A ​Bundeswehr tisztje 0 csillagozás

Pápai Imre: A Bundeswehr tisztje

Kiadónk ​1987-ben új, a vezető NATO-hadseregek tisztjeit bemutató sorozatot indított útjára. Kovács Ferenc Az amerikai tiszt című kötetét 1987 tavaszán nyújtottuk át az olvasónak. A sorozat második darabjaként lát napvilágot Pápai Imre A Bundeswehr tisztje című munkája.

Mi indokolja, hogy a nyugatnémet tiszt felkészítését, tevékenységét, a társadalomban elfoglalt helyét kötetben vizsgáljuk?

A Német Szövetségi Köztársaság földrajzi elhelyezkedése, katonai ereje alapján a nyugati katonai szövetségi rendszer egyik legjelentősebb tagállama. Az ország területe a NATO-tagállamok területének mindössze egy százalékát teszi ki, mégis jelenleg itt állomásozik a NATO-haderők tizenhét százaléka, mintegy kilencszázezer katona. Ez a létszám a nyugati haderők legnagyobb koncentrációját jelenti egy adott ország területén békeidőben. Az NSZK politikai vezetése az elsők között mondott igent az amerikai közepes hatótávolságú fegyverek telepítésére, az SDI-programhoz való… (tovább)

Zrínyi Katonai, Budapest, 1987
228 oldal