Sámánnő (Sámánnő 1.) 7 csillagozás

Paloma ReWhite: Sámánnő

A Nagy Sámán a mindenható. Ő uralkodik embereken, szellemeken, és kénye-kedve szerint dönt mindenről. Nincs olyan ember, aki elég erővel rendelkezne, hogy átvegye tőle a hatalmat.
Le lehet győzni a Nagy Sámánt? Igen, ha a küzdőtársa megfelelő számú szellem fölött rendelkezik, de még így is kétséges a harc kimenetele.
De mi van, ha két magyar lányra vár ez a feladat, akik XXI. századból csöppentek vissza a IX. századba? Kire vár a küldetés? A széplelkű Fiamettára, aki egy igazi tűzsámán lánya, vagy a szabad szájú Emesére, akinek esze ágában sincs sámánná válni? Esetleg mindkettőjükre?
Egy szellemes történet, humorral, romantikával fűszerezve.

EZ-Könyv, Debrecen, 2021
EZ-Könyv, Debrecen, 2020

Paloma ReWhite: Sámánnő

Nagyon jó kis történetet alkotott az írónő, nagyon élveztem! :) És örülök, hogy már a folytatás is készen várt, egyből neki is estem ezután. :D
Az eleje kicsit gyengén és döcögősen indult számomra, aggódtam is, hogy nem fog megnyerni magának, de szerencsére beindultak az események, mikor a lányok visszakerültek a múltba. Reméltem, hogy Fiametta szemszögéből nem kell sokat olvasni, mert az ő elbeszélését kicsit száraznak éreztem, mintha csak egy papírlapról olvastattak volna fel vele. Ellenben Emese! :D Rajta annyit nevettem, időnként hangosan is, néztek is rám furán az emberek a vonaton. :DD Nagyon tetszett a lány szemlélete és stílusa, vagány volt és eleven.
Ami kicsit zavart, hogy sok elütéssel találkoztam: plusz betűket sikerült hozzáadni a szavakhoz, de ezen kívül más problémám nem akadt a könyvvel. Nagyon örülök, hogy belefutottam itt a molyon. :)

TiszlaviczMarcsi I>!
Paloma ReWhite: Sámánnő

Nagyon jó volt elkalandozni a honfoglalás korába. Szinte láttam magam előtt a Feszty-körkép megelevenedett alakjait :)
A karakterek nagyon elevenek. Fiametta ugyan semleges volt nekem, de Emesét nagyon megkedveltem. Nagyon jó stílusa van, nem veszítette el a fejét, jól vitte a történetet.
Akad pár zavaró szóismétlés meg elütés, valamint néhány dolgot hiányoltam – bővebb kifejtést vártam volna itt-ott, na :D
Mindenesetre várom a folytatást!

Fróna_Zsófia IP>!
Paloma ReWhite: Sámánnő

Haladjunk kívülről befelé. Nem kertelek, nekem nem tetszik a borító. Alapvetően nem ronda, bár nekem túl sok. A legfőbb bajom az vele, hogy szerintem csöppet sem passzol a történethez. Persze, amik fel vannak tüntetve rajta, azok igen. Tehát a vöröshajú nő, amiről az ember előszőr azt hiszi, hogy Fiamettára utal, aztán a végén kiderül, hogy nem. És ez speciel nagyon tetszik nekem. És a sasnak is jelentősége van. Szóval összességében az elemek a borítón nagyon is illenek a történethez, azonban a hangulat, amit a borító tükröz, már egyáltalán nem. Sőt! Hihetetlenül messze van a kettő egymástól, amit én átverésnek érzek. A borító alapján azt hinné az ember, hogy egy komolyabb fantasy világba fog csöppeni, de ez nem így van.

A történet szerintem nagyon jó, még azt is mondanám, hogy jól ki is lett dolgozva. Legalábbis én éreztem a sorok között, hogy az írónő nagyon is kidolgozta a sámánok világát, azonban sajnos nem enged bebocsájtást ide az olvasónak, amit sajnáltam. És ez alatt mit értek? Hogy elmesélte a történetet, és nem megmutatta.

Nem a szereplőkkel együtt fedezzük fel a dolgokat, hanem csak kívülállóként figyeljük. Ez azért is fura, mert E/1-ben íródott, ami hozná magával, hogy sokkal közelebb kerülünk az épp mesélő karakterhez is, és azokhoz a dolgokhoz is, amiket átél. Vele együtt kéne nekünk is átélni, de ez nem történik meg. Olvasás közben olyan érzésem volt, mintha leültem volna egy mesemondóval, aki elmesélt nekem egy érdekes történetet. Tetszett, de nem kerültem közel hozzá.
Részletesebben itt írtam róla:

inci81 P>!
Paloma ReWhite: Sámánnő

Pár napja olvastam el Paloma ReWhite: Sámánnő című könyvét. Ezúton is szeretném megköszönni a lehetőséget.

A fülszöveg egy érdekes misztikus történetet sejtetett. Nekem a régen olvasott regék és mondák jutottak eszembe róla, így valami ilyesmi jellegű történetre számítottam egy kis humorral megfűszerezve. Mivel ezeket a könyveket mindig kedveltem, így nagy adag kíváncsisággal vágtam bele az olvasásba.

Számomra lassan indult a történet. Ugyan nem vártam pörgős sztorit, mégis azt éreztem az elején, hogy kissé vontatott. Bevallom többször félre kellett tennem a könyvet, mert egyszerűen nem haladtam vele. Félbehagyni semmiképp nem akartam, mert kíváncsi voltam hogyan alakulnak az események. Ám tény, hogy számomra döcögősen indult.

Aztán volt egy pont – azthiszem azután lehetett, hogy a lányok átkerültek a múltba –, ami után a humor nagyot lendített az eseményeken. Innentől jobban haladtam az olvasással.

Szeretem az olyan történeteket, amelyekben az időben ugrálnak, valamiért mindig vonzottak. Így ez plusz jó pont volt a könyvnek a részemről.

Néhány részt talán egy picit bővebben is kifejthetett volna a szerző, mert túl gyorsan történek az események. spoiler

Igaz, hogy az elején lassú volt a sztori, ám egész szépen beindult. Minden döccenő ellenére egészen jó történet volt. Kíváncsi vagyok a folytatásra is. Piszkálja a gondolataimat, hogy vajon hogyan alakul a továbbiakban a szereplők sorsa.

Bővebb vélemény a blogomon:

Stephanie_Ford_és_Városi_Emese IP>!
Paloma ReWhite: Sámánnő

Bírom ezt a druszát, jó vagány csaj, pedig nem tőle várná az ember lánya. Fiametta olyan kis semmilyen mellette, kész csoda, hogy sikerül akár egyik lábát a másik elé tennie. No, de ez nem az ő története, hanem Emeséé, és őt aztán nem érheti az a vád, hogy nem tesz bele mindent. Sőt!
Jópofa kis történet, kevés romantika, pont amennyit elbírok, sok kaland, a nagy szerelmem, ebből kerekedik ki ez a csupaszív mese.

Anna_Erdélyi IP>!
Paloma ReWhite: Sámánnő

Eltartott egy ideig, mire az írónő felvette a ritmust, a szövegre, különösen a könyv első felében, ráfért volna még egy kis törődés (2. Kiadás lesz? :) De a végére egy nagyon szórakoztató történet kerekedett belőle, egy szenzációs főhőssel. Emese stílusa leginkább Christopher Moore vámpíros-trilógiájának Abbyére emlékeztet, és nagyon remélem, hogy fogunk még vele találkozni (meg Szoárddal. Nagyon szeretnék még találkozni Szoárddal :D).

TiszlaviczMarcsi I>!

Még most is nevetnem kell, ha visszaemlékezem arra, amikor Fiametta barátnőm elcsente anyukája naplóját.

Criala P>!

A fura fa mögül lesem, ahogy a fickó még mindig a csizmámmal ölelkezik, mintha elkábította volna valami. Talán a lábszagom? Eddig nem volt, de ha ilyen hatása van, palackozni kellene.

Criala P>!

Próbálom nyitva tartani a szemem, nem kellene elaludnom. Mi van, ha elalszik a tűz? Megesznek a farkasok, vagy jönnek a dinoszauruszok. Ja! Az korábban volt.

Sámánnő sorozat · Összehasonlítás