Megtört ​lelkek (Lottie Parker 7.) 129 csillagozás

Patricia Gibney: Megtört lelkek

Azt ​hitték szabadok. De valaki figyelte őket.
Egy sötét téli reggelen Cara Dunne holttestére bukkannak. A házasság előtt álló nőt esküvői ruhában akasztották fel a saját otthonában, egy hajtincsét levágták. Cara meggyötört holttestét látva Lottie Parker nyomozóban felmerül a kérdés: ki gyűlölhette ennyire ezt a nőt, hogy élete legboldogabb időszakában gyilkolja meg?
Az eset még sötétebb fordulatot vesz, amikor egy újabb fiatal nő összezúzott holttestét találják meg. Fiona Heffernant a munkahelyéül szolgált kórház tetejéről lökték le – őt is esküvői ruhába öltöztették, és ugyancsak hiányzik egy hajtincse.
A gyilkosságok személyes indíttatásúnak tűnnek, így Lottie biztos abban, hogy olyasvalaki a tettes, akit az áldozatok ismertek. Amikor Fiona halálhírét viszi a nő vőlegényének, kiderül, hogy Fiona nyolcéves lánya aznap délután, a tánciskolai próbája után eltűnt. Rettegve, hogy Lily is áldozatul eshet ennek a tébolyult és rendkívül veszélyes gyilkosnak, Lottie… (tovább)

Eredeti megjelenés éve: 2019

508 oldal · ISBN: 9789634337294 · Fordította: Tóbiás Csenge

Lottie Parker · Mark Boyd · Jim McGlynn · Joe atya · Larry Kirby

dagikám >!
Patricia Gibney: Megtört lelkek

Kicsit hiányérzetem támadt, miután befejeztem a könyvet. Szokásosan indult ez a rész is, holttestek tömkelegével. Egy nőt menyasszonyi ruhában felakasztva találnak a fürdőszobában,majd ugyanazon a napon még egy nő zuhan le egy tetőről, szintén menyasszonyi ruhában. Vajon van-e összefüggés a halálesetek között vagy egyszerű öngyilkosságok történnek a kis faluban? Lottie és Boyd ismét nyomozásba kezd,és az ügy előrehaladtával nem hogy megoldódna a rejtély, hanem még jobban összekuszálódnak a szálak.

Lobelin P>!
Patricia Gibney: Megtört lelkek

Kedvelem ezt a sorozatot, és ezt a lökött Lottie Parkert is.
Viszonylag egyszerű, könnyen olvasható, magával sodró történet, kis izgalommal fűszerezve… semmi durva brutalitás, kegyetlenkedés… de talán pont ez a viszonylagos egyszerűséeg teszi szerethetővé, könnyebben befogadhatóvá.
Lottie élete nem egyszerű, sok mindent megélt már… és most megint gyűlnek a fekete felhők… a francbaafrancbaafrancba.

purplecloudlady>!
Patricia Gibney: Megtört lelkek

Hát ez nekem tök nagy csalódás volt. Óriási rajongója lettem az első kötet után Lottie Parker történeteinek, de sajnos egyre inkább fogy a lendület belőlük. Már az előző köteten is kötelességszerűen rágtam át magam, de erre a részre végképp elfogyott minden lendület.
Az elején próbáltam mentegetni Lottie-t, most viszont végképp semmi kedvelnivalót nem találtam benne – szar anya és egy undok, önző és önbizalomhiányos nyomi, bocs. :D
Engem elvesztett. :(
A következő kötetet el fogom olvasni, mert a polcomon vár, de én már nem várok tőle semmit.
spoiler

Patricia Gibney: Megtört lelkek

Végül ez is elérkezett… Az előző 6 kötetben mindig tudtam, ki a tettes, de most…. Halványlila gőzöm sem volt róla – de még egy indurka pindurka szikrányi sem-, hogy ki az! Amikor kiderült, akkor fogtam a fejem, hogy ne már…. spoiler
Maga a történet kicsit lassan bontakozott ki az eddigiekhez képest, ez vonatkozik a nyomozásra is.
Összességében elégedett vagyok, hozta az elvárt Lotti Parker szintet, csak Rose meg Leo likvidálná már magát végre a történetből…. Vihetik magukkal McMahont is….
Ha már kiírásnál tartunk spoiler

Iustitia>!
Patricia Gibney: Megtört lelkek

A terhességem elején nem tudtam aludni, annyira rajtam volt a folyamatos émelygés, próbáltam elvonni a figyelmem, így az előző négy részt három nap alatt olvastam el. Éjjel-nappal bújtam Lottie nyomozásait, sose felejtem el, aztán már a kíváncsiság is ébren tartott, néha beszunnyadtam húsz percekre, a férjem lerakta a könyvet, megint jött a rosszullét, ébredtem, folytattam. Akkor még a hetedik rész nem jelent meg magyarul, a nagy várakozás közben pedig új olvasmányok jöttek, megfeledkeztem róla, egy kicsit kiestem a sorozatból. Honnan tudom mégis, hogy érdemes olvasni? Az első oldalakon emlékeztem mindenre, hogy ki kicsoda, hol maradtak abba az események, pedig azóta több, mint 120 könyvet olvastam, és néhány sorozat kevesebb különbséggel sem ragadt meg a memóriámban ilyen jól.
A Megtört lelkek azért jó krimi, mert mindenkinek van egy kis vaj a fején. Kénytelenek egymásnak is falazni azért, hogy saját magukat ne buktassák le. Így kell kisvárosi történetet írni, pont ezt a szövevényességet hiányoltam néhány nappal ezelőtt. Mindenki tud ezt-azt a másikról, vagy magától, vagy a falusi szóbeszédből, olyan érzésünk van, hogy akármilyen jelentéktelennek tűnik, velünk is meg kellene osztaniuk, de a falu már csak ilyen: a házak közt szárnyal a pletyka, idegenek előtt becsukódnak a spaletták. Azt hittem, hogy Lottie-nak végre egyenesbe jöhet az élete, de még mindig nem habostorta, pedig most kifejezetten nem ő rontja el a dolgokat: válaszút előtt áll Boyd és Leo kapcsán is, a gyerekeivel ismét problémák adódnak, ellenben legalább felcsillan az utálatos David távozásának reménysugara. A négyes gyilkosság és a nyolc éves kislány eltűnésének megoldása közben kevesebb a hősködés és több a nyomozás, mint általában, ettől jóval emberközelibb a történet. Megint beszippantott, most biztos nem várok a következő résszel 15 hónapot.

KöfférTzitzah P>!
Patricia Gibney: Megtört lelkek

Aki eddig követte az olvasmányaim listáját és az értékeléseimet, az tudja, hogy Lottie Parkerről eddig elég vegyes véleménnyel voltam: hol szántam, hol büszke voltam rá, hol gondolni sem bírtam arra, hogy folytassam a történetét, hol pedig hiányzott és muszáj volt megtudnom, megint mibe keveredett. Most is az utóbbi a helyzet: már egy ideje érlelődött bennem az érzés, hogy hiányolom a csöppet sem hibátlan, mégis valahogyan rokonszenves nyomozónőt. De nem csak ő, hanem Boyd, Kirby, és még Lottie családja is melegséget ébreszt a szívemben, így hát hallgattam a hívó szóra és a hetedik kötettel visszatértem hozzá így lassan 2 év kihagyás után. Nem bántam meg.

A helyszín ezúttal egy Ragmullinhoz közeli falu, ahol mindenki ismer mindenkit és ahogy lenni szokott, mindenki rejtegeti a másik titkait – legalábbis egy ideig biztosan. Két fiatal nő is öngyilkosságot követ el, mégpedig menyasszonyi ruhában, s látszólag egyiküknek sincs rá semmi oka, hiszen átlagos, boldog életet élnek. Fel is merül a gyilkosság gyanúja, így Lottie és társai kénytelen utánajárni a lakók titkainak, s kitalálni, mi köti össze a látszólag egymástól távol álló érintetteket. Jó darabig úgy tűnik, hogy semmi, hiszen a legtöbb tanú ellenségesen fordul az őket kérdező rendőrök felé, mivel mindannyian rejtegetnek valamit, amiről nem szeretnék, ha napvilágra kerülne. Közben az egyik áldozat kislánya is eltűnik, valamint egy korábbi öngyilkosság kapcsán is felmerül az idegenkezűség gyanúja, így a helyzet tovább fokozódik. Vajon Lottie képes lesz megtalálni a sorozatgyilkost, mielőtt a következő célpont is áldozattá válna?

Lottie ritkán összeszedett a magánéletében, de ha nyomozásról van szó, van egy olyan képessége, hogy meglátja azokat a dolgokat, amiket senki más, gondol arra, amire senki más nem, s összefüggésbe hoz olyan dolgokat, amik elsőre vakvágánynak tűnhetnek. Belső tűz hajtja, mely sosem alszik ki, s addig nem képes megnyugodni, míg el nem kapja a tettest. Legtöbbször ennek a hozzá közel álló személyek szenvedik el a káros következményeit, hiszen ilyenkor mintha megszűnne a nő körül a világ, hogy előbb járhasson túl a gyilkosok eszén, minthogy ők tévesztenék meg és vezetnék félre. A nyomozás azonban nem egy munka, amit délután 4-kor jó esetben leteszel, hanem egy hivatás, ahol az idő egyre csak fogy, s nincs egy lélegzetvételnyi szünet még a sötétben sem – sőt, a ragadozók éppen akkor vadásznak. Ezúttal is sajnáltam Lottie családját, visszatért az ismerős „majd holnap beszélek vele, most inkább a munkába menekülök” magatartás is, de vagy én tanultam meg elfogadni Lottie személyiségének ezt a részét, vagy most talán inkább koncentrált a történet a fő cselekményre – ebben nem vagyok biztos.

Azt tudom, hogy rendkívül szépen épült fel a könyv: valami mindig történt, ami előremozdította az eseményeket, valaki mindig gyanúba keveredett vagy kivágta magát belőle, s természetesen Lottie megint pont időben rakta össze a kirakós darabjait, hogy ismét egy izgalmas és adrenalinnal teli végkifejletet hozzon el számunkra. Baljóslatú, ködbe burkolózó, titokzatos és megtört történetet olvashattam, aminek szerettem minden sorát (még ha a vége megint szívet tépőre sikeredett is), így most biztosan nem fogok újabb 2 évet várni, hogy kezembe vegyem a folytatást.

Blogbejegyzés: link

Esztii_ P>!
Patricia Gibney: Megtört lelkek

Hát én továbbra is teljes Lottie Parker lázban égek. Mondhat bárki bármit, az első rész óta szerelmes vagyok a sorozatba
Tetszett hogy ebben a részben többször olvashattam a gyilkos nézőpontját is. A gyilkost már a történet elején sejtettem, de az áldozatok közötti kapcsolathoz kellett a teljes történet.
Lottie anyai szerepe mintha ebben a részben kimaradt volna. Szinte nem is találkoztunk most az anyai Lottieval, ezt én hiányoltam belőle. Az előző könyvben legalább jópár oldal erejéig találkoztunk a gyerekeivel, most meg szinte csak említés szintjén voltak szereplői a történetnek.
A Lottie – Boyd vonalat hagyjuk inkább. Az előző rész után többre számítottam, legalább valami akcióra vagy kifejezésre vagy valamire, iagzából bármire. Azért ebben enyhén csalódtam

Összességében még mindig imádom a sorozatot, nyolcadik rész, várlak már :))

kinga133>!
Patricia Gibney: Megtört lelkek

Szeretem Lotti Parker eseteit, eddig mindig úgy voltam egy-egy rész elolvasása után, hogy hol a következő kötet, de ennél a könyvnél ezt nem éreztem. Pedig a cselekményszál érdekes volt, a történet egyáltalán nem volt lapos, de valami mégis hiányzott az egész könyvből, nem kötött le annyira, mint a többi rész. Persze ettől függetlenül várom a következő nyomozást Lottival és csapatával.

MoMe>!
Patricia Gibney: Megtört lelkek

Szeretem Lottie történeteit,csak Lottie ne lenne benne. Még mindig nem szimpatikus,nem tudom megszeretni.Folyamatosan nyafog,a gyerekei,az anyja viselkedése miatt,de nem tesz semmit,hogy közel kerüljön hozzájuk,hogy rendbe tegye a kapcsolatait.
Maga a történet megint pörgős volt,a nagyon rövid fejezetek és a párbeszédek miatt gyorsan haladós.Bár voltak benne nem is kevés logikátlan dolog amit nem értettem spoiler Jó kis krimi,nem véres,de kikapcsol.

csengeri_zsofia>!
Patricia Gibney: Megtört lelkek

Pont olyan nyomozós thrillert kaptam, mint amire ettől a sorozattól számítani lehet. Végre kicsit békén hagyta a szerző Lottie családját, és ez mennyire jót tett a történetnek. Tele volt sötét és kellemetlen dolgokat rejtegető alakkal, mindenki gyanús, mindenki titkol valamit, és senki sem igazán ártatlan. A halottak száma pedig egyre csak nő… Fordulatos, érdekes és egy kifejezetten jól kitalált krimit kaptunk az írónőtől, ahol most tényleg a nyomozás és a gyilkos volt a középpontban.
A végére már a könyv elejétől számítani lehetett, de mindenképp kíváncsi vagyok, hogy mi lesz a folytatásban.

pribrgre P>!

Ragmullin egészen szépnek mutatta magát decemberben… legalábbis távolról nézve.

– Mi a mai menü? – kérdezte Boyd
– A lejárt határidős novemberi jelentések.
– Én már rég leadtam – húzta ki magát kevélyesen.
– Hát persze, mit is gondoltam – zsörtölődött Lottie.

32. oldal, 3. FEJEZET

NV1122>!

– A te gondolataid mögött van valami. Már megint összeesküvés-elméleteket gyártasz.
– Ööö, hagyjuk. Viszem inkább McKeownt.
– Jól van, jól van! Megyek már.

33. oldal 3. FEJEZET

NV1122>!

– Magának aztán tényleg semmi türelme.
– Mondták már felelte Lottie, és közelebb araszolt.

67. oldal, 9. FEJEZET

Kapcsolódó szócikkek: Jim McGlynn · Lottie Parker

– […] Mennyi az idő?
– Fél hét.
– Az istennyilát, miért keltettél fel ilyen korán? Még szunyálok is egyet, mielőtt bemennék…

21-22. oldal, 1. fejezet

Kapcsolódó szócikkek: Larry Kirby · Mark Boyd
NV1122>!

– Akkor tényleg nagy buli lehetett – jegyezte meg Lottie, némi féltékenységgel a hangjában. Hiszen őt nem hívták… De miért is hívták volna? Nemcsak a főnökük volt, de nyilván bele is rondított volna a kanmuriba. Teljesen érthető.
– Mire ez a grimasz? – dőlt a falnak Boyd.
– Bizonyára amiatt van, hogy itt ténferegsz, és nem csinálsz semmi hasznosat.
– Na persze, fogadjunk, hogy azért duzzogsz, mert nem hívtunk el!
– Nem, nem azért! – vágta rá Lottie, de elvigyorodott. Boyd mindig a veséjébe látott, és ez romantikus volt ugyan, de módfelett bosszantó is.

31. oldal, 3. fejezet

Tudja, mi a kotta.

69. oldal, 9. FEJEZET

Kapcsolódó szócikkek: Lottie Parker
NV1122>!

Miért bánik vele ilyen ribancul az élet? És ne is emlegessük az igazi ribancot! Most nem akart rá gondolni. A holnapi esküvői fogadás épp elég volt.

74. oldal, 10. FEJEZET

NV1122>!

– Mikor lesz az kész? – biccentett Ryan a serpenyő felé.
– A vacsora? Szeretném közölni, Ryan Slevin, hogy ez a hét mesterfogása, hal, egyenesen a tengerből!
– De ugye nem te fogtad?
– Okostóni! – nevetett Zoe.

92. oldal, 12. FEJEZET

Vivinniec>!

– Ha önmagunkról van szó, semmi sem megy könnyen.

303. oldal, 39. fejezet

Kapcsolódó szócikkek: Joe atya