Bodza ​Bisztró (Bodza Bisztró 1.) 201 csillagozás

Papp Diána: Bodza Bisztró Papp Diána: Bodza Bisztró

A húszéves budapesti fiatalok bulikkal teli életét élő harmincas ügyfélszolgálati csoportvezető, Kulcsár Petra váratlanul egy kis bükki faluban találja magát: egy lerobbant éttermet örökölt rég nem látott apjától. A lány szíve szerint túladna rajta, de miközben ügyeket intézni jár a faluba, megismerkedik az apja szívéhez közel álló emberekkel, akikkel hamarosan barátságot köt; és nem csak az elvesztett édesapjáról alkotott kép tisztul benne, de a fontossági sorrend is helyreáll az életében. Az eleinte sokkoló helyzet szépen lassan megoldást hoz Petra gondjaira, élete elvarratlan szálai sem maradnak elvarratlanok, sőt a szerelem sem várat magára sokáig. – Papp Diána, a Szerdán habcsók után ismét egy fiatal nő nehéz választásairól írt könyvet, amelyből természetesen a megszokott receptek sem hiányozhatnak. A Bodza Bisztró hangos lesz a nevetéstől, túlcsordul a szerelemtől és árad belőle a gasztronómia iránti szenvedély.

Eredeti megjelenés éve: 2012

Erawan, Budapest, 2018
Erawan, Budapest, 2018
XXI. Század, Budapest, 2012

Felixa P>!
Papp Diána: Bodza Bisztró

Megint egy jó könyv és egy megmosolyogtató olvasmányélmény. Annyira örülök, amikor a választásomról beigazolódik, hogy telitalálat. Maga a történet kellemesen szórakoztató valósághű helyszínnel, életszerű cselekményvezetéssel és szimpatikus karakterekkel. Ezzel meg is van 'jó könyv' kategória. A falusi színtér kimondottan tetszett, falusi gyermek mivoltomat juttatta eszembe. A gasztronómia még inkább fűszerezte a történetet. Ilyen könyv mellett gyorsabban telnek a hideg téli napok.

Ács_Milán >!
Papp Diána: Bodza Bisztró

Aranyos és szórakoztató kis történet egy kicsi faluról és annak életéről. Amolyan limonádé történet volt, de nagyon élveztem. Egy kisvárosban lakom én is, körülöttünk több ilyen kis faluval és falusi élettel, mint a történetben szereplő bükki falu. Olvasás közben szinte láttam a szemeim előtt megelevenedni ezt a kis falut.
Örültem, hogy Petra ezt az életet választotta a fővárosi életével szemben. Igen egy ilyen falusi vagy kisvárosi élet össze sem hasonlítható egy nagyvárosi vagy fővárosi élettel, pörgéssel, lehetőségekkel, de egy ilyen kis helyen is meg tudja találni az ember a számítását… persze, ha akarja. Teljesen más élet van egy ilyen helyen. Itt mindenki ismer mindenkit és szinte szívet melengető érzés volt számomra olvasni az összetartásról és az ottani emberek egymás iránti gondoskodásáról, összefogásáról. Ilyen egy nagyobb városban biztos, hogy nincs.
Lazításra, kikapcsolódásra tökéletes kis regény volt.

Tünde1>!
Papp Diána: Bodza Bisztró

Tipikus nyári olvasmány.A falusi helyszín különösen tetszett,mivel én is hasonló helyen lakom.Sok sikert Papp Diána!

Lulma>!
Papp Diána: Bodza Bisztró

Talán a második Papp Diána könyvem. Határozottan tetszett! Kicsit klisé a sztori, de nagyon olvastatta magát. Buszon, metrón, munkahelyen is jól szórakoztam Petra történetén. Örülök, hogy a vidéki életet választotta és az ottani románcot, bele mert vágni egy új kalandba. Az biztos, hogy megkóstolnám Pali főztjét a Bodza Bisztróban. :)
Bővebben: http://lulmakonyv.blog.hu/2017/11/02/papp_diana_bodza_b…

borga>!
Papp Diána: Bodza Bisztró

Limcsi. A panelek száma vetekszik az avasi lakótelepével. És ráadásképpen rájátszik buta sztereotípiákra, bár ez nem jelenti azt, hogy ez ne lehetne jelenség, de mint könyv hősnő és hős, nem vonzó. A kifejezésmód, stílus sem igazán írói. A közepén jutottam el odáig, hogy na, itt a vége. Onnan minden fejezetből ráböktem két sorra, azt, és a végén a heppiendet elolvastam, és nem maradt hiányérzetem, hogy kihagytam volna valamit. Lehet, lemaradtam pár egyszerűsített receptről, amit elpöttyögettek itt-ott, de amit olvastam, az is ízetlen-szagtalan maradt, abban a kezdő-háziassznyok-első-szakácskönyve stílusban.

csucsorka P>!
Papp Diána: Bodza Bisztró

Határozottan a legjobb P.D. könyv, amit eddig olvastam – és valami megmagyarázhatatlan okból, gyanítom, hogy majdnem az összessel volt már dolgom.

Kerek történet, hagy időt a szereplőinek, akik változáson, fejlődésen mennek át, nem csak úgy megtörténnek velük a dolgok.
A receptek/ételötletek hihetetlenül étvágygerjesztőek, és bár kötve hiszem, hogy „Piripócson”, egy „kocsma” helyén nyeresésgesre lehetne kihozni egy ilyen gastro wonderland-et, de azért mégiscsak tetszett.

Ibanez P>!
Papp Diána: Bodza Bisztró

Ajvéééé… ezt is ideje megírni… szerintem akik engem ismernek, azok már az olvasásnál somolyogtak rajtam :-D Tiltakozom, védekezem, a f r lancos gasztronómia címke miatt kellett olvasnom valamit, hát csak nem hagyok egy kihívást a 8. hónapban veszni hagyni, ha már olyan szépen teljesítettem az addigiakat! :-D

Na igen, ez a könyv abszolút nem nekem való. Tudom, mások nagyon szeretik ezeket a könnyed, agysejtek mozgását nem igénylő, szörpös-szerelmes-szappanoperás sztorikat. Én viszont kb. a harmincadik oldalnál a hajamat téptem, főleg a főhősön Petrán. Aki igazából nem tudta eldönteni, hogy most ő egy felnőtt nő, vagy egy tizenéves csitri, netalántán ujját szopó hatéves… Mutatok egy példát, aminél felálltam és kimentem kicsit levegőzni:
(szituáció: hétvégi vidéki hazaruccanása a régi szülői házba, ahol nincs térerő):
„Ezt nem hiszem el! Mi lesz itt velem? Egy percet sem bírok ki! Hogy fognak így elérni a barátaim vagy az anyám? És ha rettegni fogok éjjel, hogyan hívok fel bárkit is, hogy szórakoztasson vagy akár megmentsen?” … WHAT A FU…????? SZÓRAKOZTATNI????? MEGMENTENI???? Mitől? A sötétségtől???? Hát engem tuti ne hívogasson éjjel, hogy szórakoztassam, mert a harmincéves fejével fél a sötétben!! Hagyja égve a lámpát, gyújtson gyertyát vagy ilyesmi :-D Ehhez jön pár oldallal később a gyerekkori életének a levezetése, az anyjával (részeges) való élet, amely által Petra „KORAÉRETT” lett… ja, látszik, fél a sötétben… nagyon felnőtt a feladatokhoz annyi szent…

A csaj egyébként amolyan szingli alkoholista, akinek gyakorlatilag az életét a vásárlásokon és az éjjel tivornyázásokon kívül a nyavalygás teszi ki (mindebből kapunk ám sok monológot, de legalább az egyik ember italozását szapulva beismeri, hogy okés, a mindennapi italozás alapján ő is alkoholistának számít, no igen…)

Aztán jön az ugye, hogy mégis megtartja az éttermet, de kell pénz az újbóli beindításhoz… Nyavalyog, hogy nincs pénze, de minden nap éttermekben eszik, éjjelente végigissza a kocsmákat a haverjaival, és hetente a Váci utcai butikokban vásárolgat…

Van jogsija, de azóta nem vezetett, így fél vezetni… Palinak nincs kocsija, ha nem kér kölcsön, akkor bicajjal meg motorral megy ki elé, vagy sehogy, de addig nem jut el egyikük kicsi agya se, hogy az apja révén egy veterán autó, valamint egy furgon is Petra tulajdona… áh, nem, az majd csak a későbbi fuvarozáshoz kell, de a kisasszonyért kimenni nem lenne jó… Másik kedvenc rész, mikor arról van szó, hogy esetleg felpattanna a kerékpárra… és hogy rég kerékpározott, így felborulna, ha ráülne és ráadásul „Az pedig kinek kell, hogy rajta röhögjön Pali és az AUTÓFORGALOM?” Mikor állandóan jelezve volt, hogy milyen kihalt az az út, gyakorlatilag a semmi közepén, ahová még a buszok is alig mennek és alig járnak autók arra (így gyalogolja le először a félórás utat is tök egyedül hazafelé)…

A sztori kap még egy alkoholista anyát, egy rendes pesti barátnőt, egy udvarlót, akivel kakaskodhat a másik, rövid recepteket (átugrott rajta a szemem, nem komálom, bocsi), félbolond hippi-amcsi szomszédot, pletykás (hát mi más) falusiakat és persze egy szívfájdító nagy titok fellebbentését is spoiler

A habot a bodzaszörpre az ízes magyar nyelv használata jelentette.. még az elsőnél, mikor a falusi szájból hangzott el, azt hittem, ez lesz a pesti-falusi különbség (magyarán: beszéljünk má' picit parasztosan idelenn vidéken, no..)… aztán azt vettem észre, hogy a pesti népek is elkezdték: üljél le…, bocsássál meg…, adjál egy…, hagyjál… Szerencsére nem vészesen, de minden alkalomra felfigyeltem…

Összességében nekem egy nagyon lightos, sokszor falat kaparós kis szerelmi sztori, amolyan Romana füzetek hosszabb kivitelben, de a célközönségnek valószínűleg bejövős kis történet.

Még két adalék:
Pali áthívja az anyjához, erre ő megrökönyödve, hogy de minek??? Mikor előző este az asszony meggyes pitét küldött neki az útra (az bezzeg jó volt), meg minden alkalommal etetik… Hálás leányzó…
Elején meg az „ügyvédi IRODÁBA”, a faluban! Ami kb. tíz utcából áll… de ügyvédi irodája az van… :-D Biztos a falu közepén lévő felhőkarcolóban… :-D

eeszter>!
Papp Diána: Bodza Bisztró

Jól szórakoztam rajta, bár az első oldalak után azt hittem nem tudom majd végigolvasni, mert annyira idegesített Petra! De szerencsére néhány oldallal később „lenyugodott”, s egy kedves történet kerekedett ki. (Ja, és olvasás közben gondolkodtam el azon, hogy mennyire beépül a mai történetekbe – legyen az film vagy könyv – a facebook… Hogy lett az az oldal ennyire „uralkodó”?? [Ha én egyszer regényírásra vetemedem, majd a hőseim molyolni fognak! ;-)]

lin_da>!
Papp Diána: Bodza Bisztró

Ez nem az a Papp Diána, akit én szeretek.
A könyv első fele egyértelműen nem üti meg a mércét, pozitívum, hogy van fejlődés, de sovány vígasz.
Első körben felháborított ez a stílus, komolyan nem is értem hogy nyomtathatták ezt papírra, az első benyomásom az volt, hogy ez valami vicc??? Nagyon gyenge, hétköznapi, tán még én is szebben/jobban fogalmaznék… bár görbe tükröt állít elénk ( akinek nem inge, ne vegye magára ) az állandó facebook és folyamatos posztolgatás, a jaj istenem nincs internet vagy éppen nincs térerő…. Bizony ez sokak életét meghatározza, a könyvbéli Kulcsár Petráét is. Nem ez a legrosszabb tulajdonsága, sőt eleinte nincs is jó tulajdonsága, tipikus felszines, hülye pi**a.
Aztán azért fejlődik a lelkem, körvonalazódik egy sztori is, ami nem túl megkapó, de olvastunk már rosszabbat is. Az írónőtől megszokott humornak viszont még morzsája sem található.
Gyenge közepesre értékelném, lehetett volna akár öt csillag is, de 1,5 pont levonás a kritikán aluli kezdet miatt és még egy a vége miatt, ami gyakorlatilag nincs is…
Szóval a befejezésnél csak az eleje volt rosszabb, ejnye-ejnye, ennél klasszisokkal jobbat vártam :(

blueorchid>!
Papp Diána: Bodza Bisztró

Először muszáj megemlítenem, hogy engem nem befolyásolnak a százalékok. Volt már olyan 75%-os könyv ami nekem 5 csillagos élmény volt, és olyan 94%-on álló könyv is, ami nekem csak 2 csillagot ért meg.
Elsőként a pozitív dolgokat sorolom fel. Tetszetős borító, jól hangzó cím, kicsi falu a Bükkben (én is egy kis bükki faluban lakom :D), … és azt hiszem ennyi.

Mikor elkezdtem olvasni, már az első oldalon teljesen meg voltam győződve, hogy egy tinilány életébe csöppentünk. Egy-két délutánra vidékre kell utaznia, de máris az első oldalon a tipikus megnyilvánulás: Mit fogok én dokumentálni itt? Mivel szórakoztatom a haverjaimat a Facebookon? Jó, hát gondoltam ilyen korban tényleg fontos szerepet tölt be az említett oldal a mindennapi életben.
Szóval az első oldalon azt hittem, hogy 15-16 éves Petra, a második oldalon viszont megtudtam, hogy már valamikor betöltötte a 18-at. Jó, akkor mondom biztosan 19 éves. Hiszen az élete abból áll, hogy hova menjenek a barátaival inni, majd melyik romkocsmába bulizzanak, és „csak aludni jár haza”. Aztán a 16. oldalon ért a megdöbbenés. A csaj 30 éves!!! :D Nem hittem el, utána visszaolvastam rögtön, hogy jól látok-e. Azt hiszem, nekem itt bukott el az egész.
További érdekességek, furcsaságok:
– Írásmód: Mivel egy szálon fut a cselekmény egyáltalán nem volt szerencsés az elbeszélő írásmód, főleg úgy hogy az egész Petra szemszögéből van megjelenítve. Olyan zavaró volt Petra gondolatait párbeszédként olvasni.
– „Gasztronómia”: Elvétve akadt pár jelenet, ahol konkrétan szó szerint le van írva hogy kell készíteni mindennapi ételeket. Kínos volt olvasni. Egy példa: spoiler Attól féltem a vége felé, majd a töltöttkáposzta készítését is leírja, akkor falra másztam volna.
– A nők és az utazás esete: Azért az már enyhe túlzás, hogy a tupírozott haj 2 óra vonatozás után lelapul XD. Másik pedig: spoiler Sajnálom, de ez…
– Szereplők: Jellemtelenek, arctalanok és rengeteg az általánosítás. Egy értelmes szereplő nem volt. Sokszor olyan dolgok derültek ki, amik a szereplőkről előzetesen megállapított tények után nem relevánsak. Petra sokat nyávogott, hogy nincs pénze beindítani a bisztrót. Azonban nem egyszer, nem kétszer írja le hogy a Vácin vásárol, minden nap bulizik, hétvégén Balaton, stb. … De még „minden szezonban újratervezett ruhatár” is a rendelkezésére áll.
– Sztori: ?

Nagyon melléfogtam ezzel a könyvvel, és nagyon sajnálom, mert ki lehetett volna belőle hozni jóval többet. Senkit nem szerettem volna megbántani ezzel, de mindig őszintén leírom amit gondolok. 1 csillag a borítónak.

Legközelebb, ha igazi falusi életről szeretnék olvasni, Mikszáth Kálmán műveit ragadom meg.

theodora P>!

Indítsd el a kocsit. Először csak itt az utcában fogunk gyakorolni, erre a madár se jár, ezt már tapasztalhattad. Csak néha a Gizi néni suhan el a bicajával. Na, őt ne üsd el.

janette1002>!

Jól érzékelem, hogy neked attól férfi egy férfi, hogy jó iskolája, jó munkája, sok pénze, háza és autója van? Valami ilyesmi. De legyen jóképű is.-vigyorgott Petra. És találkoztál már ilyennel? Akinél minden stimmel? Persze, csak vagy házas, vagy pszichopata volt.-nevetett.

janette1002>!

Petra ösztönösen arrébb állt. Nem lett volna meglepve, ha a férfi mondandója befejeztével a fenekére csap.

Ács_Milán >!

A cica nem költözött velük Pestre, apja egyetlen társa volt, amíg pár évvel ezelőtt meg nem halt. Neki az anyja soha nem szerzett új macskát.

Kapcsolódó szócikkek: macska
janette1002>!

Az új táskáddal gyere, belefér egy-két pohár, ha megtetszene valamelyik.

janette1002>!

A konyhapulton fél kiló kenyér morzsaként. További negyed kiló a földön.

Leilaa>!

… addig, amíg látja Pali hibáit, és mégis szereti, olyan nagy baj nem lehet.

eeszter>!

Trendi a fröccs, meg a bodzaszörp. Minden étterem, amelyik azt a látszatot akarja kelteni, hogy követi a legújabb irányzatokat, kénytelen felvenni az itallapjára ilyesmiket.

janette1002>!

Ugyan, ez nem szerelem. Ez testi vonzalom. Igaz, az is elmúlhat, de kétlem, hogy erőszakkal keletkezhet.

Kinga1976>!

De tényleg erre vágysz? Hogy egy nőt a pénzeddel, tárgyakkal, élményekkel köss magadhoz?

Bodza Bisztró sorozat · Összehasonlítás