Pitypang ​segít (Pitypang és Lili 6.) 25 csillagozás

Pásztohy Panka: Pitypang segít

Pásztohy Panka legújabb meséjében Pitypang és Lili különleges kutyusokkal találkozik: a segítőkutyákkal. Velük együtt pedig mi is megtanulhatjuk, hogyan zajlik a kutyák kiképzése, és honnan tudjuk, ha valakinek segítségre van szüksége a környezetünkben.

Tarts velük te is, és olvasd el ezt az érzékenyítő mesét!

Eredeti megjelenés éve: 2019

Kiadói ajánlás: 2 éves kortól · Tagok ajánlása: Hány éves kortól ajánlod?

Pagony, Budapest, 2019
24 oldal · keménytáblás · ISBN: 9789634104728 · Illusztrálta: Pásztohy Panka

krlany I+SMP
Pásztohy Panka: Pitypang segít

Sosem gondoltam volna, hogy egyszer egy ismerős jön velem szembe egy gyerekkönyv lapjain…
Pásztohy Panka egyszerű kis meséje a segítőkutyákra hívja fel a gyerekek figyelmét. Ennek a szösszenetnek Rumi a főszereplője, aki egy létező kutyus (illetve már nem, mert pár éve halt meg valami vesegondban). Baráthegyis vakvezető kutya volt, egy ideig Debrecenben élt Zsuzsival, sokszor találkoztunk, de színházba nélküle mentünk, mert ha zenét hallott, ő is rákezdte;)… aztán mindketten felköltöztek Pestre… most meg itt olvasok róla egy mesekönyvben. Nagyon jó érzés…
Szeretem az ilyen érzékenyítő könyveket. Egyáltalán nem baj, ha már korán hallanak ezekről a dolgokról is az apróságok, hiszen a mindennapokban ez is megtalálható. Kedvesen mesél, érdeklődést kelt, aranyosan biztat, hogy tudj meg többet ezekről a kutyákról és a „munkahelyükről”.

csgabi MP
Pásztohy Panka: Pitypang segít

Szimpatikus mese volt a segítő kutyákról, betanításukról, munkájukról, hogy egy gyerekhez is közel kerüljön a téma. Szerettem olvasni, a rajzok is tetszettek.

bagie P
Pásztohy Panka: Pitypang segít

Nagyon szeretem a sorozatot, főleg a rajzai miatt: olyan bájosak, kedvesek, olyan Pásztohy Pankásak.
Ebben a részben a vakvezetőkutyákról tanult Lili és Pitypang – ami egy kicsit hiányérzetet okozott, hogy egyszerűbbnek éreztem mint a sorozat eddigi darabjait.

csakegyluca P
Pásztohy Panka: Pitypang segít

Tipikusan az a könyv amiből sokat lehet ranulni. Kutyás, vakvezetős kell ennêl több? Aranyos rajzokkal dúsítva, érdekes történeteket dolgoz fel

Dolostiel
Pásztohy Panka: Pitypang segít

Pitypang és Lili újabb kalandjának köszönhetően betekintést nyerhetünk a segítő kutyák kiképzésébe és életébe. Eközben pedig azt is láthatjuk, hogy segíteni másoknak milyen fontos, és jó dolog.
Kedves kis rész, a rajzok a szokásos szép kivitelben jelennek meg. A történet egyszerű, de magával ragadó!

SzTEtti
Pásztohy Panka: Pitypang segít

Nekünk ez egy kicsit kesze-kusza volt, pedig nagyon vártam az olvasást. Kicsit sok volt benne a kutyanév, és összezavarta a kislányomat. Meg lehet nem volt jó választás neki, mert nem igazán érti, mi az, hogy vak, meg hasonlók. És nehéz elmagyarázni egy éppen 2 évesnek… furán nézet rám, nyögött egy „Hömm?”-öt, és otthagyott az utolsó 2 oldallal.
Pedig maga az ötlet nagyszerű! Csak hiába ajánlják 2 éves kortól, szerintem ezt nem érti egy 2 éves. Vagy lehet én nem nevelem rendesen a gyerekemet, hogy nem érti. :D

Pásztohy Panka: Pitypang segít

"-Vannak emberek, akiknek olyan betegségük van,
amihez jól jön egy kutya segítsége."

Kedves és tanulságos mese.
Olyan témára hívja fel a figyelmet, melyről nem lehet elég korán beszélni. Felhívni a gyermekek figyelmét társaikra, hiszen találkozhatnak, olyan személyekkel, akiknek kutya segítségére van szükségük.
Játékosan, szeretettel megközelítve csodákra képesek és teljesen másképpen fognak később embertársaikhoz hozzáállni.
A rajzok nagyon bájosak, öröm volt külön végig lapozni a könyvet.
Egy élmény volt az olvasása.

Nikolett0907 P

Lili a busz ablakából meglátta régi ismerősét, Lénát.

Nikolett0907 P

-Vannak emberek, akiknek olyan betegségük van,
amihez jól jön egy kutya segítsége.

Pitypang és Lili sorozat · Összehasonlítás