Akik ​gyerekek maradnak 3 csillagozás

Papp-Für János – Mészöly Ágnes: Akik gyerekek maradnak

Patti izgő-mozgó, szeleburdi, (az iskolán kívül) mindenre kíváncsi kislány, míg Domoska megfontolt, jószívű, bátor kisfiú. Talán azért is olyan jó barátok, mert kiegészítik egymást. Velük tartunk kalandjaik során az iskolapadba, az osztálybuliba, a játszótérre, és elkísérjük őket a nyaralásra is. Papp-Für János és csapata egy olyan összművészeti alkotást hozott létre, amely a komolyabb tanulási nehézségekkel küzdő, illetve értelmileg akadályozott gyerekeket szórakoztatja, segíti, valamint részesíti őket irodalmi élményben. Az Akik gyerekek maradnak az interaktív szemlélet jegyében fogant: az olvasás, a képek nézegetése, a zenehallgatás, a játékos feladatokban történő részvétel komplex élményt tesz lehetővé. Az oktatási segédanyaggá váló kötet a szerző gyakorlati tapasztalatain alapul, hiszen Papp-Für János évek óta tart sikeres rendhagyó irodalomórákat sajátos nevelési igényű gyermekcsoportok számára.

Magyar Napló, Budapest, 2016
puhatáblás · ISBN: 9786155465673 · Illusztrálta: Bódi Kati

Sicc
Papp-Für János – Mészöly Ágnes: Akik gyerekek maradnak

Papp-Für János – Mészöly Ágnes: Akik gyerekek maradnak Gyerekkönyv diszlexiásoknak tervezett betűtípussal és fejlesztő játékokkal, dalokkal

Kíváncsi voltam erre a könyvre, mert nagyon jónak tűnt első blikkre.
Gondoltam, belemélyedek. És kiábrándultam. Nem is olvastam végig, ezért nem is csillagozom.
Először is nem tudtam eldönteni, mennyi idősek a gyerekek. A könyv első részében azt hittem 1-2. osztályosok. Aztán a történetből az jött le, hogy idősebbek (kb. 5. o.) Nem tudom.
Aztán a versek sem jók. Erőltetettek. A CD-n lévő megzenésített versek sem. Gerendás Péter ide vagy oda, unalmasak és egysíkúak a dallamok.
Érdekes a betűtípus is, de ehhez egyáltalán nem értek, lehet, hogy ez tényleg segít a diszlexiásoknak az olvasásban. A szöveg természetesen nem túl bonyolult, ez szintén a célcsoport érdeke. És amíg első ránézésre a képek tetszetősek, belelapozva már egyáltalán nem.
És a végén összegyűjtött játéktár és daltár sem nyűgözött le.
Egyetlen pozitívuma számomra, hogy a találóskérdéses részt tuti használni fogom.

Eszter_28
Papp-Für János – Mészöly Ágnes: Akik gyerekek maradnak

Megragadta a figyelmemet a „diszlexiásoknak tervezett betűtípus”, soha nem hallottam még róla. Szerintem aranyos volt a történet, nagyon tetszett, hogy keverte a prózát a lírával. Nem nagyon tudok gyerekszemmel olvasni, de a mondókák (versek) szerintem tök aranyosak voltak, olyan szerethetők és gyerkeknek valók. A szerelmes rész volt a kedvencem, elolvadtam tőle :') Egyedül a grafikával volt bajom, itt-ott nagyon nem tetszettek a színek és a lány sem volt számomra egyértelmű az első pár oldalig, hogy ő most lány-e vagy fiú. Domoska karaktere viszont nagyon tetszett és szerintem jól ki volt dolgozva.

Gyula_Vanyai
Papp-Für János – Mészöly Ágnes: Akik gyerekek maradnak

Le a kalappal a szerző(k) előtt!