Jóságszalon 71 csillagozás

Papp Diána: Jóságszalon

Lili ​még főiskolás évei alatt ismerte meg a nála jóval idősebb Pétert, aki tapasztalatával, kifinomult ízlésével és befolyásos barátaival rögtön lenyűgözte a lányt. A tanár-diák barátságból előbb szerelem, majd összeköltözés lett, így az álompár látszólag a tehetősek gondtalan és irigylésre méltó életét éli egy budai villában. Lili számára azonban az aranykalitka valóságos börtön, ahonnan alkalmi kalandokba bonyolódva próbál szabadulni. Szeretetéhsége egy sármos fitneszedző karjaiba űzi, de a félrelépésnek váratlanul híre megy, küszöbön a botrány, egy bosszúszomjas zsaroló is feltűnik, Lili pedig úgy dönt, elmenekül eddigi életéből, és tanácsért a Jóságszalonhoz fordul…

Papp Diána, a nagy sikerű Bodza bisztró, Téli fagyi, Kerek perec és Szerdán habcsók után egy olyan harmincas nő kapcsolati válságáról írt elgondolkodtató, mégis könnyed humorú regényt, akinek látszólag mindent megadott az élet, és aki ennek ellenére a rázósabb utat választja. Gazdagság helyett szerelmet,… (tovább)

Bookline Könyvek, Budapest, 2015

Papp Diána: Jóságszalon

Papp Diána nevével már sokszor találkoztam a Fejős Éva magazin kapcsán, viszont a könyvei közül ez még csak a második olvasmányom volt. Először a Téli fagyit olvastam tőle, ami kimondottan tetszett, ezért optimistán álltam hozzá a Jóságszalonhoz is.

Egy olvasmányos, könnyen pörgő történetet kaptam, amivel egy nap alatt végeztem is. Vittek magukkal az események, ennek ellenére mégsem tudtam magam igazán beleélni. Sem a főszereplő, sem a mellékszereplők nem fogtak meg túlságosan, bár kedveltem őket. A könyv három negyede nagyon szépen alakult, bontakozott ki a cselekmény, azonban az utolsó részénél kezdtem kicsit összecsapottnak és zsúfoltnak érezni. Lett volna mit kibontani még, karaktereket és kapcsolati szálakat egyaránt. Az írónő kicsit ide kapott, kicsit oda, mindenből egy kicsit, és ez nem volt jó. Szerelem, pénz, spiritualitás, családi kapcsolatok, egy zsaroló…túl sok minden egy ekkora terjedelmű történetben.
Sajnálom, mert a borító és a fülszöveg is egy nekem való történetet sugallt. A borító kapcsán azt meg kell említenem, hogy szomorú vagyok, amiért a borító gyakorlatilag egyáltalán nem kapcsolódik a tartalomhoz. Nagyon tetszenek a színei, a lány a zenelejátszóval a kezében, a kabátja, öltözéke is csinos, a háttér is, de kicsit sem tudom összekötni a történettel.
A cím megjelenik a könyvben, azonban a fülszöveg által említett fontos szerepet mégsem kapja meg. Ezt is fájlaltam, hiszen ha a cím nem, akkor mi kapcsolódna szorosan egy regényhez.

Olvasva a többi értékelést, sajnos sok mindenben igazat kell adnom másoknak. De nem akarok senkit elijeszteni, ez nem egy rémes, olvashatatlan regény – ez nem szépítés akar lenni :D – , mindenesetre, ha az írónő művei közül kellene ajánlanom, akkor sokkal inkább a Téli fagyit választanám kezdésnek.

csucsorka IP>!
Papp Diána: Jóságszalon

Komolyan nem értem az értékelések íróit, itt szidnak egy fiktív szereplőt… érezzük, hogy forr az agyvizük, miközben csapkodják a klaviatúrát és most aztán jól meg mondják, és bumm, egy csillag.

Álljunk már meg egy pillanatra. Ez a történet egy olyan 30 éves lányról (nem nőről) szól, akinek nincs személyisége, sodródik az árral és úgy viselkedik, mint egy anyátlan, apátlan tízéves, aki kapaszkodik az apa figurájába is meg a sosem látott miliőt okozó pénztárcába is. Erről a lányról szól és remekül van megírva! Attól, hogy a történet gáz, a (nem létező) személyisége gáz, még léteznek ilyen történetek a világban.

A gond ott van, hogy a könyv felétől Papp Diána belekapott mindenbe és elvarratlanul hagyott olyan szálakat, amiket el sem kellett volna kezdenie – vagy két másik könyvben szétosztani.
A kevesebb, néha több. Pl. ha a szezon kedvenc szava a „túldimenzionált”, akkor ne adjuk a konditerem fiatal edzője, a tanulatlan raktáros fiú, és a kitartott dámácska szájába is.Mert tudjuk, hogy egyiküké sem, hanem a mesélőé.

Nekem pl. alig akartak tetszeni az előző művei – de ez a könyv vonzott nyár óta. Talán néhány év és P.D. rátalál a hangjára és lesz egy igazán jó regénye. Ha hasonlóan jó ötlete támad, én itt leszek.

barbesz93>!
Papp Diána: Jóságszalon

Könnyed olvasmány egy lányról, aki egy nála jóval idősebb férfivel jön össze. Jónéhány évig együtt élnek, mindent megkap, jólétben élnek. Aztán ez már nem lesz elég, a szerelem, szenvedély elmúlásával a lány kisebb kalandokba bocsátkozik különböző férfiakkal. Majd végül az idős férfi meghal, közben a lány újra felveszi a kapcsolatot a szüleivel. Édesanyja is visszatér a normális életvitelhez. Rengeteg valós problémát vázol a könyv, melyek elkerülhetőek lennének egy alap dologgal, a kommunikációval.

Georgina77>!
Papp Diána: Jóságszalon

Kortárs, magyar, hmmm. Erősen csalódtam benne. Számomra élvezetes, kellően izgalmas, választékos, olvasmányos. Dicséret érte. (Szemben Hegyi Gyula Gyilkosság a templomlépcsőn regényével. Nem bántom, csak nem ütötte meg ezt a szintet. A műfaj eltérő, persze, nem is romantikát vártam egy krimitől. Mégis valahogyan azt kevésnek éreztem magamban belül.) Itt a történetről nem mesélnék, fedezze fel mindenki magának, aki figyelmét szintén felkelti a borító. Azt mondom, megéri. A reggeli indulás előtt nem bírtam ki, hogy az utolsó 10 oldalt ne faljam be. Nagyon-nagyon aranyos könyv.

picurka13>!
Papp Diána: Jóságszalon

Mikor megláttam, hogy mennyi százalékot kapott ez a könyv, már olyan semmilyen érzéssel kezdtem neki. De lehet én vagyok az egyik kivétel, mert nekem bejött. Tetszett a történet, a szereplők, a színhelyek, úgy ahogy meg van írva. Jó voltak benne olyan részek, ahol biztos ráfért volna még egy kis korrektúra, de ha már az írónő így akarta, akkor ez így is marad.

Rókagomba>!
Papp Diána: Jóságszalon

Nagyon nem kedveltem Lilit. Bár volt fejlődés, még mindíg kiborított. Péter ugyan nem volt hozzá való, de ha valaki így él, mint ő, megbecsülhette volna sokkal jobban. A buta kis kalandok felejthető emberekkel nagyon lehúzták a szememben. Péter még a végén is csak rá gondolt. Szegény bolond. Volt ugyan több dolog, amit neki sem kellett volna így csinálni, de még mindíg sehol sem volt Lili viselt dolgaihoz. Annamari és az anyja laza volt. Öket nagyon bírtam ♥

ritusss>!
Papp Diána: Jóságszalon

Egyszer olvasós, könnyed könyv. Ebben a limonádé kategóriában nem lehet nagyot alkotni szerintem. Izgalom mentes könyv, egy olyan főszereplővel, akivel én semmilyen szinten nem tudok együtt érezni. A cím bosszantó, mert a jóság egy szép szó, mély tartalommal ez a könyvben pedig nincs jelen.

Dia20646 P>!
Papp Diána: Jóságszalon

Ettől a könyvtől kicsit többet vártam. Nagyon kiszámítható volt, nem volt benne érdekes fordulat. Haladtam a történettel és szinte előre tudtam, hogy mi fog következni.
Ölébe hullik a főszereplőnek a megoldás a problémáira, igazán semmit sem tesz érte. A jóságszalon meg akár ki is maradhatott volna, mert nagy szerepe nincs a történetben.
Egy könnyed, nem bonyolult regény, kikapcsolódásnak, egyszeri olvasásnak megfelelő. Mély nyomokat azért nem hagy az olvasóban.

nemethliliana>!
Papp Diána: Jóságszalon

Nagy kiváncsisággal kezdtem el olvasni ezt a könyvet. Ez volt az első könyv az írónőtől,de szerencsére nem az utolsó (ezután elolvastam a Most élsz című könyvét is, ami nagyon szuper volt) amit olvastam, de őszíntén szólva nem fogott meg, sem a szereplők sem a történet.

Pandalány P>!

Lehet, hogy érdemes lenne tényleg figyelni a jelekre és a megérzésekre?

Kapcsolódó szócikkek: megérzés
Pandalány P>!

– A szerelmet keresem – közölte Lili a testvérével.
– Hogy te milyen aranyos vagy! Erre iszunk is majd, jó?

Pandalány P>!

Főzöl nekem egy kávét? Félek a kotyogóstól.

SzVivi_21>!

Szerette a félhomályt, kifejezetten jólesett neki, hoy a részletek nem feltétleül bántják a szemét. Egy felsejlett szövet, egy karcolás a parkettán, vagy épp a tegnapján, a saját életén.

SzVivi_21>!

A halálra nem számított. Ki számít rá? És talán az fegyelmezetten viseli a gyászt? Ugyan, dehogy.

SzVivi_21>!

…őszintén beszélt az érzéseiről, hogy meglátogatta az anyját és mennyire sajnálja, hogy korábban nem mert valódi életet élni. Inkább bujkált a múltja elől, miközben kétségbeesetten próbált alkalmazkodni egy felkínált helyzethez. Amiben aztán már elég kellemesen ellébecolt, de most már tudja, hogy semmi sem volt valódi.