kisvárosi környezet adott otthont. A nyomozás izgalmas volt, bár itt- ott zavarosnak találtam az eseményeket.
Zavart a sok szereplő, nehezen memorizáltam ki kicsoda. Lottie-t nem tudtam megszeretni, idegesített a karaktere.
Fogok még olvasni a sorozatból, de most egy kis időre félre teszem.
3,5 csillagra értékelem.

mate55>!

A házak kéményéből áradó füst szúrós szaga kaparta a torkát.

Bookish_Moments_Blog>!

Tudom, hogy nehéz. Egyelőre az egyes perceket próbálja túlélni… Nem mondhatom, hogy könnyebb lesz, mert a fájdalom örökké elkíséri… De idővel megtanul együtt élni vele. Egyszer. A jövőben…

Bookish_Moments_Blog>!

Próbált megmozdulni, próbált kiáltani, de a torka összetapadta vértől. Különben sem volt semmi értelme. Senki nem hallotta volna, nem találta volna: elrejtették a bokrok és a sövény között. Érezte a tüskéket a testén. A fájdalom. Egek, a fájdalom… Az összevert lába. Fültől fülig lüktető arca, homloka. Éles volt az a kés… Keményen harcolt, de végül hagyta, hogy legyőzzék, remélve, hogy ha meghal, talán békén hagyják… A meglepetés ereje… Az győzte le. A hirtelen jött düh ereje. Tudta, hogy el kell mondania valakinek…Mielőtt még késő lenne. Mielőtt még valaki más is meghal.

Bookish_Moments_Blog>!

Összedörzsölöm a kezem, hogy csillapítsam a remegést, és felidézem azt a vékony kis nyakat, a gyermeki puha húst, amely oly könnyedén alakult a markomban… a csont, talán porc finom roppanását, a szemükben kihunyó fényt… az elnémuló szájat… az elsápadó bőrt… a hideg mozdulatlanságot.

Bookish_Moments_Blog>!

A fiú ablakát figyeltem. A függöny megrezzent. Ott van. Elbújt. Ki elől? Előlem?
– Jövök, kisfiam, jövök – suttogtam, és visszamentem a kocsimhoz. Senki nem figyelt fel rám. Fogalmuk sem volt, ki sétál közöttük. Rám se néztek. Láthatatlan voltam. De nem leszek többé az.
Jövök érted.

Bookish_Moments_Blog>!

Összeomlottam, mint a ház… A ház. Csak tégla és vakolat. Mégis, sokkal, sokkal több annál. Emlék. És mára semmi.

24. oldal, 1. fejezet

Kapcsolódó szócikkek: Lottie Parker
Bookish_Moments_Blog>!

Célom az elmém minden rétegét átitatta, felbujtotta a tett eufóriáját… A halál pillanata. Az élet eltiprásának gyönyörű aktusa. Az utolsó másodperc, amikor még tart a kilégzés, amelyet soha többé nem követ belégzés. Elkerekedett szempár, a lehulló pillák, az elernyedő, zsenge izomzat!

Piper>!

Átvetette a lábát a nyergen, és kihajtott a sötét útra.
Felnézett a teliholdra. Remélte, hogy a vérfarkasok már alszanak…

BBetti86 >!

A média a sarkamban liheg, értik? Válaszokat akarnak, én meg egy gyanúsítottat a celláink egyikében! Azok a cellák, tudják, amelyek gránitból vannak, drágák voltak, és üresek!

226. oldal, 38. fejezet

Kapcsolódó szócikkek: David McMahon
Vivinniec>!

– Nem hiszem, hogy elmondhatom.
– Jézusom, Joe, nem gyónás volt! Nem köti semmilyen szent törvény.
– Valóban nem a fülkében beszéltünk, ebben igaza van, de amit mondott, az nagyon is kimeríti a gyónas fogalmát.
Lottie felpattant.
– A fenébe, maguk, papok meg a képzeletbeli barátaik által kitalált hülye szabályok!

46. oldal, 7. fejezet

Kapcsolódó szócikkek: Joe atya · Lottie Parker