Star ​Wars III. rész – A Sithek bosszúja 12 csillagozás

Patricia C. Wrede: Star Wars III. rész – A Sithek bosszúja

Réges-régen egy messzi galaxisban…
Egy eskü megtörik.
Egy Jedi megbukik.
Egy Sith Lord felemelkedik.
Megszületik a Birodalom.
A III. rész forgatókönyve alapján készült ifjúsági regény elrepít a filmvásznon feltűnő helyekre, hogy részese lehess Te is a történetnek!

Egmont-Hungary, Budapest, 2005

Darth Vader · Obi-Wan Kenobi · Anakin Skywalker · Padmé Amidala · Palpatine

Patricia C. Wrede: Star Wars III. rész – A Sithek bosszúja

Nem nagyon voltam elájulva a könyvtől. :/ A Star Wars sorozatból a Sithek bosszúja a kedvencem és nagy csalódás volt számomra hogy így elrontották könyvben.
Negatív:
– A könyv 2005-ben jelent meg, és én azt hittem, hogy akkor már voltak jó fordítók. Vagy is, néhol rosszul fordították le és helyesírásilag is itt-ott rossz volt.
– Unalmasan voltak leírva a harcok, vagy is szinte két mondatban leírták, hogy ő megölte őt és mindenki boldog. Még az olyan részeket is így írták le, amik jelentősek lettek volna.
– Olyan szavakat talált ki az író, amikről nem is hallottam. A Star Wars fegyvereket, neveket, hajókat… Szinte mindent átírt (pl.: Fénykard = Fényszablya). Mintha nem is valamilyen Star Wars könyvet olvastam volna.
– Nagyon össze csapták ezt a könyvet. Nem volt annyira szépen kidolgozva. Azt a nagy szeretetet, amit a fim iránt éreztem elvette.
Pozitív:
– Tetszett, hogy néhol a szereplők szemszögéből láthattuk a cselekményeket.
– Vannak benne utalások a múltban történő eseményekről és hátterekről
– A borító nagyon szép lett
– Voltak részek, melyekben lévő érzések engem is átjártak. Főleg a vége felé, az annyira szívszorongató volt.
Lényegében ennyi :) Úgy 50-50 százalékban tetszett :)

Démonika
Patricia C. Wrede: Star Wars III. rész – A Sithek bosszúja

Olvasmányos, egyszerű írásmódú, azonban némileg így is vontatott, és némely helyen kissé unalmas. főleg a politikai játszmáknál, bár jól tudom, hogy ezek mind erősen kapcsolódnak az SW-eh és ahhoz hogy kerek egészében láthassuk a dolgokat.

Negatív:
– jó pár felesleges időhúzó monológ
– régi SW-s szavak amiket azóta ezerszer modernizáltak (pl: fényszablya…)

pozitív:
-jól követi a film eseményeit, sőt jobban át is adja azokat és annak hátterét
-minden szereplőből, és annak nézeteibe kapunk egy kis bepillantás, úgy hogy közel érezzük őket magunkhoz akár jó vagy akár rossz az illető.

És az utolsó 20 oldal, csupa fájdalom és kétségbeesés, mely elszorította a torkom, így már minden tisztább ugyanakkor valósabb és kínzóbb is…

PAVideoStudio
Patricia C. Wrede: Star Wars III. rész – A Sithek bosszúja

Ifjúsági regényváltozat lévén egyszerűbben, nem olyan durván tartalmazza a lényeget, de pár dolog kihagyásával.
Véleményem és bemutató az alábbi videóban: https://youtu.be/_avJGaRLnEs

Véleményem további Star Wars könyvekről: http://goo.gl/XBEwd

Bódizs_Boróka
Patricia C. Wrede: Star Wars III. rész – A Sithek bosszúja

Szerintem ez egy nagyon izgalmas, és könnyen érthető kötet. Az vele az egyetlen baj, szerintem, hogy egy kicsit talán túl részletes. (ezért vontam le egy csillagot) Egyébként nekem tetszik.

Rokarege
Patricia C. Wrede: Star Wars III. rész – A Sithek bosszúja

Imádtam. Sokkal kifejezőbb, mint a film, ami annyira nem meglepő. A motivációk sokkal kidolgozottabbak, és fura módon a fénykard harcok is érdekesebbek így leírva. mint a filmen.

Ramonais

– Anakin Skywalker, mostantól egy vagy a Sith Lordok rendjével. – felelte Palpatine. – Így e perctől fogva téged… Darth Vaderként fognak ismerni.

Kapcsolódó szócikkek: Anakin Skywalker · Darth Vader · Palpatine
Ramonais

A félelem a veszteségtől, ösvény a sötétoldalhoz. És így, hogy ennyire megerősödött a sötét oldal, közvetlen és könnyű ez az ösvény.

Ramonais

Obi-van rámeredt, Anakin pedig vállat vont.
– Nos te vagy a vezető. Én másra figyeltem.
– Ó szóval hirtelen az én hibám?
– Te vagy a mester – ismételte Anakin. – Én csupán egy hős vagyok.
Obi-van felhorkant.

Kapcsolódó szócikkek: Anakin Skywalker · Obi-Wan Kenobi