Elfajzott ​szív (Kay Scarpetta 23.) 21 csillagozás

Patricia Cornwell: Elfajzott szív Patricia Cornwell: Elfajzott szív

Patricia ​Cornwell, a New York Times több, mint 100 millió példányban eladott bestsellerszerzője páratlanul izgalmas és lélegzetelállító orvosi-lélektani thrillerrel tér vissza.
Valaki figyel…
Egy nagyhatalmú és gazdag hollywoodi mogul lányának halálát a rendőrség balesetnek ítéli, de dr. Kay Scarpetta halottkém, törvényszéki orvostan szakértő más véleményen van. Úgy érzi, mintha valaki olyan nyomokat hagyna, amiket csak ő vesz észre. És mindig három lépéssel előtte járnak…
Scarpetta figyelmét eltereli, amikor egy videoklipet küldenek a telefonjára, ami nyugtalanító titkokat tár fel az unokahúgáról, Lucyról. Mielőtt azonban akcióba lendülhetne, az FBI razziát tart Lucy birtokán.
Fogytán az idő…
Scarpetta úgy gyanítja, csak egyvalaki állhat a gyilkosság, a videók és az FBI razzia hátterében. Le kell állítania, mielőtt túl késő, és elpusztítanak mindenkit, akit szeret…

„A bűnügyi-pszichológiai thriller úttörője” – BBC
„A DNS korának Agatha… (tovább)

Eredeti megjelenés éve: 2015

Művelt Nép, Budapest, 2019
500 oldal · ISBN: 9786155760921 · Fordította: Szűr-Szabó Katalin
Művelt Nép, Budapest, 2019
494 oldal · puhatáblás · ISBN: 9786155760914 · Fordította: Szűr-Szabó Katalin
Művelt Nép, Budapest, 2018

cicus61 P>!
Patricia Cornwell: Elfajzott szív

Az első jó pár könyv tetszett az írónőtől, de mostanában nem igazán. Valahogy az utolsó pár könyv mindig Lucyról szólt, vagy Kayről, vagy Bentonról, vagy mindegyikükről és nem a régi jó kis krimik, amiket szerettem. Ez megint ilyen volt, megint Lucy hülyeségei és a hibák, amiket elkövetett, erről szól az egész könyv. Szerintem befejeztem.

btunde P>!
Patricia Cornwell: Elfajzott szív

A sok rég elkezdett könyv közül ez volt az, amit végül félbehagytam, mert nem azért haladtam lassan vele, mert csak nyugodt körülmények között tudok rá figyelni, hanem azért, mert idegesített és untatott. Az utóbbi időben viszont annyi jó könyv került a kezembe, hogy gondoltam kínzom magam kicsit. Lehet ilyen szériában vagyok, hogy most minden tetszik, de egyszer csak azon kaptam magam, hogy éjjel kettő van, és hamarosan végére érek, de nagyon nem akarózott letenni.
Nem volt ismeretlen a sorozat és az írónő, úgy tíz éve olvastam tőle két- három könyvet. Azok is, csakúgy mint ez, meglehetősen szokatlan. Szokatlanul részletes. Egyetlen szereplő, egy orvosszakértő elmeséléséből látjuk a történetet. A helyszín, a történések, a következtetések, minden gondolat aprólékosan, részletesen kibontott. Csupa közeli felvétel. Nem egészen egy nap közel ötszáz oldalon. Ez nekem nagyon tetszett annak idején, de akkor rengeteg szabadidőm volt.

Barbár>!
Patricia Cornwell: Elfajzott szív

Néhány év elteltével visszatért a 90-es években a bonctani krimi témájú könyveivel nagy sikereket aratott Patricia Cornwell. Az írónő most a kiber-krimi királynője címre pályázik. A főszereplők ugyanazok: Scarpetta doktornő, a férje Benton, akivel szakmai dolgokról „jogi” problémák miatt nem szabad őszintén beszélgetnie, és unokahúga Lucy, aki mindenkinek kendőzetlenül megmondja a véleményét.
Ez a történet összeesküvésekben gazdag – minden a szeretett unokahúg, és közvetetten a doktornő ellen irányul – ugyanakkor akciókban szegény. Nem elég, hogy egy pszichopata a vesztükre tör, de még az FBI is bosszút esküszik egykori alkalmazottja ellen. A pszichopata Carrie különleges pszichopata, mert tudatában van betegségének, és még büszke is rá. A bajt fokozza, hogy a könyv úgy fejeződik be, hogy nincs vége. Pedig kár lenne folytatni.

t_jeanette>!

A nők értenek hozzá, hogyan takarítsák el a mocskot.

Araragat_Kasztór_Polüdeukész>!

Egy ártalmas, elfajzott és gyűlölködő szív; un disposition a faire un male chose; megnyilvánulhat a jogban, vagy
burkoltan benne foglaltathatik.

WILLIAM BLACKSTONE:

KOMMENTÁROK AZ ANGOL JOGHOZ (1769)

Herr Isten, Herr Lucifer:

Ügyelj.