Célvonal 59 csillagozás

Ez a mi második születésünk
Paola Zannoner: Célvonal

Leo focista. Hideg és ködös reggeleken is hat óra negyvenkor kel, magára kapja a melegítőjét, belebújik az edzőcipőjébe, és végigfut az utcákon a park felé, majd a folyópartra. A suli nem érdekli, a lányokat unja, egész élete a délutáni fociedzések körül forog. Egy nap játékosmegfigyelő érkezik a meccsre. Leo úgy érzi, eljött a nagy lehetőség, hogy komoly csapathoz igazoljon. Ez a nap azonban egészen mást tartogat a fiú számára, olyan fordulatot, amely végül elhozza a barátok elismerését, a sportsikert és a szerelmet, ám mégsem úgy, ahogyan várta.

Eredeti cím: La linea del traguardo

Eredeti megjelenés éve: 2003

Móra, Budapest, 2011
166 oldal · puhatáblás · ISBN: 9789631190328 · Fordította: Todero Anna

Tóth_Orsolya_3 P

Paola Zannoner: Célvonal Ez a mi második születésünk

Nagyon szép, megható és tanulságos történet.
Öröm volt olvasni, hogy egy fiatal fiú egy szörnyű tragédia után is képes a teljes életre. Sőt, azután kezdett csak igazán élni! *-*

K_A_Hikari P

Paola Zannoner: Célvonal Ez a mi második születésünk

Talán mindannyian egy „Élet” nevű verseny részesei vagyunk. Te is, én is. Csupán más-más lehetőségek és eszközök vannak a birtokunkban ahhoz, hogy végigmenjünk a pályán, leküzdjük az akadályainkat, majd idővel a célba érve elégedetten tekintsünk vissza akár nehezebb szakaszokra is, és boldogan jelentsük ki: Megcsináltuk. Megcsináltam.

Bővebben: http://irasaimtarhaza.blogspot.hu/2014/11/paola-zannone…

Szimirza P

Paola Zannoner: Célvonal Ez a mi második születésünk

Ha tudnék akkor még adnék neki csillagot, mert megérdemli … Hiába rövid, hiába volt egy kis hiányérzetem a végén, hogy nem kaptam többet Leo és Viola közös életéből, attól még ez az egyik legmotiválóbb könyv amit az utóbbi időben olvastam! Röviden és tömören felvázolja a szenvedést, a küzdelmet, a hit és az akaraterő fontosságát Talán az, hogy ennyire rövid még előny is , hisz nem biztos, hogy a célkorosztály „vevő” a hosszú szenvedésre, de így legalább olyan is kezébe veszi, aki egyébként nem tenné a témája miatt. Nagyon, de nagyon Ajánlom Mindenkinek!!

encus625 P

Paola Zannoner: Célvonal Ez a mi második születésünk

Kerestem egy rövid olaszt könyvet az egyik soknemzetes kihíváshoz. Megkaptam :)
A rövidsége mégis zavart, nem tudtak a karakterek emiatt jól megmutatkozni, maradtak még bőven rejtett tartalékok ebben a könyvben.
A témaválasztás jó, nem tudom, hogy megtörténtek-e az események, de sok hasonlóról hallani: Egy baleset megváltoztatja egy fiatal tehetséges sportoló életét és ezzel együtt a körülötte lévőkét is. Az a folyamat is érdekelt volna részletesebben, ahogy Leo túllép az új kihívásokon. El voltak ezek a részek (is) nagyolva.
De örülök, hogy vannak ilyen könyvek, amik a mozgássérültek világát egy kicsit közelebb hozhatják az épekéhez.

Móra, Budapest, 2011
166 oldal · puhatáblás · ISBN: 9789631190328 · Fordította: Todero Anna
klaratakacs P

Paola Zannoner: Célvonal Ez a mi második születésünk

A téma nagyon fontos, nagyon kell, hogy a gyerekek ilyen könyveket is olvassanak. lányomnak is ajánlott olvasmányként vettük meg, végül én olvastam el.
Rövid könyv, inkább csak pillanatkép. Ami tetszett, az a száműzöttség megfogalmazása, Leo apjának fejlődése.
Amire még kíváncsi lettem volna, Leo hogyan fogadta a segítséget, mert már csak ott kapcsolódunk bele, hogy elfogadta, de ilyen helyzetben ez nem megy magától értetődően.
Violáról sem tudunk meg sok mindent, az ő sorsa, gondolatvilága is nagyon érdekelt volna.
Összességében egy pozitív világszemléletű, motiváló könyv.

Imagine

Paola Zannoner: Célvonal Ez a mi második születésünk

Nagyon tetszett. Igaz kicsit rövid volt. A még tudtam volna olvasni Leo küzdelmeiről és aztán arról hogy mi lesz közte és Viola között. Néha beletudtam magam képzelni Leo helyzetébe. Leo a gerincvelőjét ütötte be és eddig nem értettem hogy attól még miért nem tud járni de pont ma tanultuk bioszon hogy a gerincvelő a központi idegrendszer egyik része. :)

wurzel_gabriella

Paola Zannoner: Célvonal Ez a mi második születésünk

Ahogy elnéztem a korábbi értékeléseket, csak egyetérteni tudok velük.
Én is szívesen olvastam volna még tovább is a történetet. Kár, hogy ilyen hamar vége lett.
De ennek ellenére az egyik legtanulságosabb könyv / történet amit eddig olvastam.

Paola Zannoner: Célvonal Ez a mi második születésünk

Egy délután elolvastam, mert nem tudtam letenni. Már olyan régóta szemeztem vele, és most végre engedtem a csábításnak és megvettem. A téma komoly, nagyon. Bármelyikünkkel megtörténhet „az”, és utána lesz egy „az előtti” és egy „az utáni” életünk. A kérdés, hogy ki milyen alkat és hogyan tudja ezt a törést kezelni az életében. Feladja, hogy ennyi volt, vagy küzd és igyekszik kihozni a legtöbbet ebből az embert próbáló helyzetből. A főszereplő ez utóbbit választotta és nagyon tetszett, ahogy az írónő bemutatta, hogy milyen volt ez a kamasz fiú és milyen lett, miután az élet ilyen kemény próbatétel elé állította. Azért csak 4 csillag és nem 5, mert rövidnek találtam ezt a 160 oldalt, mélyebben és többet szerettem volna olvasni Leóról és Violáról. De így is megérintett, és szívem szerint sok fiatal és kevésbé fiatal ember kezébe nyomnám, hogy ismerkedjenek egy kicsit ezzel a témával, méghozzá azért, hogy ne érezzék azt a mozgássérültek, hogy ők csak – ahogy Leo fogalmaz – száműzött emberekként élhetnek közöttünk.

ppeva P

Paola Zannoner: Célvonal Ez a mi második születésünk

Régóta ott állt a várólistámon, most végre rábukkantam a könyvtárban. Gondoltam, beleolvasok egy kicsit, érdemes-e hazahozni. Aztán végül csak nem hoztam haza, mert mire észbe kaptam, egy kis hokedlin kuporogva már a felénél tartottam – kerestem hát egy kényelmes karosszéket, és kiolvastam ott helyben.
Jó volt, persze érezhető rajta, hogy más korosztálynak íródott. De nagyon jó, hogy ilyen könyvek születnek a fiatalok számára. Számomra az is érdekes, milyennek látják a kamaszok a szülőket.

Heruska

Paola Zannoner: Célvonal Ez a mi második születésünk

Sok ilyet kéne olvasnia mindenkinek! Erőt ad.

Nikkincs

– Mindent el tudunk mondani. De ha nem találjuk a megfelelő szavakat, elég egy gesztus, egy emberi érintés.

Neito

Száműzetésben vagyunk, nem a többiek világában élünk, hanem valahol félúton, mint akik elhagyják az otthonukat, a hazájukat, és nem is térhetnek haza többé, vándorolnak egyik országból a másikba, egyik helyről a másikra, de mindig csak a hazájuk, a szeretetteik járnak a fejükben. A száműzöttek megszokják, hogy idegenben kell élniük, megtanulják az új nyelvet, az új szokásokat, és lassanként ők is úgy öltöznek, úgy gesztikulálnak, mint azok, akik között élnek, de mindig a visszatérés pillanatára gondolnak, arra, amikor végre hazamehetnek. És még ha tökéletesen elsajátítják is az idegen nyelvet, az idegen szokásokat, azt, hogy mit esznek ott, és hogyan köszönnek, van bennük valami, amiből azonnal kiderül, hogy száműzöttek: egy kicsit más a hanglejtésük, talán túlzásba viszik némelyik gesztust, a többiek pedig azonnal rájönnek, hogy ők mások. Vagy talán nem is erről van szó, a nézése árulja el a száműzöttet, a honvágy, amely úgy itatja át a tekintetét, mint valami olajos anyag, amelyet nem lehet kimosni, még a könnyek özönével sem.

Doresz

– Az a feladata, ugye, hogy boldog nyomorékot csináljon belőlem?
Azt hitted úgy fogadja majd, mintha pofon vágtad volna, de csak felnéz, és elneveti magát:
– Nem vagyok ilyen ügyes, nincs ekkora hatalmam! Minek nézel te engem, varázslónak? A boldogság kegyelmi állapot, senki más nem tehet boldoggá, csak te magad, nem gondolod?

cs98

"Tedd félre a hiúságod, mondja a száműzetés,
csupán homokszem vagy a sivatagban."

Neito

Ha bezárkózol, és mérget hintesz magad köré, egy lidérces virtuális valóságba kerülsz. Rosszul érzed magad, de akármit csinálsz, nem jobban leszel tőle, hanem egyre rosszabbul.

molybaba

– Pont itt kell „gólya viszi a fiát” játékkal szórakoznotok? – kérdezték tőlük páran dühösen. De a többi osztálytárs olyan szorosan körülfogta őket, hogy másnak talpalatnyi hely sem jutott a lépcsőn. Úgyhogy Leo valóságos díszkísérettel vonult le a földszintre.
– Nézd már ezeket a barmokat, eltorlaszolják a lépcsőt – hőbörgött egy utolsó éves fiú, és fenyegetően közeledett hozzájuk. – Ha még egyszer meg meritek csinálni, én … – Csak ekkor vette észre a kerekes széket, amelyet épen szétnyitott az egyik osztálytárs. Erre gyorsan hangnemet váltott: – Akkor csak szóljatok, és segítek! – Szavait füttyszó és kiáltás fogadta. A fiú ekkor a magasba emelte a karját, Leo pedig belecsapott a tenyerébe. Olyan diadalmasan vonult ki az iskolából, akár egy győztes meccs után a pályáról.

molybaba

Azt se tudta, ki az a Montaigne, de az a mondat mintha egyenesen neki szólt volna: „Mindenki máshoz és a jövőhöz menekül, minthogy önmagához senki sem érkezett el.”

cs98

…a reminiszcencia a léleknek az a képessége, amellyel fel tudja idézni mindazokat az emlékeket, amelyek mindig ott vannak bennünk, még akkor is, ha azt hisszük, hogy már rég köddé vált.

Doresz

– Miért jöttél ide?
– Valami olyat akartam csinálni, amivel megleplek, azt gondoltam, nem nyüszítek utánad, mint egy elhagyott kiskutya, inkább meglátogatlak.

Nikkincs

– Leo, nem mondom, hogy ez könnyű. Nagyon nehéz, jobb, ha tisztában vagy vele. Most azt gondolod, hogy neked sokkal nehezebb lesz, de hidd el, hogy mindenkinek az, mindannyiunknak le kell küzdenünk a gátakat, az akadályokat, az előítéleteket, a félelmeket.