Pitypang ​testvérei (Pitypang és Lili 7.) 67 csillagozás

Pásztohy Panka: Pitypang testvérei

Lilinek hamarosan testvére érkezik! A kislány nagyon várja, hogy már játszhasson a kisbabával, de addig is ki kell deríteni: vajon egy menhelyről örökbefogadott kutyusnak is vannak testvérei? Tarts Pitypanggal és Lilivel legújabb kalandjuk során!

Eredeti megjelenés éve: 2019

Kiadói ajánlás: 2 éves kortól · Tagok ajánlása: Hány éves kortól ajánlod?

Pagony, 2022
24 oldal · keménytáblás · ISBN: 9789635872008
Pagony, Budapest, 2020
24 oldal · keménytáblás · ISBN: 9789634106142 · Illusztrálta: Pásztohy Panka
Pagony, Budapest, 2019
24 oldal · keménytáblás · ISBN: 9789634105473 · Illusztrálta: Pásztohy Panka

Bea_Könyvutca P>!
Pásztohy Panka: Pitypang testvérei

Bármikor elővehető mese, szerintem a gyerekek kedvence lehet a kutyusok miatt, de a testvérvárás izgalmainál is érdemes olvasgatni.

BertaPalikSzilvi P>!
Pásztohy Panka: Pitypang testvérei

A sorozatból ez az egyik kedvenc részünk, többször is olvastuk már.
Lilinek hamarosan kistestvére születik, ez miatt nagyon izgatott.
Érdekli, hogy a kutyáknak is lehetnek e testvérei, így igyekszik utánajárni.

Mariann_ P>!
Pásztohy Panka: Pitypang testvérei

Mindhárom unokám szereti a Pitypang könyveket. Ráadásul kistestvér is érkezőben, így most ezt vettük elő.
Bájos történetek.

Gyöngyi0309>!
Pásztohy Panka: Pitypang testvérei

Igazából ez az első Pitypang könyvünk, de ezt is az illusztrációk miatt hoztam Rókusnak, mert egy másik könyvben imádta Panka rajzait.
Aranyos történet, nálunk sikert aratott a kutyusok miatt, zengett a lakás a kutyaugatástól.
Különösen szimpatikus volt, hogy a menhely is szerepelt, majd egyszer mi is onnan tervezünk kutyust örökbe fogadni. Az is tetszett, hogy pont ebben a részben várták Lili kistesóját, ez nálunk is aktuális volt.
Biztosan olvasunk még a sorozatból.

Joó_Katalin_Kata>!
Pásztohy Panka: Pitypang testvérei

Minden tiszteletem és csodálatom azon illusztrátoroké, akik magát a szöveget is papírra vetve létrehoznak egy olyan körforgást, amely egy olyan könyvet teremt meg, ami a látvány és az olvasás előtt hajt fejet, egyben a szemet is gyönyörködtetve.

Pásztohy Panka is ezen illusztrátorok egyike. A rajzai összetéveszthetetlenek. Ránéz az ember, és tudja, hogy ő alkotta.

A Pitypang testvéreiben Lilinek kistestvére fog születni, ami nagy boldogsággal tölti el a kislányt. Ekkor ötlik fel benne a gondolat, hogy megkeresi menhelyi kutyájának, Pitypangnak a testvéreit. De talán család az család, avagy minden menhelyi kutya egy nagy család része.

Imádtam! Szeretettel ajánlom!

joopsy>!
Pásztohy Panka: Pitypang testvérei

Ez nagyon szuper könyv. Több irányban el lehet vele indítani egy beszélgetést egy kisgyerekkel.

Zsuzsanna_Makai>!
Pásztohy Panka: Pitypang testvérei

Nyilván a „Rózinak” ajánlás melengette a szívem meg legjobban.

Trudiz >!
Pásztohy Panka: Pitypang testvérei

Kistestvér várása, s közben a kiskutya testvérkéinek felkutatása a fő szál ebben a történetben. Megismerhetünk néhány kutyafajt (akár több is színre léphetett volna). A megoldás kedves.

PTJulia P>!
Pásztohy Panka: Pitypang testvérei

A mesekönyv a testvérvárást járja körül. Lilinek kistestvére lesz, s természetesen érdekli, hogy megy ez a kutyáknál. Végül meglelik Pitypang testvéreit is – szerintem egész rendbenlévő megoldás született.

Juca P>!
Pásztohy Panka: Pitypang testvérei

Lilinek kistestvére lesz, bár nem ezen van a hangsúly a mesében. Amíg várják a testvére érkezését, elhatározza, hogy megkeresi Pitypang testvéreit. Néhány kutyafajtát is megismerhetünk a könyvből. Tetszett a végkifejlet Pitypang testvéreiről, szerintem aranyos a gondolat. És persze az illusztrációk is mesések.

Trudiz >!

– Bocsánat, a kutyám testvéreit keresem. Szerintem az én kutyám és a te kutyád testvérek.
– Nem hiszem – válaszolta a fiú –, az én kutyám ugyanis egy harlekin tacskó.

Pitypang és Lili sorozat · Összehasonlítás