Szemfényvesztés (Circus Monte-Carlo 2.) 96 csillagozás

1988 tavasza
Izabel Goldbach, a szenvedélyektől fűtött artista lány bohócként szeretne az apja nyomdokaiba lépni. De vajon elegendő-e a boldogsághoz ez a változás? Nem nehezíti-e meg az örök elégedetlenségével a kockázatot amúgy sem nélkülöző tervüket, hogy eljussanak a monacói cirkuszfesztiválra?
Európa nagy változások előtt áll, és a berlini fal repedései nem csupán az ideológiai harcokat erősítik fel, hanem éket ütnek egy egymással generációk óta szimbiózisban élő cirkuszfamília tagjai közé is.
Hogyan változtatja meg egy balatoni nyár a drezdai Goldbach testvérek életét? Enged-e Simone, az artista fiatalok édesanyja az elvtársi zsarolásnak? Féltékenység, reménytelennek tűnő szerelmek, hűtlenség és gátlástalan kapzsiság szövik át Palotás Petra legújabb sorozata második, befejező kötetének lebilincselő történetét.

Eredeti megjelenés éve: 2020

Álomgyár, Budapest, 2020
Álomgyár, Budapest, 2020

Drezda

Kiss_Julianna>!
Palotás Petra: Szemfényvesztés

Szerencsémre rögtön olvashattam az első rész után. Folyatódott Simone családjának a története. Megint visszamentünk a régmúlt időkbe. 1945 illetve 1966-ba. Megismerni az előzményeket. Megtudjuk hogy a régi
NDK-ban hogyan működött az Állambiztonság.
Hogyan fonódtak össze a különböző szálak, egy egész történetté.

Mariann_ P>!
Palotás Petra: Szemfényvesztés

Nagyon vártam a folytatást, szeretem Palotás Petra stílusát , ez a rész is 2 síkon játszódott, 1945.januárjában, és 1988 -ban.
Megpróbáltatásokkal teli időszak.
Főként a csald titkainak kiderítésén volt a hangsúly, én egy kicsit több cirkuszt szerettem volna.
Senki sem tökéletes, de mind szerethető valamiért vagy legalábbis érthetőek az adott érzelmi reakciók
Azért az epilógus , a 3 évvel későbbi történések megnyugtató lezárása volt ennek a küzdelmes időszaknak, volt cirkusz !.

Mert_olvasni_mindig_jó P>!

Hagyd, hogy elbűvöljön.
Miért lett vége??? Csak ezt tudtam kinyögni a könyv végére, amit egyszerűen nem akartam abbahagyni. Már az első rész is nagy hatással volt rám és teljesen elcsavarta a fejem. Ez a második kötet pedig teljesen elbűvölt.

Palotás Petra könyvei azok, amik mindig átvezetnek egy teljes érzelmi hullámvasúton. Nevetek, sírok, őrjöngők a sorok között, de a végére mindig egyszerre vagyok szomorú és boldog is, hogy egy újabb fantasztikus, ez esetben sorozatnak lett vége, de tudom, hogy az írónő sosem áll meg és hamarosan a kezembe vehetem az utána következő könyvét, ami ez esetben decemberben jelenik meg, méghozzá Lélekszirmok címen.

Először is nagyon köszönöm az írónőnek az előolvasást, nagyon hálás vagyok neki a bizalomért és a felkeresésekért. Egy újabb sorozat végéhez értünk, amely ezúttal is szemkápráztatóan sikeredett és mély nyomot hagyott bennem és olyan élménnyel lettem gazdagabb általa, amely minden képzeletet felülmúl. Nagyon vártam már a sorozatnak a befejező kötetét ugyanis ahogy az Petrától várható volt, az első részt akkora csattanóval zárta le, ami után az olvasó szerintem üvöltve követelte a folytatást. Petra csak annyit mondhatok, hogy kicsinálsz minket, de a legjobb értelemben.

Maga az írónő stílusa, egyénisége és technikája annyira magával ragadó és érzelmes, hogy úgy vélem, bárki, aki elolvassa nem felejti el egy könnyen egyik könyvét sem. Ahogy azt pedig vártam az írónőtől, most is hatalmasat alkotott. Az első részben megismert történet továbbra is fantasztikusan lett kidolgozva, szövevényesen és érzelmesen, továbbá az apró kis életbölcseségek is ismét helyet kaptak., aminek külön örültem, hiszen ez teszi igazán egyedivé az írónő könyveit. A szálak tovább futna a második részben, szépen kigördülnek a lapra, hogy a titkokat az olvasóval együtt göngyölítsék fel.

Ahogy Petra könyvei mindig meglepnek kiakasztanak, megsirattatnak és ezzel sem volt másképp és ugyan úgy imádtam, ahogy az összes többit! Imádtam a könyvben, hogy magának az egész story-nak volt egy átfogó mély mondanivalója, de az írónő a könyveiben további mély tartalmakat és igazságokat rejltet el, amik elgondolkodtatja az olvasót. A történet tökéletes lezárása egy felejthetetlen és szép sorozatnak, amit az olvasó örökre a szívébe zár, ahogy a fantasztikusan és precízen kidolgozott karaktereket is.

Nem tudtam kedvenc karaktert választani, ugyan is mindegyik egyedisége megfogott és nem tudtam nem szeretni. Köszönöm Petrának az ismét szemkápráztató élményt!

Kedvenc idézetem a könyvből:

„Vannak olyan, számunkra fontos emberek, akikkel kétszer találkozunk az életünkben. Először, amikor mély nyomot hagyva az utunkon a felbukkanásukkal átadnak egy sorsfordító üzenetet. Jót vagy rosszat, de mindenképpen olyat, ami megváltoztat valamit, ami után már semmi nem lesz ugyanaz. Aztán gyakran ugyanolyan hirtelen, mint ahogy felbukkantak, el is tűnnek a látószögünkből. Egy időre. Hogy aztán egy remélt vagy rettegett, várt vagy váratlan pillanatban újra, másodszorra isfelbukkanjanak, hogy elkérjék az árat, amit a múltért kell fizetnünk, vagy éppen ellenkezőleg: ő maguk fizessék ki a számlát.”

BertaPalikSzilvi P>!
Palotás Petra: Szemfényvesztés

Lehet, hogy az az oka , hogy túl sok idő telt el az első rész olvasása óta, de ez egy fokkal kevésbé tetszett.
Egy izgalmas, kalandos érzelemdús történet , melyben a cirkusz próbál egy gyújtogatás után talpraállni.
Ha ez nem lenne elég nagy probléma, olvashatunk szerelmi csalódásról, betegségről, a múlt démonairól.
Talán pont ez volt ami kicsit zavart, hogy ugyan minden szál elvarrásra került és a szereplők érzéseit is kicsit jobban megismerjük, de egy ponton túl már túl sok volt.
Ugyanakkor viszont kétségtelen, hogy az írónő valami nagyon egyedit és különlegeset alkotott és nagyon jó volt belátni a cirkusz világába.
Érződik a rengeteg utánajárás, hogy minél hitelesebb legyen a korkép.
Plusz ami már az első kötet esetében is kifejezetten tetszett, a borító, ami nagyon hívogatóra sikerült.

Rebbencs>!
Palotás Petra: Szemfényvesztés

Habár az előző rész tetszett, nem hagyott bennem olyan mély nyomot, mint Palotás Petra előző regényei, mégis alig vártam, hogy megtudjam, hogyan folytatódik és záródik ez a különleges történet.
Számomra sokkal jobb volt, mint az elődje, igazán szép, kerek íve volt, ebben a háromszáz oldalban minden kérdésemre választ kaptam és az írónő nagyon szépen varrt el minden egyes szálat.
Különösen tetszett, hogy most inkább a szülőkön volt a hangsúly, az ő hátterüket teljes egészében megismertem, olykor még fojtogatta is a torkom az a sok érzelem és történés, amin keresztül kellett menniük.
Ám nem csak az ő történetük volt egésszé, hanem az összes többi szereplőé is. Igazán örültem annak, hogy Palotás Petra nem bánt senkivel sem mostohán, mindenki megkapta a maga kis lezárását, az olvasók pedig az összes magyarázatot.
Nem is tudnék kiemelni egy szereplőt sem, aki kedvenc lenne, mert igazából mind a szívemhez nőttek, még Izabel is, ami szintén azt mutatja, hogy nagy fejlődésen és változáson mentek keresztül a szereplők, amit szintén örömmel vettem.
A vége is csodás lett, elgondolkodtató, tanulságos. Az egész sorozatban van valami igazán megnyerő, káprázatos, ami egyébként az írónő többi könyvére is igaz, valamint itt is nagyon átjött az a különleges látásmód, amivel Petra rendelkezik, bízom benne, hogy még több könyvében viszont látom majd ezt :)

kortarsirodalom>!
Palotás Petra: Szemfényvesztés

Bravó! Ha lehet azt mondani, a befejező részt még jobban élveztem, hiszen a regény végére összeérnek a szálak. Nagyszerű a vonalvezetés,hatnak ránk az erős karakterek. Főleg az idősebb korosztályból. Nagy hatással volt rám ez a regény, amely számos nem várt fordulatot rejt. Érződik a sorokon a komoly kutatómunka, és persze az összetéveszthetetlen írói stílus, ami fémjelzi az írónő könyveit.

Muciolvas>!
Palotás Petra: Szemfényvesztés

Nagyon pörgős, nagyon jó könyv, az első részét is szerettem, de ezt a másodikat talán még jobban, hiszen az első részben alaposan összekuszálódott szálak itt most kiegyenesedtek és sok mindenre választ is kaptunk. A cirkusz zsáner különleges, én nagyon élveztem a társulatban játszódó eseményeket, illetve a történések előzményeit a korábbi időszakokból. A főszereplő kötéltáncos lány, Izabel a kedvencem lett.
Az írónő stílusát, a könnyed írásmódját, gördülékeny cselekményét nagyon megszerettem, fogok tőle még olvasni!

Pásztor_Nikoletta>!
Palotás Petra: Szemfényvesztés

Hihetetlenül kikapcsolt. Élveztem minden percét. Az első könyv után még volt egyfajta keserű szájíz a számban, de mostmár nincs. Minden a helyére került. Petra alkotott egy gyönyörű történetet, amelyben újra megmutatkozik, hogy a szeretet milyen hatalommal is bír. Sophie-t is megszerettem, Hanamát pedig még jobban. Egy eszméletlenül aranyos nagymama, aki rengeteg nehézségen ment át, mégis annyi szeretet áraszt magából, hogy az felfoghatatlan.

Pumukli82 >!
Palotás Petra: Szemfényvesztés

Nagyon szerettem az első részt is. A folytatás- zárás sem okozott csalódást. Minden összekuszálodott szálat elvart a végére, de ettől nem lett unalmas vagy kiszámítható. Leginkább a hangulat és a 2 idősíkot imádtam továbbra is. A szereplők is a helyükön voltak, nem tudnék kiemelni se kedvencet, se igazán elllenszenves karaktert.
Az epilógus nagyon jó ötlet volt.

Palotás Petra: Szemfényvesztés

A duológia első részében megismert, és megkedvelt család története folytatódik. A nehézségek, amelyekkel a szereplők az első kötetben szembe néztek nem múltak el nyomtalanul, és küzdelmeik tovább folytatódnak.
A történet fonalát csupán néhány nappal az előző könyv zárójelenete után veszi fel az írónő. Épp csak annyi idővel később, hogy az érzelmi trauma, amivel búcsúztunk a szereplőktől, már ne legyen annyira húsba vágó. A regény tartogat számunkra bőven izgalmakat és meglepetéseket, valamint érdekes összefüggések és titkok fognak még előkerülni, kiderülni, lelepleződni, mielőtt elköszönnénk ettől a színes és izgalmas társulattól. Nagyon megkedveltem a karaktereket, az egész társulat – és persze Hanama is – a szívemhez nőtt.
Természetesen a végére minden kirakós darabka a helyére kerül, és mindenki megtalálja a helyét a világban. Legalábbis addig, amíg az élet nem gördít majd a család elé újabb kihívásokat, hiszen, ahogyan Hanama is mondja:
„Gyermekem. Az az óra, amelyik megállt, az elromlott. Így van ez az élettel is, ne akarj egy helyben toporogni, ne félj a változásoktól. Haladj előre, tudva, hogy a fontos állomásokhoz, mint a kronométer mutatója: ha eljön az ideje, úgyis visszatérsz.”
Bővebben a blogomon: https://anonimkonyvfuggoolvas.blogspot.com/2021/01/ha-a…

Mert_olvasni_mindig_jó P>!

288. oldal, 37. fejezet

Jeni_books>!

Szeretlek. Így, csak egy ponttal a végén. Ha három pontot tennék, az valamit még sejtetni akarna, a felkiáltójel pedig csak a pillanatnyi szenvedélyt mutatná. De én szeretlek. Egy ponttal a végén. Tényként kijelentve. A világ legtermészetesebb és legőszintébb módján.

Czagány_Tünde>!

Az apák semmivel sem összehasonlítható szerepet töltenek be a lányaik életében.

Anonim_Könyvfüggő>!

– Az igazi megbocsátáshoz hosszú út vezet, amelyen olykor megtorpanunk és visszafordulunk, az igazunkat védve, másoktól megerősítést vagy felmentést remélve. De valójában ez egy magányos vándorlás, amelynek azonban a végén, ha eléggé kitartóak vagyunk, a lelkünk békéje vár.

287. oldal, 37. fejezet

Anonim_Könyvfüggő>!

Nem szabad túl mélyre merülnünk az önsajnálat tengerében, mert ha nem fordulunk időben vissza, könnyen belefulladhatunk.

154. oldal, 21. fejezet

Czagány_Tünde>!

Egy szerető anyának mindent meg kell bocsátani. Mert mindent a te érdekedben tesz, legalábbis az ő szemszögéből nézve.

Uraza>!

Az első légi támadásnál még kegyetlenebb volt az éjfél után becsapódó bombázás, amikor az angol légierő lángra gyújtotta Németország egyik legszebb városát. Hullócsillagként borították be a pusztító fénycsóvák az éjszaka egét, minden pillanatban újabb és újabb áldozatot követelve.
Az Elba Velencéje, a barokk gyöngyszem hajnalra az ördög kandallójává változott. Néhány óra alatt porig égett a Zwinger, az Opera, a Frauenkirche, a hidak, a házak és sok tízezer ember jövője.

Kapcsolódó szócikkek: Drezda
BBetti86>!

Majdnem mindenki sokat gondol magáról, többet a valóságnál, ez tudományosan bizonyított tény. Manapság, ha egy kismacska belenéz a tükörbe, egy tigrist lát benne, így nem érti, hogy miért nincs nagyobb tekintélye.Nézz körül, a legtöbben azért elégedetlenek, mert úgy érzik, hogy alulértékelik őket, hogy sokkal, de sokkal többre hivatottak – nevetett fel Valentin.

Czagány_Tünde>!

Relatív dolog ez a hiányérzet. Ügyesen taktikázva elhomályosítható, aztán vannak váratlan pillanatok, amikor az emberre rátör a magány, a múltba való kapaszkodni akarás, és a megszépült, régi emlékek elborítják az érzelmekre éhes agyat.