Pitypang ​születésnapja (Pitypang és Lili 4.) 22 csillagozás

Pásztohy Panka: Pitypang születésnapja

Lilinek születésnapja van! Már nagyon várta ezt a napot, hiszen ilyenkor átjöhetnek a barátai, ajándékot és tortát is kap. A kislány izgatottsága Pitypangra is átragad, ám neki sem ajándék, sem torta nem jár. Vajon sikerül megvigasztalnia Lilinek a kutyust? Olvassátok el ezt a kedves, empátiára nevelő kis mesét, és megtudjátok!

Eredeti megjelenés éve: 2018

Pagony, Budapest, 2018
24 oldal · keménytáblás · ISBN: 9789634103530 · Illusztrálta: Pásztohy Panka

Zsófi_és_Bea P
Pásztohy Panka: Pitypang születésnapja

2-5 év közötti gyerekeknek nyújthat kedves kikapcsolódást ez a kis könyvecske. Ebben a történetben Lilinek születésnapja van és Pitypang éppen olyan nagy lelkesedéssel várja az ajándékokat, a bulit, a tortát, mint Lili.

A kutyás történetek szinte minden gyereknél nyerők. Vagy azért, mert van kutya a családban, és teljesen magukénak tudják érezni a történetet, vagy azért, mert szeretnének kiskutyát, hiszen melyik gyerek ne szeretne egy cuki, simogatni való állatot.

Bővebben: https://konyvutca.blogspot.hu/2018/05/mokuspapa-pitypan…

Pásztohy Panka: Pitypang születésnapja

Pásztohy Panka ezúttal sem okozott csalódást. Amikor megláttam a könyvet, rögtön tudtam, hogy ezt nekem el kell olvasnom.
Imádom az írónő stílusát, imádom Lilit, Pitypangot, imádom a kedves történetet, az illusztrációkat, a végkifejletet.
Ez a könyv nem csupán a gyerekeknek, a felnőtteknek is garantált szórakozást nyújthat. Bájos, imádni való, kedves, tanulságos olvasmány, lehetetlen nem szeretni! Ennek a könyvnek minden kisgyerekes család polcán ott kellene lennie. Szuper! Elejétől a végéig!

ziara P
Pásztohy Panka: Pitypang születésnapja

Kedves kis történet, aranyos rajzokkal. Imádom a kutyákat, és ahogy a kis Lili szereti a Pitypangot.

dianna76 P
Pásztohy Panka: Pitypang születésnapja

Nem teljesen érthető számomra, ha ez egy sorozat része, akkor miért ment össze a könyv? Az eddigi darabok nagy méretűek voltak, ez meg amolyan zsebkönyv. Értem és, hogy ez kisebbeknek szól, de akkor is. Ezt leszámítva aranyos a történet, csak kevésbé tartalmas az eddigiekhez képest. És igen, a kis kedvenceinknek is kell legyen születésnapja!

Pagony, Budapest, 2018
24 oldal · keménytáblás · ISBN: 9789634103530 · Illusztrálta: Pásztohy Panka
kisboszorka P
Pásztohy Panka: Pitypang születésnapja

Szuper kis történet és nagyon aranyos rajzok! Utána el is lehet beszélgetni a gyermekkel a saját tapasztalatairól, élményeiről, hiszen annyira (akár) mindennapi problémát dolgoz fel. Éljen az empátia, neveljünk megértő és figyelmes felnőtteket :)

Rileey
Pásztohy Panka: Pitypang születésnapja

Ez a történet eggyel kisebb korosztálynak szól (mint ahogy a méretéből is látszik), és elsősorban arra tanít, hogy ne csak önmagunkkal foglalkozzunk, és gondoljunk egy picit másokra is, legyünk önfeláldozóbbak. Mert bizony a kutyánkkal MINDIG törődni kell, akkor is, ha az embernek szülinapja van, és egy napra ő válik a világ közepévé a szülei szemében.

Pöfivonat P
Pásztohy Panka: Pitypang születésnapja

Nem tudom, nekem valahogy Pásztohy Panka meséi nem tetszenek. Nem mondom, hogy nem aranyos és nem szerethető, de valami nekem hiányzik belőle. Ettől függetlenül az én gyerekeim szeretik és szerintem ez a legfontosabb. :)

Négygyerekanyja P
Pásztohy Panka: Pitypang születésnapja

Előzmény: nem állnak hozzám közel a kortárs mesék, mert egyrészt túl modernnek és haverkodósnak találom a nyelvezetüket, másrészt még nem találtam olyat, amely meg tudta volna adni azt az édes érzést, amit egy régebbi stílusú mese felolvasása után érzek.
Pásztohy Panka meséi viszont eddig kellemes csalódást okoztak, mert aranyosak a történetek, és a rajzokban is van valami kedvesség, ami pl. Kárpáti Tibor illusztrációiban nyomokban sem találok.

Mindezek ellenére ez a könyv mégsem tetszett. A történet is olyan kis semmicske (Boribon-szerű, de nem sikerült elérni annak színvonalát), és a szövegezés is elég furcsa.
Már az első két mondatnál megálltam, mert nem értettem, melyik idősíkban vagyunk:
„Lilinek nemsokára születésnapja LESZ. Már alig várTA, hogy meghívhassa a legjobb barátait a zsúrra.” Most akkor lesz vagy volt?
A kutyus kosara is hol kosár, hol ágy, ami engem zavart.
A zsúrnál ezt írja: „Mindenki hozott meglepetést Lilinek.” Szerintem inkább ajándékot, mert nekem a „meglepetés” nem egy tárgy.
Van egy olyan mondat is, hogy „ÁM ekkor anya behozta a tortát.” Miért „ám”?
A nevek is gyakrabban szerepelnek, mint kellene, több esetben nyugodtan lehetett volna személyes névmást használni helyettük.
Az volt az érzésem, mintha egy rossz fordítást olvasnék. Valahogy ezt a részt én elsietettnek érzem, még lehett volna rajta finomítani és csiszolgatni, és akkor egy jó kis történet kerekedhetett volna ki belőle.

joey0119
Pásztohy Panka: Pitypang születésnapja

A rövidsége ellenére nagyon szerethető! Szülinapi ajándéknak nagyszerű, 2-4 év közti gyerekek számára jó kezdés ez a könyv.

Zsebilany
Pásztohy Panka: Pitypang születésnapja

Kislányomnak olvastam, 5 évesként oda van a lovakért, kutyákért és persze nagyon szeretne egyet. Kedves sorozat, tetszenek a rajzok és a történeteknek is van mondanivalója. Pitypang olyan cuki.

Ninácska P

Mikor eljött a nagy nap, Lili reggel arra ébredt, hogy az ágya mellett egy lufi lebeg.

Ninácska P

Ám ekkor anya behozta a szülinapi tortát! Csokitorta volt, fehér cukormázzal és hét darab égő gyertyával a tetején.