A ​hiányzók (Lottie Parker 1.) 227 csillagozás

Patricia Gibney: A hiányzók

Lélegzetelállító nyomozós thriller – hihetetlen fordulattal
Mikor a helyi katedrálisban egy nő holttestét találják, majd néhány órával később egy férfiét, amint a saját udvarának fájáról lóg, Lottie Parker nyomozót hívják az ügyhöz. Mindkét áldozat combján elmosódott, de határozottan hasonló tetoválást találnak. Nyilvánvaló, hogy a két áldozat közt van kapcsolat. De mi?
A nyomok a Szent Angélába, egy régi gyermekotthonba vezetnek, mely intézethez Lottie múltja is kapcsolódik. Az eset hirtelen személyessé válik…
Úgy tűnik, hogy a gyilkosságok egy több évtizedes, megfejtetlen bűntényhez kapcsolódnak. Két kamaszfiú is eltűnik. Lottie-nak meg kell találnia a gyilkost, mielőtt az újra lecsaphatna, de hogy tehetné, ha ezzel a saját gyermekeit is veszélybe sodorja?
A gyilkosnak meglehetősen torz véleménye van az igazságszolgáltatásról…
Rachel Abbott, Karin Slaughter és Robert Dugoni rajongói különösen izgalmasnak találják majd ezt a borzongtató, hosszú éjjeleket ígérő thrillert.

Eredeti megjelenés éve: 2017

A következő kiadói sorozatban jelent meg: Libri Insomnia Libri

600 oldal · ISBN: 9789634333814 · Fordította: Tóbiás Csenge
596 oldal · puhatáblás · ISBN: 9789634332701 · Fordította: Tóbiás Csenge

Mark Boyd · Lottie Parker

EssentialHencsi P>!
Patricia Gibney: A hiányzók

Ismét egy sorozat. Ismét egy lelkibeteg nyomozónő. Megint egy új írónő. Mostanában kapunk belőlük rendesen. Helen Grace, Kim Stone, és most Lottie Parker. És azt kell mondjam, van olyan jó, mint a kolléganői.*
A sorozat nyitóepizódja elég tabudöntögető: pedofília, a katolikus egyház túlkapásai, kemény dolgok ezek.**
Nem a legcsavarosabb történet, amit életemben olvastam, viszont arra tökéletesen megfelel, hogy megkedveljük a főbb szereplőket és várjuk a következő részeket. Reméljük, az írónő is bírja majd szusszal és nem fárad bele a harmadik résznél. Csak sok sikert kívánhatok neki.
*Lottie Parker karakterét az írónő saját magáról mintázta, a való életben is sok erőt kívánok neki.
**Mintha egy icipicit hasonlítana a sztori az Elfojtott sikolyra, de üsse kavics…

Patricia Gibney: A hiányzók

Természeténél fogva végtelen munka a trauma feldolgozása személyes szinten is, gyerekkori áldozatként, pedig még nehezebb a folyamat. Gibney tökéletesen megragadta azt az érzést, hogy mit jelentett Írországban az 1960-as és 1970-es években élni, valamint a vallást és annak szigorú betartását a ma élő személyekre is. Kihasználta azt a sötétséget, amely a katolikus egyházat követi a múlttól napjainkig, összekapcsolva a múltat a jelennel, a kapzsiságot a korrupcióval, feltárva a nyomozók által vizsgált bűncselekmények valóságos és borzalmas mértékét. Könnyű lenne krimijét azzal leírni, hogy lerágott csont és csak a témája adja el, de ez így nem igaz. Annyit ad karaktereiből, magánéletükből amennyi éppen szükséges, mégsem papírmasé figurák jelennek meg előttünk, ugyanis a cselekményhez illetve a nyomozáshoz fűződő viszonyukat, kellőképpen ruházza fel. Minél átfogóbb kép bemutatására fekteti a hangsúlyt, és eme tárgyilagossággal sikeresen elkerüli az egyház ördögnek való megbélyegzését. Mert ennek elkerülésével, akár lehetett volna egy ellenük szóló kiáltvány is.

Regina_Elek>!
Patricia Gibney: A hiányzók

Ragmullinben az élet olyan, mint az időjárás zord és kegyetlen ezzel ellepve számtalan sok titkot. A legkegyetlenebb tett, amit az ember megtehet az a kínzás mind fizikai és mentális értelemben. A tehetetlenség állapotában, mikor nincs segítség, csak magadra vagy utalva, nem tehetsz mást csak eltűrőd mindazt, amit tesznek veled. Rettentő ezeken a tortúrákon átesni vagy ennek szemtanúja lenni, és aki átesik egy ilyen traumán, egész életét kísérteni fogja. Ismerhetünk olyan valós és embertelen eseteket, amit egyházi személyek követettek el és bár ez egy fiktív történet, ettől eltekintve van valóságalapja.

Mindezek mellett egy izgalmas és hátborzongató történetet olvashatunk, ami mindvégig fenntartja az olvasó figyelmét. Megismerhetjük az egyház sötét oldalát és egy mindenre elszánt nyomozócsoportot.

596 oldal · puhatáblás · ISBN: 9789634332701 · Fordította: Tóbiás Csenge
Mrs_Curran_Lennart P>!
Patricia Gibney: A hiányzók

Nálam ez a történet abszolút öt csillagos. Bár napközben nem volt sok időm olvasni, este muszáj volt befejeznem, mert annyira izgalmas volt. Jól felpörgette a végét a szerző.
Ismeretlen írótól mindig rizikós olvasni, de a Libri most jól belenyúlt. A történet maga Írországban játszódik, főszereplője egy negyvenes nyomozónő, aki özvegyen neveli három kamasz gyermekét. Megvannak a maga problémái, a főnöke egy bunkó, a közvetlen társával pedig fura kapcsolatot ápol. Aztán jönnek sorban a hullák, és persze megint ott a háttérben a katolikus egyház. Ez már a negyedik könyv sorban, ahol pedofil papokról olvasok, és lassan a bicska be sem csukódik a zsebemben. Persze a történet sokkal több ennél, főleg, hogy a nyomozónő anyja is némiképp érintett a történetben.
Örülök, hogy előrendeltem a második részét, mert a stílusa os nagyon bejött.

Anarchia_Könyvblog>!
Patricia Gibney: A hiányzók

A fülszöveg elolvasása után reményekkel telve kezdtem neki a kötetnek, mert izgatottá és érdeklődővé váltam a történetszálra tekintettel. Bíztam abban, hogy egy újabb jól megírt művel találkozok szembe és nem kételyekkel gyarapodva érek a végére. Nem csalódtam a műben! Mert lefoglalta a gondolataimat, ösztönzött az elmélkedésre és nem nyitott kapukkal találtam szembe magam, ahol időm sincs élvezni a művet és agyalni az eseményeken.

Maga a történet egy játszma az olvasó számára, legalábbis én annak éltem meg. Mert épp megfelelő gyorsasággal csepegteti az érdekesebbnél érdekesebb információkat, amik titkokkal átszőve és rejtélyesen kerülnek elénk. Az írónő tökéletesen elrejtette az apró morzsákat a lapok rengetegében, s így a végén csak fejet rázva hitetlenkedek – minden az orrom előtt volt, mégis átslisszoltam felette.

Őszintén élveztem a regényt, mert kalandos, csavaros és lebilincselő volt! Mindennel egyben: a stílussal, a cselekményszálakkal, a történetvezetéssel. Személy szerint izgatottan várom a folytatást, ami már a polcomon vár..De azért adok egy kis időt neki, hogy leülepedjen, és lázban égve kezdjek neki a Lottie Parker sorozat második kötetének!

A hiányzók a múlt és a jelen történéseit, érzelmeit körbefonva meséli el a történetet. Néhol szerényebben körül írva, néhol keményen kimondva az igazságot, ami sokszor megbotránkoztató, míg máshol keserűséget kiváltó.

Kavarodnak a szálak oldalról oldalra. Patricia Gibney mindig tesz bele egy csavart, egy pálfordulást, ami egy kicsit megbonyolítja a dolgokat. Sosem nyíltan állít szembe minket a gyilkossal, hanem mindig csak annyira visz közel hozzá, hogy érezzük a jelenlétét. Hogy tudjuk: igenis ott van közöttük, de nem tudunk rá mutatni.

Ez a történet nem egy szimpla sorozatgyilkosságot dolgoz fel. Megjeleníti az emberi bánásmód kegyetlenségét is. Feltárja a szemünket azzal kapcsolatban, hogy milyen könnyen és lelkiismeret-furdalás nélkül képesek vagyunk átgázolni az embereken. Ízelitőt ad arról, hogy mennyire nem tiszteljük társainkat, mennyire vagyunk érzéketlenek velük szemben.
(Bea)

A teljes értékelés itt olvasható: https://anarchiakonyvblog.blog.hu/2020/01/14/patricia_g…

Bookish_Moments_Blog>!

Teljes értékelés: https://bookishmomentsblog.blogspot.com/2020/10/patrici…

Bleeding_Bride IP>!
Patricia Gibney: A hiányzók

Skandináv hangulat, de nem az a mély sötét, ami sokszor képes átcsapni már- már vontatott unalmasba. Lehet az ír vér miatt… hehe.
A nyomozónő épp annyira van szétcsúszva, hogy még hiteles legyen. Külön tetszett, hogy a családi vonal összekapcsolódik az üggyel, de nem izzadságszagúan.
Izgultam és nem tudtam a negyedénél, hogy mi a csattanó, de valamiért mégsem rántott be magával. Pedig a történet egészében nagyon ott van, sőt papos. Imádom a korrupt papos cuccokat.

dagikám>!
Patricia Gibney: A hiányzók

Azonkìvül,hogy a főszereplő, Lottie nagyon idegesìtően viselkedett az egèsz törtènet soràn,nekem kifejezetten tetszett a sztori. Izgalmakkal teli volt a könyv. 3 embert meggyilkoltak,ahol làtszòlag nincs közöttük összefüggès,holott nagyon sötèt titkokat rejt a felszìn. Sejtettem a gyilkos szemèlyèt ès be is jött. Kìvàncsi leszek a màsodik rèszre is.

smetalin>!
Patricia Gibney: A hiányzók

Az a jelző, hogy „lélegzetelállító” egy kicsit erős!
Első rész, akkor írta az írónő mikor gyászolt vagyis akkor kezdett jegyzeteket készíteni a könyvről. Sajnos én néha éreztem ezt a vázlat szerűséget, pedig ahhoz képest iszonyat hosszú. Néha fel fel bukkant a szövegben egy kis darabosság, nem éreztem a sztori írásán a gördülékenységet, az ötlet megvolt neki, csak nem tudta szavakba önteni úgy, hogy ne érezzem ezt az érzést amit itt kínlódva próbálok megfogalmazni.
Szomorú volt a téma választása, papok, gyerekek, visszaélés….a többit mindenki összetudja rakni.
Bízom benne hogy a következő résznél már minden a helyén lesz, hamarosan olvasom is.

Zanit>!
Patricia Gibney: A hiányzók

Nagyon lassan haladtam vele. Részben a könyv hibája, részben időhiány volt az oka.
Lottie nem lopta be magát a szívembe, sőt, igazából egyik szereplő sem. A történetben semmi extra vagy egyedi nem volt, pár hónap múlva emlékezni sem fogok rá.
Kár érte, mert a borítója nagyon tetszik.

mate55 P>!

Érdekes dolog az emberi memória… Eltorzítja a múltat.

Kapcsolódó szócikkek: emlékezet · genetikai memória · múlt
mate55 P>!

Egy férfiközpontú világban nehéz elérni azt, amit ő elért.

EssentialHencsi P>!

A gödör, amit ástak, nem volt mély, épp csak egy méter.

Judit_Sike P>!

Ki is mondta, hogy a jó hír gyorsan terjed…? Hát még a rossz… Fénysebességgel.

Kapcsolódó szócikkek: hír
Judit_Sike P>!

A nap eseményei megmérgezték az éjszakáját. A múltja utat talált a jelenéhez.

Kapcsolódó szócikkek: múlt
Judit_Sike P>!

Egy italra volt szüksége.
Egy italra.
Egy igazi italra, valami rendesre.

Kapcsolódó szócikkek: ital
Lobelin P>!

…és miután mindezzel végzett, a kocsiba tette az aktatáskát, majd távozott a helyszínről, hogy mielőbb lerázhassa magáról ennek a nyomasztó helynek a hangulatát, hogy ne hallja a mögötte topogó ezer bántalmazott gyerek apró lábának dobogását…

Judit_Sike P>!

Rögtön tudtam, hogy Jézus erejére, ez egy hulla…

Kapcsolódó szócikkek: hulla
Judit_Sike P>!

Isten hozta Lottie Parker ellentmondásos világában! Olyan fagyos, mint ez az este.

– Sajnálom, Lottie.
– Mindenki sajnálja. Mire jó a sajnálat?

Kapcsolódó szócikkek: sajnálat

Lottie Parker sorozat · Összehasonlítás