Lélekszirmok 110 csillagozás

Palotás Petra: Lélekszirmok

Szívet melengető történetek az ezerarcú szeretetről

Kevés szóval sokat mondani. Ez a novellák varázsa, amelyre oly nagy szükségünk van a feje tetejére állt világban. Történetek, amelyek néhány oldalon keresztül lelassítják a gondokkal teli rohanós hétköznapokat, hogy aztán erőt merítve belőlük újra tehessük a dolgunkat. Az Igazgyöngyök sikere megmutatta, hogy az olvasók mekkora becsben tartják a szeretetmorzsákat, amelyeket egy-egy ilyen írás ad a számukra. Mosoly? Meghatottság? Tanulság? Átértékelés? Palotás Petra legújabb novellás kötetében ezúttal is olyan érzelemkovácsoló pillanatképeket kínál, amelyek – mint a napsugár a virágoknál – oldalról oldalra bontják ki lelkünk szirmait

Eredeti megjelenés éve: 2020

Könyves_polc>!
Palotás Petra: Lélekszirmok

Az első novelláskötet, melyet az írónőtől olvastam az Igazgyöngyök volt, mely csodálatos, gyönyörű, olykor szomorú vagy elgondolkodtató novellákat tartalmazott. Nagyon szerettem olvasni és a Lélekszirmok című kötetével is így volt. De nem csak a borítója olyan gyönyörű, hanem amit tartalmaz is, hiszen a novelláskötetet szebbnél szebb, bölcsességben és tanulságban gazdag, olykor megható vagy vicces hétköznapi történeteket ölel át, melyek óhatatlanul is belopják magukat a szívünkbe.
Bővebben, itt: https://blankakonyvespolca.blogspot.com/2021/01/palotas…

Trudiz >!
Palotás Petra: Lélekszirmok

Ajánlásra olvastam. Gyönyörű a borító.
Szépen, színes szózuhatagként megírt, érzelmektől duzzadó novellákat olvashatunk. Rövid, csattanóval záródó kis történetek várnak az élet sokféle mindennapjaiból. Az Óvatosan című nagyon édes. :)

Ács_Milán>!
Palotás Petra: Lélekszirmok

Miután elkezdtem olvasni a könyvet, akkor jöttem rá, hogy ez nem egy regény, hanem egy novellás kötet. Ami nem feltétlenül baj, mert egy több novellát tartalmazó könyvet is lehet élvezni.

Ami nem igazán tetszett, hogy nagyon rövidek voltak a novellák, szinte mindegyik kivétel nélkül maximum 5-6 oldalas volt. Illetve az egyes novellák nem kapcsolódtak egymáshoz semmilyen formában.
Így utólag úgy érzem, hogy jobb lett volna sokkal több napig olvasni ezt a kötetet, akár minden nap csak 1-2 novellát elolvasni.

Ami feltűnt, hogy minden történet pozitív, amiknek igencsak erősítő hatása van. Minden egyes történetben feltűnik a szeretet, az elfogadás, a másokra odafigyelés.

A virágárus
A kötetben ez volt az első novella és ehhez foghatót a későbbiekben sem találtam. Ez lett a kedvencem.

Olyan olvasóknak ajánlom elsősorban, akik érzelmileg vagy lelkileg egy kicsit megterhelőbb időszakot élnek át. Úgy gondolom, hogy sok erőt és pozitivitást nyerhetnek a Lélekszirmokból.

Mert_olvasni_mindig_jó P>!
Palotás Petra: Lélekszirmok

Lélekmelengető kis alkotások, melyek nyomat hagynak a szívedben.

Palotás Petra legújabb novellás kötete ismét az ember szívéhez szól. A kis történetek rejtő
könyv egyszerre vidítja fel az embert, majd taszítja a mélybe, hogy aztán onnan újra felemelje.
Palotás Petra egy teljes érzelmi hullámvasúton át vezeti az olvasóját, mindegyik kis történet
kivált valamit belőle. Az egyik megnevetteti, míg a másik megsirattatja. De valamiben mindegyik
egyezik. Elgondolkodtatja az olvasóját és nem is ereszti el, még a kötet végén sem.
Sokszor dicsértem már Petra könyveit, de itt is szeretném kiemelni mennyire csodálom a
munkásságát. Az írásai felejthetetlenek és halhatatlanok, a stílusa pedig életvidám és
különleges. Csak ő tud leírni úgy egy záport, vagy egy karácsonyi készülődést, hogy
beleborzongok.

De térjünk rá az újabb novellás kötetre, ami ismét páratlan történetek rejt.

Ahogy az előzőhöz hasonlóan, most is a történetek élethűek, néhol fájdalmasan szívszorítóak,
olykor pedig szívet melengetőek lettek. Mindegyik novella ad valamit az olvasójának, de én hadd adjak egy jó tanácsot, ne fuss át gyorsan rajta. Adj időt az apró történeteknek, hogy eljussanak hozzád, hogy megérintsen, hogy ezáltal te megad is meg tudd őket élni.
Nem tudnék kedvencet választani.

Mindegyiket más-más miatt szerettem meg és nekem mindegyik a szívemhez nőtt. Nem
emelnék ki egyetlen részletet sem, hiszen akkor elszállna a varázs, de megsúgok valamit.
Maradandó nyomot fog abban hagyni aki olvassa!! Mindegyik novella egy-egy apró kis kincs,
ami átsegíti az olvasót a nehéz hétköznapokon és egy kis színt hoznak az életébe.
Megmutatják, hogy vannak még csodák és ezek bármikor megtörténnek. Nem varázslatra kell
gondolni, de egy kis boldogsághoz néha elég egy apró kis vakond, egy kosár eper, vagy egy
pohár víz.

Nagyon köszönöm az írónőnek és a kiadónak a mérhetetlen bizalmat amit belém fektettek és a
lehetőséget az előolvasásra.

Izgatottan várom Petra legújabb könyvét!

Ti pedig ki ne hadjátok a kötetet!

Ajánlom azoknak, akik ki szeretnének kicsit szabadulni a mindennapi mókuskereklő, kicsit
elmenekülni a világ elől és csak élvezni szeretnének egy szép alkotást. Azoknak akik nem
rettenek vissza egy olyan könyvtől, ami nem csak olvastatja magát, de közben elgondolkodtat is közben.

Éld meg általa a pillanatot.

Yvonne4 P>!
Palotás Petra: Lélekszirmok

Szerettem volna szeretni, de ez most nem volt az igazi.
Az írónő egy másik könyve az Igazgyöngyök a kedvenceim között van. Abban minden novella megérintett, ott minden egyes novella érzéseket váltott ki belőlem.
Úgy gondoltam ez a könyv is olyan léleksimogató lesz, hiszen a fülszövegek (szinte) egyeznek, a címkék, a gyönyörű címek, mind-mind arra engedtek következtetni, hogy hasonló a két könyv. Elvárásokkal álltam neki az olvasásnak és nem jött el a várt hatás. Nem érintett meg igazából egyik történet sem. Rezzenéstelen arccal olvastam végig (és vártam, hogy vége legyen).

Andulka>!
Palotás Petra: Lélekszirmok

Az év utolsó olvasmányának nem is választhattam volna jobbat… Palotás Petra nagyon szépen ír, egy fajta lágyság jellemzi ezt a kötetét is. Ez a könyv olyan, mint,ha egy bonbonos dobozkából szemezhetnénk, amiben van tej, ét, vagy akár töltött bonbon. Némelyik történet megmosolyogtatott, némelyik elszomorított és némelyik elgondolkodtatott. Voltak olyan novellák, amik kiszámíthatók voltak és voltak, ahol meglepett a befejezés. A történetek nagy része akár velünk is megtörténhetne, vagy már meg is történt. Két komolyabb olvasmány között jó választás lehet, megmelengeti a lelket.

gab001>!
Palotás Petra: Lélekszirmok

Az ilyen kötetek miatt érdemes novellákat olvasni. Pontosan azt kapjuk, amit az alcím ígér. Minden történet valamiképpen megérinti az olvasót, egész pontosan a szívét. Sokszor egy-egy csavar, vagy éppen fintor formájában. Némelyik történet bájos, míg mások olykor sokkolóak. De mindegyik arról mesél, hogy miért nagyszerű embernek lenni, milyen kincseket rejtünk magunkban. Nagyon tetszik a cím, annyira találó.

Tímea_Bernadett_Lőrinczné_Molnár P>!
Palotás Petra: Lélekszirmok

Jól estek a lelkemnek ezek a rövid kis novellák. Meghatottak, elgondolkodtattak, volt amikor mosolyogtam, de olyan is, amikor elszorult a torkom. Mindegyik történet tanulságos, van mögöttes mondanivalója, az ember eltöpreng az élet igazi értékein, a dolgok fontosságán. Az ember életében nagyon fontos a szeretet, hogy szeressék és hogy szeressen … az elfogadás, a tisztelet … s mindezt a kötetben olvasható történetek is bizonyították. Petra nagyon szépen, képszerűen ír, finom stílusa kedves nekem :-) Ami még rabul ejtett, az a gyönyörű, színes borító, olyan lélekmelengető :-)

PTJulia P>!
Palotás Petra: Lélekszirmok

Palotás Petrától jópár éve a Bécsi kávé, pesti lány című regényt olvastam, és azt annyira színvonaltalannak találtam, hogy elhatároztam, többet nem is olvasok tőle. Nos, eltelt pár év, mind az írónő, mind az én életemben. A Lélekszirmok kötetről csak jót olvastam, és egy kihíváshoz pont kapóra is jött, leemeltem hát a könyvtárban a polcról. A gyönyörű borító is megfogott.
Mintha egy más ember írta volna ezeket a novellákat, mint sokkal korábban azt a valóságshow-tematikájú valamit. Határozottan előnyére vált a gyakorlat, az érés.
A történetek egytől egyig pozitív, léleksimogató tartalmak, ezt kezdettől sem tagadja; de nekem ez egy horror ősz és advent-karácsony után határozottan jólesett. Nem bántam a néha tényleg kiszámítható vagy nem reálisan optimista véget. A sok érfelvágós kortárs magyar novella mellett kellenek az ilyen színvonalas, életigenlő alkotások is. Így év végén tényleg simogattak, hálás voltam minden egyes sorért. Talán hamar befaltam, de valószínűleg előbb-utóbb újrázni fogok – talán már egy saját kötettel. (Ilyenkor az szokott lenni, hogy jól megveszem anyukámnak, aztán, ha kedvem szottyan, kölcsönkérem :-)))
Az egyik kedvencem A virágárus volt – nagyon szépen ír nagyon fontos, de mellőzött témáról. Nagyon szerettem még A teremőrt, a Taxit, Oma Lottet, de szinte az egész tartalomjegyzéket felsorolhatnám…

Tímea_Szabó_4>!
Palotás Petra: Lélekszirmok

Ez az első könyvem Palotás Petrától. Mielőtt olvasni kezdtem volna, megnéztem Molyon a véleményeket. A többségnek tetszett, azonban szembe jött velem egy nagyon negatív vélemény. Félni kezdtem, hogy hatással lesz-e rám a könyv vagy nem.
Azonban amint belevetettem magam az olvasásba, rájöttem, hogy kár volt félnem.
Mindegyik novella kiváltott belőlem valamit. Volt amelyik elszomorított, volt amely megmosolyogtatott.
Külön szeretném kiemelni A három nővér című novellát, melyben a szívemhez közel álló Vas megye a helyszín.

Czagány_Tünde>!

Jaj, azok a szavak! Olykor simogatnak, máskor meg veszélyesebbek a legélesebb fegyvernél.

Czagány_Tünde>!

…még hosszan, némán bámult utána, jóleső melegség járta át a mellkasát, és ha valaki nagyon fülelt volna, talán az öreg fotel szívének boldog, szapora dobogását is meghallja.

Nikike_k >!

Soha nem késett az igazgató, legalábbis soha nem lépte át az akadémiai tíz perc határát. Ha megtörténne, tegyék ki az épületre a fekete zászlót- tréfálkozott nem egyszer.

118. oldal, Biznisz osztály

Czagány_Tünde>!

De amikor látom azt a sok csupasz sírkövet, összeszorul a szívem. Én úgy hiszem, hogy ez vigasz nekik, hogy jobban alszanak a megboldogultak szép virágok között.

Nikike_k >!

Balázska először ijedtében hátraugrott, majd nagyra kerekedett szemmel az apját követve ő is leguggolt a kupac mellé, ahol Géza elmélyülten, egy halvány mosollyal a szája sarkában figyelte a feltehetőleg Gergőék veteményeséből áttelepített kis vakondot.

57. oldal, De hát esik

Nikike_k >!

Cili a gondolataiban örök hálát ígérve Joli néninek, remegő kézzel kínálta meg a többieket, majd a majdnem üres kosárral visszaült a helyére, hogy minden pocikájában élvezze a neki jutó, boldogságízű eperszemet.

82. oldal, Egy kiló eper

Nikike_k >!

Azért járt eddig ide, hogy kikapcsolódjon, hogy hagyja leperegni magáról a hétköznap rárakódott stresszt, hogy elmerenghessen az élet nagy dolgairól, hogy olvasson, vagy hogy a semmibe bámulva élvezhesse a semmibe bámulást.

93. oldal, A zöld pólós

Nikike_k >!

A kávét! A fekete nedűt, amit ébredés után szíve szerint intravénásan juttatott volna be a koffein nélkül életképtelen szervezetébe.

109. oldal, Reggeli csúcs

Nikike_k >!

Dórika a cicát kergette, nagyokat kurjantgatva próbálta elkapni a farkát, aminek Marcipán, az öreg kandúr láthatóan nem örült.

191. oldal, Egy boldog kislány

Nikike_k >!

A vásárlást nem győz egyedül, legalábbis nem egyszerre, ezért úgy döntött, hogy amíg Évike Péter bácsinál bukfencezik, már ma beszerez pár dolgot.

205. oldal, Fürdősó