Magyarország ​ragadozó madarai 4 csillagozás

Papp Gábor – Kovács András – Turny Zoltán: Magyarország ragadozó madarai

A szerzők több mint két évtizede vesznek részt tevékenyen a ragadozómadár-védelemben és – kutatásban, Magyarországon és külföldön egyaránt. Természetvédelmi, tudományos és ismeretterjesztő publikációik, fotóillusztrációik több mint húsz országban jelentek meg a témában, többek között a National Geographic magazinban. Munkájuk során egyedi, magas színvonalú fotókon keresztül szeretnék elősegíteni a ragadozó madarak különleges világának minél szélesebb körben történő megismertetését és védelmét.

308 kiváló minőségű – többségében eddig még nem publikált – fotóval illusztrált könyv Magyarország ragadozó madarait mutatja be. Tartalmazza a fajok leírását, valamint az elterjedésükre, állományviszonyaikra és a főbb veszélyeztető tényezőkre vonatkozó ismereteket.

Magánkiadás, Eger, 2016

Attila_Saw>!
Papp Gábor – Kovács András – Turny Zoltán: Magyarország ragadozó madarai

Nagy szükségét éreztem a könyv elolvasásához, ugyanis több madárcsoport határozásában jó vagyok, de a ragadozómadarakéban sajnos kevésbé. Nem állítom, hogy a határozóbélyegek részletes leírása után kimondhatom magam a ragadozó madarak szakértőjének, de tény és való, hogy néhány alapvetőbb fajnál azért megnőtt a tudásom abban a tekintetben, milyen kulcsbélyegeket kell néznem, ha arra kerül a sor. A végére – főleg a sasoknál – sajnos már annyira belegabalyodtam, és hasonlónak láttam a madarakat, hogy képtelen voltam felfogni, hogyan lehet őket elkülöníteni. Szerencsére amik igazán nehézséget okoztak, azok a ritkábban előforduló fajok voltak, így büszkén csukhattam be a könyvet, hiszen a gyakoribb magyarországi ragadozómadarakat előreláthatólag könnyebben felismerhetem. Gyönyörűen elkészített képeket válogattak össze, némelyiknél csodálom, hogy tudtak egyes pillanatokat így elkapni. Teljesen kezdő madarászok kezében nem, de akiknek szüksége van rá, annak megállja a helyét ez a könyv.