78. legjobb mese könyv a molyok értékelése alapján
95. legjobb gyermekkönyv kicsiknek könyv a molyok értékelése alapján

Szeretem ​a kiskutyám! (Pitypang és Lili 2.) 119 csillagozás

Pásztohy Panka: Szeretem a kiskutyám! Pásztohy Panka: Szeretem a kiskutyám!

Lili végre kapott egy kiskutyát! Pitypang pedig egy szerető gazdit. Mindennap együtt sétálnak végig az utcán, el a kutyafuttatóba, majd haza. Lili büszkén vezeti kiskutyáját, és tanítgatja a jó viselkedésre. De jaj, Pitypang nem mindig fogad szót neki, és ez sok fejtörést okoz a kislánynak. Főképp, miután megijeszti a szomszéd macskát, és senki se bukkan a cica nyomára… Kalandos és szeretetteli mese a kutyatartásról minden kutya-bolond kisgyereknek!
Ezt a könyvet 3-8 éves gyerekek számára ajánljuk.

Eredeti megjelenés éve: 2016

Pagony, Budapest, 2019
40 oldal · keménytáblás · ISBN: 9789634103356 · Illusztrálta: Pásztohy Panka

Bea_Könyvutca P>!
Pásztohy Panka: Szeretem a kiskutyám!

Kedves, bájos könyv a kutyatartásról, Lili és Pitypang közös kalandjairól. A gyerekek ezen a remek történeten keresztül tanulhatják meg, hogy mire van szüksége egy kiskutyának, Lili példáján keresztül láthatják, hogy a kutyatartás nem csak móka és kacagás, hanem bizony komoly felelősség is. Az illusztrációk is szemet gyönyörködtetőek és aranyosak.

Nikolett0907 P>!
Pásztohy Panka: Szeretem a kiskutyám!

Nagyon aranyos könyv, tele szép és néhol muris rajzokkal.
Az unokahúgaim imádták. :)

Kiss_Julianna>!
Pásztohy Panka: Szeretem a kiskutyám!

Lili kiskutyát kap. Ismerkedik a kutyatartás szabályaival. Nagyon lelkes. Szeretem a Lili sorozatot, és a többi Pásztohy Panka könyveket. A rajzok egyszerűek, szépek letisztultak.

Joó_Katalin_Kata>!
Pásztohy Panka: Szeretem a kiskutyám!

Minden tiszteletem és csodálatom azon illusztrátoroké, akik magát a szöveget is papírra vetve létrehoznak egy olyan körforgást, amely egy olyan könyvet teremt meg, ami a látvány és az olvasás előtt hajt fejet, egyben a szemet is gyönyörködtetve.

Pásztohy Panka is ezen illusztrátorok egyike. A rajzai összetéveszthetetlenek. Ránéz az ember, és tudja, hogy ő alkotta.

A Szeretem a kiskutyám 2016-os megjelenésű munkája, amiben Lili, a nagycsoportos óvodás kislány, akinek a legjobb barátjává válik Pitypang, a menhelyről örökbefogadott foltos kiskutya. Nagyon tetszett a történetben, hogy külön kiemeli a még képzetlen, neveletlen kiskutyáról, hogy nem rossz kutya ő, csak még nem lett megtanítva, hogyan csinálja jól. Mit ehet, és mit nem ehet?

Türelem, alázat, barátság és következetes szeretetre van szükség egy (kis)kutya neveléséhez. Nem szabad siettetni. Meg kell hogy érezzük az ő ritmusát, ami idővel a közös rutmusunkká válik.

A nagybetűs Kedvencem a Pitypang és Lili sorozatban!

Imádtam, hogy az írónő a saját macskáinak ajánlotta ezt a kutyaközpontú történetet!

meseanyu P>!
Pásztohy Panka: Szeretem a kiskutyám!

Nagyon helyes kis könyv a kutyatartásról. Kutyás ovisoknak fontos alapmű.

Hintafa>!
Pásztohy Panka: Szeretem a kiskutyám!

Pásztohy Panka könyveinek nagy rajongói vagyunk (teljesen megalapozottan). Milyen szerencsés, ha valaki nemcsak szívmelengetően tud rajzolni, de a történet is azonnal belopja magát a közönség szívébe! Nagyon jó volt ennek a nagyalakú könyvnek a lapjain kalandozni. A kisebb ovis korosztály számára is értőn, és megkapón írja le a kutyatartás felelősségét. (Igen, nálunk elkezdődött a nóta, hogy "na nem veszel nekem igazi targoncát, akkor legalább egy kiskutyát..")

Gyöngyi69>!
Pásztohy Panka: Szeretem a kiskutyám!

Pitypang és Lili története folytatódik, Pásztohy Pankától megszokott kedves, kicsiknek érthető stílusban, felelős kutyatartásra nevelve a legapróbbakat. Mert nem lehet elég korán kezdeni!

stippistop>!
Pásztohy Panka: Szeretem a kiskutyám!

Értem a könyv jelentőségét és fontos is, hogy a helyes állattartást megtanítsuk a gyerekeknek, de itt egy kicsit a történet rovására ment az oktatási szándék. Az első kötetet jobban szerettem, mert alkalmasabb volt arra, hogy érzelmeket váltson ki az olvasóból.

BertaPalikSzilvi P>!
Pásztohy Panka: Szeretem a kiskutyám!

Ezen a szèpen illusztrált könyv a kutyatartással kapcsolatos feladatokról szól,hogy milyen kötelezettsègekkel jár egy kisállat tartása.
A gyerekek megtanulhatják milyen eszközökre lesz szüksèg,hogy mit esznek a kutyusok,hogy mennyit ès hogyan kell velük sètálni, illetve hogy miket tanulhat a kutyus a kutyaiskolában.

gab001>!
Pásztohy Panka: Szeretem a kiskutyám!

Liliből gazdi lett, meg kell tanulnia gondját viselni Pitypangnak. Nem is olyan egyszerű feladat, nem várt bonyodalmak adódnak. Tetszett, hogy összefoglalja, hogy mire van szüksége egy kutyusnak. A szépséges rajzok pedig hab a tortán. Kedves történet.

Pagony, Budapest, 2016
40 oldal · keménytáblás · ISBN: 9789634100362 · Illusztrálta: Pásztohy Panka