A ​Disney-titok 8 csillagozás

Pat Williams: A Disney-titok

Akár ​kezdő kisvállalkozó, multinacionális cég csúcsmenedzsere, vagy egyszerűen a téma iránt érdeklődő lelkes amatőr vagy, most magától Walt Disney-től, a huszadik század egyik legnagyobb újítójától és kreatív gondolkodójától sajátíthatod el a sikeres cégvezetés hét kulcsfontosságú elemét! Az első színes rajzfilm készítőjének, Disneyland megálmodójának roppant alkotóereje, minden akadályt leküzdő kitartása és sikerei még napjainkban is példa nélküliek.

A kötetet jegyző Pat Williams akkor kezdte el tanulmányozni a Disney-vezér életét és cégirányítási módszereit, amikor az Orlando Magic nevű kosárlabdacsapat alapításával bízták meg. Mivel Walt Disney-hez hasonlóan ő is nagy ívű célokat tűzött ki maga elé – hiszen a semmiből, egy álomból kiindulva kellett létrehoznia a formációt –, felismerte, hogy Walt példáját követve arathat sikert. És ez így is lett.
Walt Disney cégirányítási kvalitásait elemezve Pat Williams hét olyan vezetői személyi­ségjegyet azonosított,… (tovább)

Eredeti cím: Lead Like Walt

Eredeti megjelenés éve: 2019

Alexandra, Pécs, 2021
240 oldal · ISBN: 9789634479604 · Fordította: Takács Zoltán
Alexandra, Pécs, 2021
240 oldal · keménytáblás · ISBN: 9789634479598 · Fordította: Takács Zoltán

lara7127>!
Pat Williams: A Disney-titok

Óckodtam ettől a könyvtől, mert nem nagyon érdekelnek az üzleti és egyéb vállalkozással kapcsolatos dolgok, de ez valamiért mégis tetszett. Hajtott a kíváncsiság, hogy vajon mitől is működik olyan jól a Disney vállalat, mi kellett ahhoz, hogy így felfusson az egész. Bár egy kicsit másra számítottam, mint amit kaptam, de mégsem csalódtam, mert más szempontból tanulságos, hasznos és iránymutató volt ez a könyv számomra.
Az írásmód gördülékeny volt, könnyen olvasható, és nem éreztem azt egyszer sem, hogy nincs alátámasztva a mondandó. Abszolút hitelesnek éreztem az író szavait.
Egy dolog viszont zavart néha, mégpedig az, hogy Walt Disney ha rosszat cselekedett vagy volt egy rossz tulajdonsága, az (bár meg lett említve) kevésbé volt kifejtve, azonban ha valamilyen pozitív jellemvonását mutatta be az író, akkor azt az egekig dicsérte. Valóban zseniális ember volt, de neki is voltak hibái (nem is kevés) és ezeket ne tusoljuk el egy olyan könyvben, ahol a „Disney-titkot” szeretnénk feltárni az olvasóknak. Ugyan próbálkozott az író, hogy ne magasztalás legyen belőle, de azért érződött a rajongás a sorok között.
Egyébként tetszett, jó olvasás volt, és ha valakit érdekel Walt Disney személye, abszolút ajánlom.

Pat Williams: A Disney-titok

Amikor megvettem ezt a könyvet, nagyon-nagyon tetszett a borítója, illetve érdekelt a vállalatvezetés. Azóta pályát választottam, ennek ellenére továbbra is kíváncsi voltam a könyvre.
El kell mondanom, hogy olvasás közben egyszer sem éreztem azt, hogy Walt Disney-t magasztalták volna. Emberileg nagyon szimpatikus nekem, mind az életét, vállalatvezetési képességeit, az embereknek való segítségnyújtását tekintve.
Nagyon sok „kulisszatitkot” lehet megtudni a Disney korai éveiről, gondolok itt a filmkészítési technikákra vagy pénzszerzésre off, illetve a Disneyland megépítésére és működtetésére.
Összességében azt kell mondanom, óriási hullámvasút volt ez a nem teljes három nap, de megérte minden olvasással töltött percét. Egy újabb kedvenc könyvem lett.

Piratgirl26 P>!

A szigorú szabályok és szorosra vont kontroll megöli a kreativitást. A szabadság légköre, az interakciók és a csapatmunka serkenti az alkotást, és fellebbenti a fátylat a rejtett tehetségekről.

Piratgirl26 P>!

Az álmodozás nem csupán gyerekeknek való, hanem olyan látnoki képességekkel megáldott vezetőknek is, mint amilyen te vagy.

Piratgirl26 P>!

Az egészséges egóval rendelkező alázatos vezető bízik magában, eltökélt, és anélkül kemény, hogy öntelt lenne. Az egészséges egóval rendelkező vezető alázattal mondhatja: “Jó vagyok abban, amit csinálok.”, vagy akár “Zseni vagyok.” Walt nem csupán a levegőbe beszélt, hanem kimondta a nyilvánvalót.

Piratgirl26 P>!

Ha mindig tüsténkedsz, a munka olyan ösvényekre is vezethet, amelyek létezéséről eddig fogalmad sem volt.

Piratgirl26 P>!

A testvéremmel mindketten Dél-Karolinában születtünk, és gyerekkorunkban rengeteg időt töltöttünk Disneylandben.

Kapcsolódó szócikkek: Dél-Karolina