Most ​élsz 1 csillagozás

Papp Diána: Most élsz

Zoli ​egy hangulatos vidéki kisváros moziját vezeti, ami egykor romantikus búvóhelye volt az álmodozó szerelmeseknek.
Az utóbbi években azonban a szerencse elkerüli a férfit; a nézőszám apad, a tartozások nőnek, és hiába őrizte meg fiatalos sármját, a Nagy Ő sem akar betoppanni az életébe…
Egy nap azonban megtalálja a gimis osztálytársak annak idején rábízott lezárt leveleit, amelyekben arról írnak, vajon mi lesz velük, hol tartanak majd tizenötév múlva. Hirtelen feltárul a rég eltemetett múlt; a gondtalan évek, fergeteges bulik, életre szóló barátságok, soha be nem teljesült szerelmek, és a fogadalmak, hogy mindenáron boldogok lesznek…
Vajon mi lett abból a mosolygós srácból, aki mindenáron sikeresebb akart lenni országos hírnevű apjánál? Boldog-e az a lány, aki az érettségi banketten még titkolta pár hetes terhességét? Hová sodorta az élet az osztály zűrös csaját, akinek minden fiú az ágyába akart bújni, és legfőképpen, hol lehet Viki, akinek Zoli soha nem… (tovább)

Álomgyár, Budapest, 2019

Papp Diána: Most élsz

Gondolatébresztő regény változásról, tenni akarásról.

Az emberben folyton kérdések kavarognak. Kire hallgasson? Hogyan döntsön? Miként élje az életét?
Mindig mindenki azt keresi, mi is a saját útja és a Most élsz pontosan erről szól. Kérdésekről, döntésekről, útkeresésről.

Visszatekintés és nosztalgiázás is ez a történet.
Az egyik percben még az iskolapadban ülünk, a másikban meg már azt vesszük észre, hogy a gyerekkor egy csapásra elmúlt.

Gyerekként minden arról szólt, hogy mi lesz majd amikor felnövünk, aztán amikor kikerülünk az élet forgatagába, rá kell jönnünk, ahhoz, hogy ne csak egyhelyben töprengjünk, hanem haladjunk is, tenni kell, mégpedig nem majd, hanem most.

Elkezdtem olvasni és nem tudtam abbahagyni, teljesen magával ragadott. Egyszerűen imádom!

inci81

Sok mindenre felnyitotta a szemem, főleg az élet kiszámíthatatlanságára és arra, hogy mennyire kell értékelnem mindent, amim van.

inci81

Az alkohol nem hiányzott. Tulajdonképpen felszabadító hatással volt rám, hogy nem iszom. Hogy nem az történik, hogy már reggeltől várom a délutánt, amikor az első üveget kinyithatom. Furcsa, de kiderült, hogy pia nélkül is van nap. És ha nem is fényesebb, de mindenképpen tisztább.

inci81

Nem állítanám, hogy a feladat, amit magamra róttam, egyfajta mániámmá vált és új értelmet adott volna az életemnek. Mégis voltak pozitív mellékhatásai, például a felelősségérzet, aminek eddig nyoma sem volt bennem.

Ninácska

Holnap csütörtök, új hét, jó filmek, szép remények.

Ninácska

Május van, de lefagy a tököm, még jó, hogy mostanában nem nagyon kell elhagynom az épületet.

inci81

Félig teli. Tehát optimista vagyok. Ha borúlátó lennék, azt mondanám, egy félig üres flakonba ejtem a csikket.

inci81

A világ, amiben senki nem siet. Amiben van idő egymásra. Amiben nem a pénz az úr. Ahol a természettel együtt élsz. Te készíted az aludttejet, csorog rajtad a dinnyelé, nem félsz kint maradni sötétedésben, csak akkor eszel, ha már megetetted az állatokat.
– Így szeretnél élni?
– Igen.

inci81

… szentül hiszem, hogy ha segítek ezeken az embereken, akkor talán számomra is eljön a megváltás, és új életet kezdhetek a mostani elcseszett helyett.