Pitypang ​és a Mikulás (Pitypang és Lili 13.) 67 csillagozás

Pásztohy Panka: Pitypang és a Mikulás

Lili és Lotti már nagyon várják a Mikulást! De nemcsak ők, hanem Pitypang is. Még a cipőpucolásban is segít! De sajnos a Mikulás a kutyáknak nem hoz ajándékot, csak a gyerekeknek. Lilit nagyon bántja ez az igazságtalanság, ezért elhatározza, hogy ébren marad, és megvárja a Mikulást. De aztán kiderül valami, amire senki sem számított…

Tagok ajánlása: 3 éves kortól

Pagony, Budapest, 2022
24 oldal · keménytáblás · ISBN: 9789635873425 · Illusztrálta: Pásztohy Panka

nicosia P>!
Pásztohy Panka: Pitypang és a Mikulás

Aranyos könyv az ovisoknak a Mikulásvárásról. A történet egyszerű, kicsit bizonytalan is, hogy álom vagy valóság Pitypang kalandja. Nekem ez most nem volt különösebben érdekes. Helyes, de nem több mint a Pitypang és Lili sorozat többi epizódja.

Tarja_Kauppinen IP>!
Pásztohy Panka: Pitypang és a Mikulás

Ez a sorozat abszolút kiemelkedő, minden eddigi kötete átlagon felüli volt, ez is jó, simán csak jó. A mikulási készülődésről szól óvodás perspektívából, kicsit a kutyatartás zökkenőire is kitérve. Hitelesen ábrázolja ennek a korosztálynak a logikáját, és az anyuka is megfelelően kezeli benne a kislány ötleteit.

Nikolett0907 P>!
Pásztohy Panka: Pitypang és a Mikulás

Kedves kis történet, amely a Mikulásra várás izgalmairól mesél, valamint kis kitekintésként képet kapunk a kutyatartás problémáiról is. A sorozat többnyire a való életből merítkezik, és többnyire kellemes élményt hagyott bennem. A mostani kötet talán kicsit „gyengébb” szinvonalú, mint az eddigiek, de óvodás szemszögből nézve pont elég.

Pagony, Budapest, 2022
24 oldal · keménytáblás · ISBN: 9789635873425 · Illusztrálta: Pásztohy Panka
BertaPalikSzilvi P>!
Pásztohy Panka: Pitypang és a Mikulás

Nagyon szépen illusztrált mesekönyv, öröm volt nézegetni.
A történet viszont hiába aranyos, olyan kis semmilyen. Az előző résszel is ez volt már a problémám, hogy egyre inkább ellaposodik a mese, mintha csak muszájból íródna.
Lili és Lotti várják a Mikulást , és sajnálják Pitypangot, hogy ő nem kap ajándékot.
Anyának eszébe jut egy ötlet, így lehet, hogy mégis találhat a kutyus is valamit az ablakban.
A gyerekeim szeretik ezt a sorozatot, így bízom benne, hogy ha lesz folytatása akkor visszatalál a szerző az eredeti stílushoz.

Mariann_ P>!
Pásztohy Panka: Pitypang és a Mikulás

Emike unokám éppen Mikulás napján született.
Eddig minden Pitypang könyvet megvettem neki.
Gyorsan el is olvastuk. Szeretjük , mert amellett hogy az állatok / kutyák szeretete árad belőle, most megtudhattuk azt is , hogy ajándékot nemcsak kapni, hanem adni is jó.

bagie P>!
Pásztohy Panka: Pitypang és a Mikulás

Nekem ez tetszett – ezzel fogom a kisfiamat a Mikulásvárásra hangolni… (én lehet, hogy jobban izgulok, az első -gyerekkel töltött- adventi ünnepkör miatt)
(Áron 2,5 éves – fél éve él velünk)

Trudiz>!
Pásztohy Panka: Pitypang és a Mikulás

Készülődés a Mikulás várására: lábbeli tisztítása. Pitypang lelkesen segít. De ő kap ajándékot? Lili nagyon szeretné. Mi sül ki ebből?
Kedves rajzokkal illusztrált.

krlany I>!
Pásztohy Panka: Pitypang és a Mikulás

Mikulásváró kötet ovisoknak és pöttömöknek. Egyszerű történet, de mégis nagyon sok minden van benne. Pl. hogy nem minden úgy van, ahogy mi akarjuk, de akkor keressünk megoldást. Vagy hogy hogyan hangolódjunk az ünnepre, ami nagyon fontos ebben a korban. Ráadásul kistesóval nagytesó szerepben (felelősség). Aztán ugye ott a kutyakérdés is… Szuper kis kötet ez.

Juca P>!
Pásztohy Panka: Pitypang és a Mikulás

Aranyos mese. Tetszett a bizonytalanság, hogy álom volt vagy valóság a Mikulással való találkozás. Lányom, akárcsak Lili, nagyon sajnálta, hogy Pitypang nem kap semmit a Mikulástól.
Rövid mese, ünnepre hangolódásnak remek.

Pitypang és Lili sorozat · Összehasonlítás