Pandala ​az állatkertben 5 csillagozás

Mesés állatkerti kalauz foglalkoztatókkal, színezőkkel

Mesés ​állatkerti kalauz a sikerlistás Pandala-szigetek alkotójától

Több, mint
40 részletgazdag színező,
60 állati jó érdekesség a 150 éves Budapesti Állatkertről és lakóiról,
10 remek kézműves ötlet

Pötty, a pandalakölyök egy reggel eltűnik a Pandala-szigetekről. Trópusi mentőcsapat indul utána, és a nyomok egészen a Budapesti Állatkertig vezetik őket. Itt találkoznak Ashával, a kiselefánttal, aki segít nekik, hogy mielőbb megleljék az elveszett pandalakölyköt. Miközben Pötty nyomát követik, kaland kalandot követ, így sorra megismerkednek a Budapesti Állatkert legendás lakóival.

Színezz, alkoss, ismerd meg!

Bár állatkertünk több lakója szerepelt már könyvben, most először fordul elő, hogy egy gyerekeknek szóló mesekönyv kifejezetten a Fővárosi Állatkertről szól. Ráadásul nem csak szórakoztat, foglalkoztat, de a maga kedves módján számtalan érdekes dolgot is megtanít a nálunk élő állatokról. Külön öröm, hogy ez a különleges könyv… (tovább)

Kolibri, Budapest, 2016

Parádi Orsolya: Pandala az állatkertben

Parádi Orsolya: Pandala az állatkertben Mesés állatkerti kalauz foglalkoztatókkal, színezőkkel

Egy aranyos történet a Pandala-szigetek és a Budapesti Állatkert lakóiról. Miközben olvassuk a mesét, amelyben az állatkert lakói is szerepelnek, fotókat és érdekes információkkal gazdagodhatunk ezekről a lakókról. Mindemellett gyönyörű színezők (anyukáknak is), és kreatív feladatok várnak ránk és gyerekeinkre.
Mi kavicsot festettünk, és nekem személy szerint egy elefánt kiszínezésére bizsergett a kezem. :D
Alkotásainkat megnézhetitek a blogon: http://konyvutca.blogspot.hu/2016/07/paradi-orsolya-pan…

Honey_Fly P
Parádi Orsolya: Pandala az állatkertben

A mese aranyos, bár én néha belekavarodtam a sok érdekes névbe. Eleinte nem értettem azt sem, hogy miért kell egy képzeletbeli szigetre és állatokra építeni a történetet, de végül ezen túlléptem, elvégre meséről van szó. Bár ehhez képest kicsit túl sok az infó szerintem. Az oldalsávok amik az állatkerti állatokról szólnak gyerekfüllel befogadhatóan informatívak. A kézműves ötletek is klasszak. Könnyen megvalósíthatóak, nem kell hozzájuk semmi különleges eszköz sem. Természetesen a környezettudatosság témája is előkerül, szintén gyereknyelven, kézzelfoghatóan. A színezők nagyon szépek, nem is tudtam a mese korosztályához illeszteni. A történet szerintem 3-5 éves gyerekeknek való, a színezők bőven 7+, némelyik kifejezetten felnőtt kategória. Persze színezhetik kisebb gyerekek is, elvégre az a lényeg, hogy nekik szerezzen örömet.

petrozy
Parádi Orsolya: Pandala az állatkertben

Nagyon tetszett az alapötlet, hogy egy mese keretén belül ismerkedjenek meg a gyerekek a budapesti állatkert egy-egy lakójával. Az ismeretterjesztő részek is jól érthetőek és érdekesek az ötévesem számára is. A kreatív barkácsoló ötletek is nagyszerűek.
A pandalás kitalált kerettörténet számomra kissé nyögve-nyelős, erőltetett. A gyerekek is folyton kérdezgették, hogy most melyik szereplőről van szó, kissé elvesztettük a fonalat a sok fura nevű kitalált szereplő között.

Bea_Könyvutca P

Nem vagyunk egyformák, és ez így van jól.

Bea_Könyvutca P

Sokszínűség nélkül a szivárvány sem létezne!

Bea_Könyvutca P

… pillangóvá változol. Virágról virágra fogsz repkedni, és a szépségedben fogunk gyönyörködni.

Bea_Könyvutca P

De én nagy és erős akarok lenni, mint egy tigris!

Bea_Könyvutca P

Ébren vagyunk vagy álmodunk?

Bea_Könyvutca P

Morcz úr elismeréssel pillantott a termetes hüllőrokonra:
– Ha meg nem sértem, hány éves Samu úr?
– Alig több, mint hetven. De nem úr vagyok, hanem hölgy. Azaz nőstény. Ne tévesszen meg a nevem.

Bea_Könyvutca P

Miközben egy nagy röpde mellett haladtak el, a még kissé kába Bóbitát egy acélos fényben csillogó zöld tollú madár szólította meg.
– Hová, hová szépségem?
– Még ilyet! Azért, mert rózsaszín a tollam, máris azt hiszed, hogy szóba állok veled? – háborodott fel a papagáj.

Bea_Könyvutca P

Varázskavics. … Vedd a mancsodba, csendesedj el, és tedd fel magadnak a kérdést. Hátha megsúgja a helyes választ!

Bea_Könyvutca P

Mi, vörös bundájúak tartsunk össze, nem igaz?

Bea_Könyvutca P

Ó, végre szemtől szemben, kék pamacs!