Milyen ​érzés lánynak lenni 8 csillagozás

Paris Lees: Milyen érzés lánynak lenni

Az ​új évezred hajnalán vagyunk. Madonna legújabb albuma a slágerlisták élén áll, a tévénézőket pedig éppen a Big Brother valóságshow szegezi a képernyő elé. Az angliai Hucknallben élő tizenhárom éves Byron legnagyobb vágya, hogy bármi áron kitörjön a városból.
Elege van a kidobóként dolgozó, őt állandóan megalázó apjából és a nemtörődöm anyjából, aki miatt a szerelemben sem boldogul, és elege van abból, hogy iskola után rendszeresen megverik a kinézete miatt, akárcsak a helybéli emberekből, akik úgy kóborolnak, mint az élőhalottak, túlságosan félnek és kishitűek kilépni kilátástalan életükből. Byron viszont örömmel szegi meg a szabályokat, lop, potyázik, őrülten partizik és drogozik, bármikor felül a hedonizmus hullámvasútjára. Egy egészen új és szabad világ nyílik meg előtte Nottingham bulinegyedében, ahol megismerkedik Lady Die-vel és a Bukott Dívák társaságával. De amikor úgy tűnik, hogy végre minden összejön Byron számára, egy váratlan ismeretség örökre megváltoztatja az… (tovább)

Eredeti megjelenés éve: 2021

Európa, Budapest, 2023
312 oldal · puhatáblás · ISBN: 9789635045952 · Fordította: Dési András György

Beáta_Juhász_2>!
Paris Lees: Milyen érzés lánynak lenni

Érdekes kalandozás egy tőlem teljesen távol álló világba. Szorongó érzés volt olvasni, mennyire egyedül volt a gondolataival, problémáival gyerekkorában; és látni előre milyen csapdákba fog belelépni azért az illúzióért, hogy befogadják és elfogadják.
Őszintén meglepett a végkifejlet, nem gondoltam volna, hogy eljut idáig – persze nyilván ez volt az apropója a könyvnek :)

cruiser>!
Paris Lees: Milyen érzés lánynak lenni

Eleinte egy Trainspotting-utánzó iparosmunkának tűnt, és nem tudtam megszokni a h-betűk hiányát a szavak elejérő, viszont bebizonyosodott, hogy jóval több van benne ennél. Nem túl véres, nem túl beteg, de nem is kell annak lennie, hiszen egy felnövés-történetről szól. Paris sok helyen jár és sokmindent tapasztal, az én szívemhez viszont közel került ő is és a szedett-vedett haciendája is.

Talán mélyen legbelül kicsit mindannyian Paris-ok (vagy Byron-ok) vagyunk, akik arra várnak és vágynak, hogy belekezdhessenek a következő, új életükbe, legyen szó munkáról, szerelemről vagy arról, hogy fogalmunk sincs, merre lépjünk az életben. Nekem bátorságot adott ez a könyv, és ajánlom mindenkinek.