Különös ​kegyetlenséggel (Kay Scarpetta 4.) 37 csillagozás

Patricia Cornwell: Különös kegyetlenséggel Patricia Cornwell: Különös kegyetlenséggel Patricia Cornwell: Különös kegyetlenséggel

Néhány nappal karácsony előtt, 23 óra 5 perckor a Virginia állambeli Richmondban kivégzik Ronnie Joe Waddellt, akit tíz évvel korábban villamosszék általi halálra ítéltek egy fiatal tévébemondónő brutális meggyilkolásáért.
Dr. Kay Scarpetta a hullaházban várja, hogy boncolásra beszállítsák hozzá Waddell tetemét. Arra hideg estére esik egy másik szomorú szenzáció is: egy szemeteskonténernek támasztva megtalálják egy fiatal fiú borzalmasan megcsonkított testét. Scarpetta eleinte nem lát összefüggést a két eset között, de egyszer csak rádöbben, hogy Waddell áldozatára hasonló sérülésekkel, hasonló testhelyzetben bukkantak rá annak idején.
Aztán felfedeznek egy újabb. felettébb rejtélyes gyilkosságot. A helyszínen nem maradt sok bizonyíték: horoszkópok, látszólag üres papírlapok, kristályprizmák, tollpihék és egy véres ujjlenyomat, amely ismét ahhoz az emberhez vezet, aki semmiképpen sem követhette el a gyilkosságot…

Eredeti megjelenés éve: 1993

Alexandra, Pécs, 2007
Európa, Budapest, 1997
326 oldal · puhatáblás · ISBN: 963076217X · Fordította: Szentgyörgyi József

Szimirza P
Patricia Cornwell: Különös kegyetlenséggel

Hűvös, kimért, okos és bátor. Így jellemezném Scarpetta doktornőt. A történet izgalmas és fordulatos, az írás mód nekem tetszik, annak ellenére, hogy néhol nagyon monoton és túl aprólékos, de talán ez adja meg a kellő hangulatot, hogy igazán élvezetes legyen a könyv.

barathkatalin I
Patricia Cornwell: Különös kegyetlenséggel

Nagyon szakszerű és nagyon hűvös, ami illik a főhősnő zárkózott egyéniségéhez, de a mindenféle (bizonyára pontos) magyarázatok helyett szívesebben vettem volna több hangulatfokozást és gondolatot Kay Scarpettától (ha már az egyes szám első személyű elbeszélést választottuk). Tanulságos az is, hogyan csengenek a számítógépes trükkök pár éven belül röhejesen elavultnak.
Viszont fordulatosnak fordulatos a történet, és (sokszor épp a tárgyilagos előadás miatt) elég ijesztő is. Kíváncsi vagyok, egy későbbi kötetben felenged-e Scarpetta és az elbeszélésmód.

clarisssa P
Patricia Cornwell: Különös kegyetlenséggel

azért azt nem árt megemlíteni, hogy ez a Scarpetta-trilógia első kötete.

veresjudit81
Patricia Cornwell: Különös kegyetlenséggel

Ez volt az első könyv amit Cornwell-től olvastam, de nem az utolsó. Nagyon tetszik a stílusa és a történet is elképesztő. A technikai magyarázat nekem túl sok volt, de ennek ellenére nagy élmény volt.

Kis_Pál_Marcell_József
Patricia Cornwell: Különös kegyetlenséggel

Most fejeztem be. Es nagyon nagyon sajnálom, hogy már vége. Még mindíg a hatása alatt vagyok. Az utolsó bekezdést újra kellett olvasnom, mert annyira nehéz volt felfognom. Ezt nem lehet csillagozni, mert annyira jó. Ezt ossze se lehet hasonlítani a Tami Hoag könyvekkel. Azok könyvek böhöm unalmasak. Nagyon tetszenek a Patricia Cornwell konyvekben, hogy lendületes a tempója. Ez volt a 2. Patricia cornwell könyvem. De már most látom, hogy az összes könyvét elfogom olvasni. Nem is ertem, hogy hogy nem fedeztem fel előbb ezt az írónőt. Szerintem kevesb ismerert mint amilyennek lennie kéne. Sokkal jobb mint egy Sherlock Holmes. Pedig a Sherlock Holmes könyveket mondják a legjobb krimiknek.

Anheszenamon
Patricia Cornwell: Különös kegyetlenséggel

Nekem nagyon tetszett, P. Cornwell igen jól ír. Végig fenntartja az olvasó figyelmét, és bővelkedik izgalmakban is. Ráadásként az író nagyon tájékozódott mind informatikai, mind pedig patológiai szempontból is. Én csak ajánlani tudom az izgalmakat kedvelőknek! Bővebben a blogomban:

Kay Scarpetta sorozat · Összehasonlítás