72-es ​blues 0 csillagozás

Papp Sándor Zsigmond: 72-es blues

A csend vigyáz rám. Az üresség szerepre tanít, amit másnapra jobb elfelejteni. Ezt mondom mindig, ha kérdeznek, s ha tanulsággyártó kedvemben vagyok. Azt hiszem, ez azért mégis valami, talán a következő lépés. Hangtalan, mint az utolsó indián. Papp Sándor Zsigmond 1972-ben született. Szatmárnémetiben érettségizett. Jelenleg Nagyváradon él, az Erdélyi Napló munkatársa.

Eredeti megjelenés éve: 1995

Mentor, Marosvásárhely, 1995

eme>!

Csak néztem, bárgyúan és ajzottan, mint egy frusztrált Lorca-hős az andalúz éjszakában.

eme>!

Mostanában reménykedem, mert már polgárjog, és elvárják tőlem.

eme>!

És nem baj, hogy a legrosszabbak vagyunk, mert az legalább nem illúzió… és úgyis a létezés a legfontosabb; leverhetetlen erő… és az illegális lelkesedés, mely nem bűn és nem nyárspolgári betegség, hanem valahol… egy nagyon értelmetlen igazság, amiért érdemes vegetálni, és amit nem lehet lehallgatni.

eme>!

felöltöztek a reggeli tócsák, s az utca is elbújt a kövek mögé. A konténerek belsejében palástot hord a tűz, ingujjban fáznak a hollók. A tegnapi villamos begöngyölte magát egy semmilyen fogpasztareklámba. Rajtad egyszerű kardigán van, óvatosan lépkedsz. Valaki bagóval kínál; a füst átlátszó szálai kicsipkézik a leheletemet a kirakatüvegen. Én is fázom. Meztelen vagyok, így felöltözve.
elgörbült a gólyafészek, s lepottyant a vasvázas éjszakába. ”Rend a lelke…” nyögte a szerelő, s a nyikorgó fejű fiókát visszatette a polcra. A kicsorbult szivárvány mellé.

Szakadékok - 146-147. o.

eme>!

azt mondták, hogy optimisták vagyunk és javíthatatlan álmodozók. Máig nem tudom, ez mit jelent, mert mindig akkor szerettem volna megnézni az Idegen Szavak és Kifejezések Nagyszótárában, amikor kölcsön volt adva.