Verj ​át, ha tudsz! 23 csillagozás

a hazugság felismerésének bizonyított módszerei
Pamela Meyer: Verj át, ha tudsz!

Ismerőseink, ​családtagjaink, kollégáink, a vállalati értékesítők – egy szóval gyakorlatilag mindenki – egyfolytában hazudik nekünk. Egyikünknek sincs immunitása a ránk zúduló hazugságok ellen, úgyhogy mindannyian a csalás áldozatai vagyunk. A témát egymástól függetlenül vizsgáló kutatók jutottak ugyanarra az eredményre: az átlagembert minden áldott nap közel 200 alkalommal traktálják valami valótlansággal.
Most végre létrejött valami, ami a védelmünkre lehet. A Verj át, ha tudsz! három különböző elméletből és gyakorlatból – az arckifejezések helyes értelmezéséből, a kihallgatási technikák alkalmazásából és a hazugságvizsgáló kutatások átfogó összehasonlításából – hoz létre új diszciplínát, kifejezetten azzal a céllal, hogy megtanítsa az üzleti élet szereplőit arra, miként lehet a leghatékonyabban felderíteni a csalást, és ezáltal képessé tegye őket arra, hogy a rejtett háttér információk birtokában hozhassák meg fontos üzleti döntéseiket és vághassanak bele sorsdöntő… (tovább)

XXI. Század, Budapest, 2015
320 oldal · puhatáblás · ISBN: 9786155373428 · Fordította: Gömöri Péter
XXI. Század, Budapest, 2014
320 oldal · ISBN: 9786155373435 · Fordította: Gömöri Péter
Park, Budapest, 2014

dwistvan P
Pamela Meyer: Verj át, ha tudsz!

Pamela Meyer: Verj át, ha tudsz! a hazugság felismerésének bizonyított módszerei

Hasznos szakmai könyv. Összességében nagyon jó rendszer bontakozik ki benne. Vannak részek ahol kicsit bőséges az elméleti fejtegetés, de a gyakorlati tanácsok is szép számmal olvashatók. Előnye hogy nem pusztán a nonverbális kommunikáció megfigyelésére hagyatkozhatunk, hanem a szavak és kérdezéstechnika szerepét is megérthetjük. Kijegyzetelés után legjobb a gyakorlatba átültetni a tanultakat.

Bettina_94 I
Pamela Meyer: Verj át, ha tudsz!

„Már az első néhány oldal megdöbbentett és elgondolkodtatott: furcsa volt megtapasztalni, milyen sokat hazudik, finomabban szólva "füllent” az ember a mindennapjai során. Te is, én is, mindannyian. Bele se gondolunk sokszor, úgy jönnek a szavak a szánkra, és bizonyos embereknél tényleg igaz a mondás: nem szabad elhinni még azt sem, amit kérdeznek."

Aurore
Pamela Meyer: Verj át, ha tudsz!

Amerikainak amerikai, talán egy picit szájbarágós is, de nem különösebben idegesítően, szóval szerintem hasznos könyv. Módszeresen végigmegy a hazugságok indítékain, a különböző jeleken, amelyek segítségével a hazugságot kiszúrhatjuk, valamint azon, hogyan nyerhetjük ki valakiből az igazságot, ha igazából fontos, no meg van rá időnk és energiánk. Néha egy-egy apróbb fogás is elegendő, hiszen ha a könyvnek hinni lehet, a legtöbb hazug valójában ég a vágytól, hogy elmondhassa az igazat, a mi dolgunk csupán az, hogy megkönnyítsük ezt neki.

Amit picikét untam, az a könyv második felében a vállalati kultúra tiszta alapokra helyezéséről szóló rész, noha belátható, milyen komoly létjogosultsága van ennek a felvetésnek a mai világunkban, ld. 2008-as pénzügyi válság, hogy mást ne említsek.
A személyes agytröszt felállításáról szóló rész is inkább csak olyanoknak érdekes, akiknek jóval ambiciózusabb céljai vannak az életében az átlagnál, tehát ez inkább egy menedzsereknek szóló életvezetési könyvbe illett volna, mint ide, mondjuk nem mondom, hogy untam, csak hát na.

XXI. Század, Budapest, 2015
320 oldal · puhatáblás · ISBN: 9786155373428 · Fordította: Gömöri Péter
Victoria_Iron_Fox
Pamela Meyer: Verj át, ha tudsz!

Általában nem szoktam értékelni könyveket, max. csillagozom őket. Én nem úgy veszek könyvet,hogy elolvasom más véleményét, mert tudom,hogy fix,hogy nem fog egyezni a véleményünk az adott könyvről. Elolvasom ugyan az adott könyvről alkotott véleményeket/ értékeléseket, de jobb szeretem saját magam megtapasztalni,hogy milyen is valójában. Nekem az ilyenre az a szlogenem,hogy: A vélemény olyan mint a fing, elszáll és senkit nem érdekel.
:D

De amúgy szerintem ez egy jó kis könyv volt, annak ellenére,hogy a vége már kezdett átmenni cégvezetős témába.

Buzánszky_Vírus_Dávid
Pamela Meyer: Verj át, ha tudsz!

egészen rossz. Ha valakit érdekel ez a téma, akkor Joe Navarro: Beszédes testek c. könyvét vegye kezébe, ne ezt.

April_Faye I
Pamela Meyer: Verj át, ha tudsz!

Sok újat nem tudtam meg belőle, de el tudom képzelni, hogy valakinek tárgyalások mellé, cégvezetéshez hasznos lehet.

Pamela Meyer: Verj át, ha tudsz!

A könyv leginkább a tárgyalásokhoz illetve üzletkötések ad tanácsokat de ennek elenére tetszett. Azért lehet találni benne néhány érdekes dolgot amit az ember tud hasznosítani ;)

Lana89

Keressük az emberek gesztusaiban és arckifejezésében az asszimetriát.A féloldalas mosoly, szemöldökráncolás vagy vállrándítás rendszerint megpróbálja elkendőzni az illető valódi érzelmeit. A természetes, szívből jövő gesztusok általában mindkét oldalon megjelennek.

Elek_Márta

Jim egyik este egy networking partin vett részt egy Miamiban tartott konferencia zárónapján, és ott kiszúrta az egyik régi ismerősét, aki az utóbbi időben éppen annál a reklámügynökségnél dolgozott, ahonnan sikerült Kevint elcsábítania.

-Tudod – mondta neki büszkén Jim – , Kevin Diller most már nálunk dolgozik. Rettentően tetszett nekem az a csomagolódoboz-terve, amit még nálatok csinált annak a szájvíznek.

Jim régi haverja értetlenül nézett rá. – Az nem Kevin terve volt. Bár kétségkívül volt köze hozzá, mert ő kapta a megbízást, de az ötlet egy másik tervezői gárdától származott.

Jim őszintén meglepődött a hallottakon. Kevin korábban színes történetet mesélt neki arról, hogyan fogant meg benne otthoni fűnyírás közben az alapötlet, és hogyan izgatta fel a fantáziáját annyira, hogy gondolataiba feledkezve még egy egész sor cikláment is lekaszabolt.

Lana89

Gyakran előfordul, hogy ha valaki mesterkedik valamiben,önkéntelenül megérinti vagy megpróbálja eltakarni a szemét.

Elek_Márta

Végső zavarában és felháborodásában Jim felhívta az ismerősét, akibe azon a floridai konferencián belebotlott, és elmondta neki, hogy mi történt Kevin és közte. Az ismerőse cseppet sem lepődött meg a hallottakon….

Ahogy most az ismerősével beszélt, Jim hirtelen ráeszmélt, hogy Kevin több mint egy évvel hamarabb jött el ettől a cégtől, mint ahogy az önéletrajzában állította.

Lana89

Aki egy nehéz kérdést válaszolás előtt teljes terjedelmében megismétel, az hallgató taktikát folytat,hogy legyen ideje kitalálni valami ravaszságot. Ha valaki csak ellenőrizni akarja, hogy jól hallotta e a kérdést, többnyire annak csak egy részét ismétli el.

Elek_Márta

A rákövetkező néhány hónap során Jim többször is gratulált önmagának, amiért ilyen nagyszerűen sikerült betöltenie a megüresedett pozíciót. A kollégáival elbeszélgetve úgy érezte, a cégben Kevin megjelenésével fantasztikus alkotóenergiák szabadultak fel….

Kevin rövidesen Jim nélkülözhetetlen jobbkezévé vált. Jim egyre inkább kikérte Kevin véleményét és tanácsait, egyre jobban a bizalmába fogadta, olykor még a legszemélyesebb dolgaiban is.

lazarvik

Végezzünk csak alapos önvizsgálatot az életünk során megélt csalárd helyzetekről, és döbbenten fogjuk tapasztalni, hányszor voltunk közreműködők a minket ért csalásokban. Ha úgy véljük, mindig ártatlan áldozatai voltunk a csalásoknak, jobban tesszük, ha átértékeljük a dolgot.

lazarvik

Nem azért járunk edzőterembe, hogy erősödjünk, és így még több időt tölthessünk majd súlyzók emelgetésével. Azért járunk oda, hogy ha majd megerősödtünk, érezhessük az egészséges testgyakorlás során a testünkben szétáramló jóleső energiát, és hogy jobb esélyünk legyen egy hosszú, egészséges életre. Hasonlóképpen, az ember nem azért fog bele a hazugságfelderítés mesterségének elsajátításába, hogy képes legyen ujjal mutogatni a csalókra. Már egy kevés gyakorlás is nagy szolgálatot tehet abban, hogy megszilárdítsuk az emberi kapcsolatainkat, és ezáltal kialakíthassunk magunk körül egy minden körülmények között megbízható, lojális kollégákból és barátokból álló szűk kört, hogy finomítsuk az ösztöneinket, növeljük a munkabírásunkat és végső soron az önmagunkba vetett hitünket – mert ettől lesz jobb a közérzetünk mind a magánéletben, mind a munkahelyünkön. A hazugságfelderítés nem egy rövid távú képesség elsajátításáról szól, amivel könnyedén kiszúrhatjuk a hazugokat, sokkal inkább egy olyan fenntartható infrastruktúra kiépítésének az eszköze, amellyel hosszú távon hozhatjuk létre a bizalom légkörét magunk körül.