Házipatika 1 csillagozás

Természetes gyógyszerek
Paolo Pigozzi: Házipatika

A leggyakoribb panaszok kezelése a természet és az ősi tudás alapján.
Allergia, álmatlanság, aranyér, csuklás, depresszió, ekcéma, fejfájás, fejkorpa, fülfájás, hányinger, hasmenés, hólyaghurut, hörghurut, idegesség, ínygyulladás, köhögés, láz, menopauza, migrén, narancsbőr, pattanás, ráncosság, székrekedés, torokgyulladás, vérzészavar, viszketés…
több mint 160 tünet és betegség meg számtalan egyszerű és hatásos ellenszer a naponta előforduló kisebb-nagyobb panaszok orvoslására.

Kossuth, Budapest, 2008

Paolo Pigozzi: Házipatika

Paolo Pigozzi: Házipatika Természetes gyógyszerek

Hát, én ezt a könyvet nagyon szerettem. Sok érdekes dolgot meg lehet tudni belőle, és egy női táskában is simán elfér. Azt hiszem, hogy van pár praktika ebben a könyvben, amit szívesen kipróbálnék. Már csak azt sajnálom, hogy a borítója nem szebb.

Ancsúr

A száj és torok tisztítása
Készítsünk folyadékot a száj öblögetésére egy csésze zsálya és mályvafőzethez 20 csepp propoliszt és egy citrom levét adva.

Friss levegő
Mivel a D-vitamin a szervezetben akkor tud felhalmozódni, ha a bőrünket napsugárzás éri, fontos, hogy a nyári időszakban a gyermekek és a fiatalok sok időt töltsenek a szabad levegőn.

Egy hasznos diéta
Egy teljes vegetáriánus étrendre való áttérés (minden állati eredetű étel, hús, hal, tojás és a tejtermékek kizárásával), csökkentett mennyiségű gabonafogyasztással együtt legalább 4 hónapon át alkalmazva, jelentős javulást eredményez sok sok asztmás betegség esetén.
Ha ezt az étrendet alkalmazzuk egy éven át, az esetek 92 százalékában javulást érünk el.

Az aggódás szerepe
Még ha nem is általánosíthatunk, bizonyos klinikai kutatásokból kiderül, hogy az ekcémában szenvedő betegek aggódásra és idegességre hajlamosabb emberek.

Egy kis ellenőrzés
Ismétlődő és hosszan tartó gégegyulladás esetén érdemes megvizsgáltatni egy logopédussal a helyes légzés és hangadás fiziológiai hátterét, ami elengedhetetlen ahhoz, hogy a gégefőt ne terheljük túl.