A ​lelkünkhöz nem nyúlhatnak 5 csillagozás

Kitelepítési és 1956-os napló
Pallavicini-Andrássy Borbála: A lelkünkhöz nem nyúlhatnak

Ezt ​csak ember bírja ki ökör belepusztult volna.
Gróf Andrássy Tivadar és Zichy Eleonóra lányai, Ilona, Borbála, Katalin és Klára politikailag elkötelezett, művészetpártoló, gazdag családban születtek. Gyerekkorukat tiszadobi, tőketerebesi kastélyukban vagy a budai palotájukban töltötték. Saját vadászterületükön nyaraltak. Minden megadatott nekik: dajka, nevelőnő, szobalány, háziorvos, szakács, komorna. Házhoz járó magántanárok keze alatt több nyelven beszélő, művelt, sportkedvelő kisasszonyokká lettek.
A családban mindenki naplót vezetett. Ilona nemrégiben előkerült jegyzetei vagy Katinka, a vörös grófnő emlékiratai beszédesebbek, mint a legprecízebb történészi szakmunkák. Fennmaradt írásaik, leveleik azonban nemcsak kordokumentumként értékesek, hanem szépírói tehetségről is tanúskodnak, és ebben kétségkívül Borbáláé az elsőség.
Borbála naplója két időszak krónikája: az első rész az 1951 májusa és 1953 októbere közti történéseket rögzíti, amikor az asszonyt… (tovább)

Megjelent Pallavicini-Andrássy Borbála kitelepítési és 1956-os naplója címmel is.

Európa, Budapest, 2016

katika66>!
Pallavicini-Andrássy Borbála: A lelkünkhöz nem nyúlhatnak

Nagyon vontatott volt, de csak a végére értem!