A ​magyarokhoz 0 csillagozás

Papp Lajos: A magyarokhoz

Bevezeto sorok… Papp Lajos szívsebészről már sokszor olvashattuk,hogy a szeretet krisztusi parancsa szerint gyógyít, éli életét. Kettős feladatot rótt rá a Fennvaló. Orvosként gyógyítja az emberek beteg szívét, s immár hosszú évek óta szavaival, gondolataival gyógyítja „beteg nemzete beteg szívét". Sokszor és sokunknak nyújtott már lelki segítséget. A most megszületett könyv Professzor úr szándékai szerint segít minket, hogy kapcsolatot tudjunk teremteni földi életünk és a szakrális világ között, felismerjük, hogy e kettő elválaszthatatlanul összefonódik. S kényszerű aktualitása okán jelenlegi helyzetünk megoldására kínál egyfajta lelki, érzelmi lehetőséget. Bizakodjunk… M. Tóth Katalin 2006. október 24.

Kairosz, Budapest, 2006
160 oldal · ISBN: 9639642363 · Illusztrálta: Simon András

Dominicana>!

Én szíveket operálok, mégpedig úgy, hogy minden titkot nem tudok. Ezért kezem által, tudatlanságom, felkészületlenségem, fáradtságom, hitetlenségem, hitehagyottságom okán nagyon sok ember halt meg a kezeim között, és másnap mindig újra kellett kezdenem. Nagyon sokszor mondták, hogy miért törtem össze, miért vádolom magamat, hiszen nyilván súlyos volt az eset, s ez nem az én hibám. Csakhogy ez mélységes önbecsapás. Minden sikeres műtét után végiggondolom, hogy hányszor és milyen hibát követtem el, és megköszönöm, hogy a Jóisten kegyelmes volt hozzám. Amikor ma jöttem gépkocsival Budapestre, nagyon figyeltem, de legalább öt olyan hibát vétettem, hogy annak a vége halálos baleset lehetett volna. Ugyanígy minden alkalommal hibázok, és a Jóisten kegyelméből az esetek nagy részében nem halál, hanem javulás az eredmény.
Egyetlen orvos sem mentett meg egyetlenegy beteget sem életében.

Kapcsolódó szócikkek: orvos
Dominicana>!

Ma az emberek tele vannak fájdalommal, tele vannak napi gondokkal, s eközben olyan információkkal, olyan hírözönnel mérgezik őket, amely reggeltől estig csak a bennük lévő rosszat kaparássza, és megpróbálja előhívni belőlük az alantas ösztönöket. S akkor mi még ebben a helyzetben ahelyett, hogy valóban keresztényként fordulnánk hozzájuk, a fejükre olvassuk a bűnüket? Mi is bűnösök vagyunk! Ezért én azt keresem, hogy hol hibáztam, hol mondtam le kényelemből bizonyos dolgokról, miért nem tettem többet, jobban […]

Dominicana>!

Higgyék el, én olyan szerencsés helyzetben vagyok, hogy láthatom, szívműtét előtt minden ember leveti az álruháját. Szívműtét előtt én nem találkoztam istentelen emberrel. Szívműtét előtt én nem találkoztam rossz emberrel. Mindannyiunkban … ott van a jó. Azt a jót elő lehet hívni.

Kapcsolódó szócikkek: jóság
Dominicana>!

Harminc éve azt tűztem ki célul, hogy annyit tanulok, és annyit fogok dolgozni, hogy legyőzzem azt a borzalmat, amit szívhalálnak nevezünk. Aztán rájöttem, hogy az életem nem elég erre; ha két életem lenne, akkor sem tudnám ezt a vágyamat teljesíteni. Akkor azt mondtam, ha már az egyes embet szívét nem tudom meggyógyítani, akkor megpróbálom beteg nemzetem beteg szívét gyógyítgatni.

Dominicana>!

Fiatalon öntelt voltam. A tanáraim azt tanították, hogy megismerhetem az embert, a betegséget, hogy az anyagi világ megismerhető, és nem létezik más, csak anyag. Szerencsém volt, mert olyan neveltetésben részesültem, hogy tudtam valamit Istenről […]

Dominicana>!

Az én életemben volt egy nagyon kemény fordulópont. Ifjúkoromtól egészen a közelmúltig, 1993-ig az igazság volt életem egyetlen és legfontosabb célja, az, hogy az igazságért küzdjek, harcoljak, és győzelemre vigyem, mindenáron. […] Az igazságért folytatott küzdelmembe vagy tizenegy beteg belehalt – az én igazságkeresésembe. Jobban szerettem az igazságot, mint a betegeimet. Akkor megfogadtam, hogy a betegeimet, a nemzetemet jobban fogom szeretni, mint az igazságot. Ez persze nem azt jelenti, hogy az igazságot nem kell föltárni, de nem szabad fegyverként használni. A magunk okulására kell használni, és nem az ellenfél meg- vagy legyőzésére. Azt csak a szeretet erejével lehet megtenni.

Kapcsolódó szócikkek: igazság

Mindenki egyforma esélyt kap elméletileg, de van, akit az Isten jobban szeret, és azt korán magához szólítja. Van, akinek meg feladata van, és hosszú élettel ajándékozza meg, vagy épp sújtja – ezt mindenki döntse el magában.

Kapcsolódó szócikkek: halál