A ​kitagadott fiú & A kalandor 9 csillagozás

Pásztor Pálma: A kitagadott fiú & A kalandor

A kitagadott fiú: Reynaldo a 15. századi spanyol trónviszályok során fontos leveleket kézbesített, de egy véletlen miatt árulónak hiszik. Útra kel, hogy unokaöccsét egy senor oltalmára bízza. Régi bajtársak és ellenségek keresztezik útjukat, és egy szókimondó mór mutatványosnő is felbukkan. Meg tudja védeni Reynaldo a becsületét? S mi lesz a kis unokaöcs sorsa?

A kalandor: II. Fülöp Spanyolországában járunk. Timbors földönfutóvá lett lány, akinek családját igazságtalanul kiirtották. A kalandor Miguel rááll, hogy segít beteljesíteni a bosszúját… Az öniróniával fűszerezett történetet Miguel meséli el.

Underground, Budapest, 2018
244 oldal · puhatáblás · ISBN: 9786150019543

cicus61 P>!
Pásztor Pálma: A kitagadott fiú & A kalandor

Nagyon tetszett a könyv. Imádom a régi korokban játszódó történeteket és ez a könyv az volt a javából. Szegény Reynaldo tévedésből árulónak van bélyegezve és bújkálva járja a világot. Találkozik útközben sok emberrel, van aki segíti és van aki meg akarja ölni. Borzasztó volt az a világ, de egyben érdekes is. A végére persze minden a helyére kerül, mint általában, de addig sokat kell szenvednie. Jó kis könyv, ajánlom!

ZsuzsiNori>!

Sziasztok!
Szívből ajánlom mindazoknak a könyvet, akik kíváncsiak Reynaldo, a kitagadott fiú történetére, amire azt is mondhatom igazi klasszikus, mind térben, időben és stílusban is. Igazi időutazás egy valódi korba, hiteles történelmi háttérrel. Fordulatos cselekményekkel bontakozik ki előttünk a történet, szép fokozatosan ismerjük szereplőinket, sérelmeiket, gyötrelmeiket, és vágyaikat.
Miguel, a kalandor története, olyan igazi „in medias res”, vagyis egyből bele a közepébe módon indul, és a lendület megmarad egészen a történet végéig. Az eseményeket maga Miguel meséli, így az olvasó maximálisan a főhős szemével lát, sőt vele együtt érez, és lélegzik, átérzi az öniróniát, és a vádló önkritikát. Nyers őszinteséggel veti saját maga szemére minden bűnét, de bánatát gondosan elrejti mindenki elől. Jó olvasást. :)
Írtam róla egy cikket is: https://konyveskertunk.blog.hu/2019/02/18/tehetseges_ma…

Tanila>!
Pásztor Pálma: A kitagadott fiú & A kalandor

Nagyon szeretem a történelmi regényeket, s ez az egyik kedvencemmé vált :) Biztos hogy fogok olvasni még a kedves írónőtől, mert szépen fogalmaz és élethűen adja vissza azt a kort :)

Toncsi>!
Pásztor Pálma: A kitagadott fiú & A kalandor

Örülök, hogy elolvastam, mert sajnos ritkán van időm magánkiadású könyvek között is nézelődni. Izgalmas a téma-, helyszín-, és időválasztás, nem is tudok most hirtelen más művet felidézni, amit olvastam, és a 15-16. századi Spanyolországban játszódik. Nagyon olvasmányos történet, igaz, egy kicsit kiforratlan, egy jó szerkesztővel, és nagyjából kétszer ekkora terjedelemben szerintem igazán remek regény lenne mindkét mű. Sajnos a kisregények rövidsége nem adott lehetőséget arra, hogy a szereplők motivációit, az összefüggéseket, illetve a konkrét helyzeteket árnyalni lehessen és elmélyíteni, de így is kellemes és izgalmas olvasmány volt.

Niki P>!

A lovasnak igazán nem volt vidám napja, kimerült volt és éhes; ráadásul régóta nem szabadulhatott az érzéstől, hogy követik. Azt éppen nem lehetett volna állítani, hogy fogalma sem volt, kik lehetnek a kéretlen árnyékok. Ellenkezőleg: elég vaskos listát tudott volna felsorolni – és sajnos a jelöltek egyike sem éppen jó egészséget kívánna neki, ha összetalálkoznának.