Beastars ​1. (Beastars 1.) 20 csillagozás

Paru Itagaki: Beastars 1.

At this high school, instead of jocks and nerds, the students are divided into predators and prey.

At a high school where the students are literally divided into predators and prey, it’s personal relationships that maintain the fragile peace. Who among them is a Beastar—an academic and social role model destined to become a leader in a society naturally rife with mistrust?

VIZ Media, San Francisco, 2019
208 oldal · puhatáblás · ISBN: 9781974707980 · ASIN: 1974707989 · Illusztrálta: Paru Itagaki
VIZ Media, San Francisco, 2019
192 oldal · ISBN: 9781974726318

beitghanima>!
Paru Itagaki: Beastars 1.

Nagyon hasonló a Zootopiára :o de nem igazán zavar.
Érdekes szempontból mutat be egy fantasztikus világot. Most már ideje lenne megnézni az anime verziót is :D

Katicabogar9>!
Paru Itagaki: Beastars 1.

Ebben a történetben a húsevő és a növényevő állatok „békében” élnek egymással. Azonban egy nap, a suliban egy ragadozó megöl egy alpakát. Szinte azonnal meglátszódik, hogy milyen törékeny is ez az állítólagos béke. A növényevők szerint a húsevők vadak és bestiálisak, míg a húsevők szerint a növényevők mindig csak játsszák az áldozatot. De egy társaságon belül egy személynek nem a külső faji jellege, vagy hovatartozása számít, hanem a jelleme. Ezt próbálja meg elsősorban megértetni velünk ez a manga.
Főszereplőnk Legosi-kun, a szürke farkas, aki képes bárkit megfélemlíteni, neki mégis belső félelme, hogy vaddá, dühöngővé válik. Nem akar azonosulni ezzel a „szörnyeteggel”. Szóval nem túl stabil személyiség, főleg, ha egy aranyos nyúl kerül a látókörébe. Mind tudjuk mit tesznek a csúnya gonosz farkasok a cuki kis nyuszikkal…
Biztos vagyok benne, hogy folytatni fogok, mert tetszett ez a kis történet. Köszönöm, hogy olvashattam :)

NaRia>!
Paru Itagaki: Beastars 1.

Nagyon szeretem ezt a történetet. Az anime is nagy kedvencem, és a manga is nagyon tetszik. Szuper a világ, érdekes a sztori, szerethetőek a karakterek.
Igazán örülnék, ha ennek lenne magyar kiadása amúgy, mert szerintem akkor több emberhez jutna el a dolog. De erre igen csekély esélyt látok.
Arra viszont annál többet, hogy én végig fogom olvasni az egész sorozatot. Most egy kihívás miatt vettem kézbe ismét, és terveim szerint ezzel a sorozattal viszem végig a kihívás tavaszi és nyári fordulóját. (Aztán majd az őszit, és a télit ofc…)
Nagyon bízom benne, hogy a Netflix pedig folytatni fogja az animét egy következő, harmadik évaddal.

Polyák_Margit P>!
Paru Itagaki: Beastars 1.

Izgalmas elgondolás, hogy állatokká „változtatták” a tanulokat. Ki milyen lenne. Tök jól bemutatja az iskola belső életét.
Egy pillanatra elhittem, hogy megeszi a nyuszókát. Mészárlás :D

kriszmanesz P>!
Paru Itagaki: Beastars 1.

érdekes világ, ahol minden állat vegetáriánus, és a legnagyobb bűn, megölni enni egy másik állatot. kicsit emlékeztet a Zootopiára. a történet egy iskola falai között játszódik, ahol együtt tanulnak de szigorúan külön élnek a ragadozók és a prédák. az első oldalakon rögtön egy gyilkosság szemtanúi lehetünk. persze mindenki elsősorban a főszereplő nagy, gonosz farkasra gyanakszik, akinek hatcentis karmai vannak, viszont aki a légynek sem tudna ártani, mert inkább egy álmodozó. persze, ha a megfelelő préda kerül a közelébe, akkor benne is felébred a vadállat. a kérdés csak az, mit tesz a nyuszival…?

kacsananász>!
Paru Itagaki: Beastars 1.

Az anime megnézése után nyomban rávetettem magam a mangára. Mindenkinek ajánlom, már csak azért is, mert Paru Itagaki viccesebbnél viccesebb arccal ábrázolja a szereplőket bizonyos reakciókkor. Az első kötethez hű az anime, itt-ott picit eltér tőle vagy több információt oszt meg velünk, emiatt még inkább megéri elolvasni a mangát.

Kaname32>!
Paru Itagaki: Beastars 1.

Miután az anime magával ragadt így a mangára is kíváncsi lettem.
Egy érdekesnek ígérkező világot láttok kibontakozni. Mindig is tetszettek az ilyen stílusú mangákat.
Máris nem egy egyszerű szituval indít a story, mert gyilkosság történt az iskolában és pluszba egy alpakka gyilkosság így minden húsevő gyanúsított. A manga beindultával majd előkerül Legoshi a szürke farkas aki mindig a háttérben húzódik meg, és mindenki tart tőle mert na. Így a későbbiekben majd alakulnak a dolgok Legoshi körül még ha nem is akarja.

zsebtigris P>!
Paru Itagaki: Beastars 1.

Egészen addig, ameddig be nem jelentették, hogy anime készül ebből a mangából, addig nem is tudtam, hogy létezik. Nagyon tetszett a történet leírása, amiről legelőször a Zootópia Disney rajzfilm jutott eszembe, azonban itt sokkal erőszakosabb cselekmények is zajlanak, mint például a gyilkosság a kötet elején. Arra számítottam, hogy egy jó kis nyomozós történetben lesz részem, de sajnos csalódnom kellett, ugyanis ez a manga lényegében egy gimnáziumban tanuló ragadozó és növényevő diákok életét akarja bemutatni. A könyv főszereplője Legosi a szürke farkas, aki elég különcnek számít, így nem csoda, hogy őt vádolják meg barátja meggyilkolásával. Legosi, habár szörnyetegnek tűnik kinézetével egy nagyon félénk „srác”, aki senkinek nem akar ártani, de sajnos meg kell küzdenie ősi öszteneivel, amik azt sugallják neki, hogy 17 év elég volt már neki a várakozásra, így ideje lenne bekapnia egy kis nyuszikát. Közben kiderül a törpenyúlról -Haruról-, hogy ő is egy különc, akit mindenki kiközösít, így az olvasó előre sejti, hogy ez a két szerencsétlen előbb vagy utóbb közelebb fog kerülni egymáshoz. És ez az amitől én eléggé viszolygok…Érzem, hogy a manga arra a végkifejletre fog rámenni, hogy a szerelem még a két faj közötti határt is el fogja törölni, így bizonyítva hogy ragadozó és növényevő mégiscsak megfér egymás mellett. És megvallom őszintén én erre nem vagyok kíváncsi. Elég ha Hagrid keresztez két külön fajt, így ezt egy mangaka inkább ne csinálja.
A kötet végén kapunk egy kis ízelítőt, hogy az írónő mi alapján alkotta meg Legusit és a farkas névadása köthető a magyarokhoz is, ami kifejezetten tetszett. A rajzolás itt sokkalta szebb, mint az animében, pedig ez általában fordítva szokott lenni.
Viszont a könyv nem nyűgözött le annyira, mint ahogy az elsőre vártam tőle, így két kötet erejéig még adok neki esélyt, de ha azután se lesz jó, akkor megy a süllyesztőbe.

Beastars sorozat · Összehasonlítás