Az ​első álom – Bloo háza 6 csillagozás

Pam Pollack – Meg Belviso: Az első álom – Bloo háza

Mac élete nem fenékig tejfel – idegesítő bátyja, Terrence folyton a nyomában lohol, anyukája szerint pedig itt az ideje, hogy végleg megszabaduljon képzeletbeli barátjáról, Blootól. De akkor mi lesz vele? Az egyik szokásosan álmosító estén azonban megakad a szeme egy reklámon: „Álmok háza képzeletbeli barátoknak – a csudijó és tutijó, fantasztikus házikó! Ha szükséged van hajlékra vagy ismersz valakit, akinek elkelne egy, akkor látogass el az Álmok házába, a határtalan ötletek tárházába!”
Úgy tűnik minden szép és jó, de egyik nap Tiffany, az elkényeztetett és finnyáskodó kis rosszcsont kopogtat az Álmok háza ajtaján, és Mac szerencsétlenségére éppen Bloot szemeli ki új képzeletbeli barátjának…

M&C, Budapest, 2008

Himitsu P>!
Pam Pollack – Meg Belviso: Az első álom – Bloo háza

A nosztalgia miatt vettem meg ezt a kis mesekönyvet, mai napig rajongok a ’90-es és a 2000-es évek Cartoon Network sorozataiért. Bloo-t és Mac-et nagyon szerettem, az az első kötet arról szól, hogy hogyan kerül Bloo Fosterék házába. Azt is megtudjuk, hogy hogyan érik el azt, hogy maradhasson úgy, hogy soha senki nem fogadhatja őt örökbe, mindezt gyönyörű színes képekkel gazdagon illusztrálva. Öröm volt lapozgatni!

altagi P>!

– A neve Blooregard Q. Kazoo, és ezt te is tudod, Terrence!