„Aki ​dudás akar lenni…” (A vándor-színész mesél) 4 csillagozás

Skócia
Papp János: „Aki dudás akar lenni…”

"2009 nyarán a szerző és felesége 650 kilométert tett meg Skóciában, végiggyalogolva a Southern Upland Way, a West Highland Way és a Great Glen Way kihívásokkalteli, de lelket és testet éltető kilométereit.
"Felföld: oda, csak oda vonz a szivem!
Felföld: oda, csak oda!…
Fegyveresen száguld a vadász…fut előtte az őz:
Felföldön a szívem, akárhol időz!"" (Robert Burns)

Emerson
Papp János: „Aki dudás akar lenni…”

Nagyon vékonyka a könyv, így arra számítottam, hogy rögtön fejest ugrunk Skóciába. Na, nem így történt. 20 oldal után még mindig arról volt szó, milyenek a magyarok. Bocs, ez nem érdekel. Vagy ha igen, akkor olyan könyvet választok… az író kihaénnem stílusa sem varázsolt el… fölösleges rászánni az időt, inkább nézegessünk gugli barátunk segítségével skóciai képeket.

Papp János: „Aki dudás akar lenni…”

Tisztában vagyok azzal, hogy 26 túranapot nehéz belesűríteni 68 oldalba, de ez nagyon kevés volt és felszínes és kiábrándító.
A 2,5 csillag csakis Skóciának és a 16 oldalnyi gyönyörű fotónak szól.

Knekató P
Papp János: „Aki dudás akar lenni…”

Útinaplónak is gyenge, túl sok információ nincs benne. Ilyesmit írok én is a nagyobb túrákról, de olvasmányosabb, és információ gazdagabb variációban.

Sippancs P

Virít a piros mécsvirág, a gyűszűvirág, a szívvirág. Érik a földiszeder; meg-megvámolom. Leülni nem lehet; minden vizes. A réteket földszülte kövekből rakott kerítések szabdalják. Marhacsordák, juhnyájak legelik a dús, csodazöld füvet.

Kapcsolódó szócikkek: gyűszűvirág · mécsvirág · szívvirág
Sippancs P

Semmi személyes kérdést nem tesznek fel, csak ha esetleg magadtól elmondasz magadról valami személyeset. Maguktól nem nyitnak. De a fogadtatás, a törődés családias. Itt a hotelben azt sem kérdezték honnan jöttünk. Nem csoda, hogy a recepciós fiatalember búcsúzáskor üdvözli Itáliát. Jó, ha arra járunk, átadjuk!

Sippancs P

Skóciában ötven százalékos arányban el lehet találni, hogy milyen idő lesz, mert csak két eset van: vagy esik, vagy nem.